2020 – PRACTICE. Магія нащодень.

Оприлюднено Оприлюднено в Мрійники 2014-2017

Окрім печива, гірлянд і листівок,  є у мене ще одна груднева традиція: ритуал “розплутування” року минулого та вимріювання року майбутнього. Зазвичай я користуюся шаблоном від Susannah Conway (тут є мій український переклад однієї з версій цього воркбуку), який спонукає якомога детальніше і ретельніше проаналізувати все, що сталося впродовж року. Досягнення і важкі ситуації, моменти безтурботності та миті страху, знайомства та відкриття, настрій і післясмак цих дванадцяти місяців.

Одна зі складових процесу – це обрання слова року на рік прийдешній. Хто читає “Жовті Окуляри” давно, вже мав нагоду спостерігати за тим, як змінювалися мої “слогани” за останні кілька років:

2014 – ВИБИРАЙ
2015 – ТУТ І ЗАРАЗ
2016 – РІВНОВАГА
2017 – MAKE THINGS HAPPEN
2018 – РАДІСТЬ
2019 – ЧАС НА ВАЖЛИВЕ

І ось я визначилася зі словом року: 2020 – PRACTICE. Або більш романтична україномовна версія – МАГІЯ НАЩОДЕНЬ.

Зазвичай у мене всередині боряться два персонажі: хаотична і неорганізована творчиня (вічна студентка, королева експромтів, легка на підйом і авантюри, душа вечірки, іскорка в польоті) та її старша сестра менеджерка (фанатка списків, перфекціоністка, стурбована всім на світі, жертва синдрому відмінниці, любителька засерйознювати, найнадійніша з надійних). І успіх мого дня чи тижня великою мірою залежить від того, як ці дві кобіти між собою поладять.

Христя-творчиня вміє жити яскраво, загорятися сама, надихати інших, але при цьому витрачати колосальну кількість енергії та ігнорувати банальні правила самоорганізації. Це вона може до третьої ночі щось вирізати, або малювати картинки замість того, щоб нагодувати вечерею дітей. Відкладати до останнього “нудні справи”, або кидати клич: “А, ну його ту школу і ту роботу! Сьогодні відсипаємося..”  :oops:  Типовий підліток, що може наламати дров, але робить світ трохи цікавішим місцем  :roll:

Натомість Христя-менеджерка вміє підчищати завали за молодшою сестрою. Може намалювати план порятунку з майже будь-якої ситуації, скласти список на 100500 пунктів, розмалювати стратегію на день, тиждень чи місяць вперед. Це вона шикує дітей вранці і ввечері, нагадує усім про годинник, пише меню на тиждень і детальний список продуктів для закупів. Зрештою, це вона ходить на роботу і заробляє на життя в статусі менеджерки проектів (nerd)  Загалом, кльова мала, тільки трохи нуднувата. А ще, її плани ніколи не виконуються бодай на 70%, адже кожен другий-третій день її підсиджує Христя-творчиня і викидає ретельно складені плани в корзину, щоб зайнятися чимось геть іншим.

Якщо розібратися, то мені дістався справжній джек-пот! Скомбінуй ці два характери в правильній пропорції і отримаєш суперову суміш. Креативність і, водночас, організованість; гнучкість, але й системність; розваги, але й робота. От тільки дотримуватися правильної пропорції вельми важко…  (drunk)

Я вже трохи ділилася тут своїми пригодами 2019. Як мене гойдало з крайності в крайність: від абсолютної зацикленості на роботі і вигорання до повного релаксу і втечі від “нудної реальності”. То одна сестриця правила бал, то інша силою пробивалась на сцену. У тому всьому явно не вистачало якоїсь злагодженості, певної константи, яка б урівноважила рівняння.

Думаю, мені бракує здорової рутини, певного набору звичок, які б залишалися в силі незалежно від того “хто зараз при владі”.  Такий собі скелет дня чи тижня, що може обростати різними речима, в залежності від ситуації, та все ж зберігатиме свої форми і пропорції. Кодекс правил, які поважатиме і Христя-творчиня, і Христя-менеджерка  (yes)

Що як замість щомісяця чи щокварталу винаходити новий велосипед, вихиляючися на ньому то вправо, то вліво, я з самого початку оберу для себе певні ПРАКТИКИ, які діють, і спробую дотримуватися їх впродовж цілого року? Я ж добре знаю, що маленькі речі, які робиш постійно, дають незрівнянно кращий ефект за приступи героїзму час від часу!

Так що вирішено. Практика, повторюваність, система.
Що ж я планую зашифрувати у свою магічну формулу нащодень? Що саме я хотіла б практикувати?

 • Здорові звички
  На кшталт шклянки води перед сніданком.
  Чи вимкненого телефона перед тим як іти спати.
  Чи щоденної прогулянки на свіжому повітрі.
  І обов’язково йоги кілька разів на тиждень.
 • Творчі практики
  Як от ранішні сторінки, чи малювання.
  Або майстрування чогось власноруч.
  Чи навіть прочитання книжок.
  А може і книжкописання, чому б і ні? :)
 • Піклування про себе
  Думаю, пора повернути магічні вівторки “для себе коханої“.
  Гігієна, косметика, гардероб, усі ті дівчачі штуки.
  Медитація час від часу.
 • Оптимізація розкладу дня
  Вчасно лягати і вчасно вставати (набридло усюди спізнюватися!).
  Робити деякі речі завчасно, уникати висяків по господарству.
  Зробити ранки і вечори знову приємними.

Одним словом, немаленький такий список. Вирішити всі життєві проблєми раз і назавжди!  :D …та якщо серйозно, я добре розумію що воно навряд чи все запуститься якимось магічним чином, тому планую рухатися поступово, крок за кроком. Можливо, щомісяця обираючи собі кілька практик, які треба закріпити або запровадити.

Хто-зна, може і силу інтернет-підтримки спробую залучити для додаткової мотивації марафоністки  :oops: Мене ще досі не перестає дивувати мій місяць ранішнього вставання в далекому 2009 під пильним наглядом кількох онлайн-доброзичливців! Та й різні творчі марафони з групою підтримки у вигляді інтернет-френдів неодноразово довели дієвість такого підходу :)

Тож забігайте час від часу на “Жовті окуляри”, може саме тут будуть звіти про мої скромні результати впровадження правильних ПРАКТИК для життя  (sun)

А я бажаю усім хорошого 2020, в якому знайдеться місце для всього важливого  (mmm) 

6 коментарів до “2020 – PRACTICE. Магія нащодень.

 1. Нічосі, 10 років тому я сраня вставав і заглядав в онлайн ексельку))))
  Є один ютюбер яки собі минулого року робив 12 челенджів. І в кінці місяця підсумовував. Як захочеш кину лінку. Загалом досить корисно виглядало, в тому числі що після кількох челенджів він казав що то була дурня і він це переоцінював.

 2. Дякую за пост! Такий класний ❤️!!! І як завжди надихає та посміхає. Я сюди іду за позитивом коли все навколо сіре і дратує.

  У грудні 2016 року знайшла тут про розплутування року і тепер розплутую. Дякую за таку чудову можливість ненапряжного планування.

   1. Не секретне, але трохи філософське :).
    У мене буде слово проявлятися або свідчити. В сенсі, що я дуже постараюся бути максимально чесною з собою і з іншими. І покажу нарешті себе, як зможу звичайно, щоб побачити, що станеться.
    Очікується, що проявлення мене принесе трохи змін у моє життя.
    Плани я ще не всі закінчила. Якраз у мене ця частина займає трохи січня. Підсумки у грудні. А цього року я перечитала всі заповнені книжечки. І це був такий вау-ефек. За три роки стало помітно, що я собі надумала зайвого, а що таки було важливо в втілилося.
    А з планами завадив лікарняний у дітей.

    1. О, в мене на тему “бути справжньою собою” замість робити вигляд що ти такий “як треба” є гарна стаття, перешлю тобі :) прочитала її і засумнівалася у силі свого слова Practice :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)