Медитація, як цікава мандрівка до себе

Оприлюднено Оприлюднено в Осіння зомботерапія

Медитація. Що першим спадає вам на думку, коли ви чуєте це слово? Cухоребрий йог зі схрещеними ногами і звуком “Омммм”? Монах, який пішов в себе і не повернувся? Чакри, енергії, щось не до кінця зрозуміле і чужорідне?

А в мене з цим словом тепер асоціюється океан. І музика. І цікаві мандрівки. І ще багато всього приємного, близького мені і зрозумілого. Все завдяки другові, який познайомив мене з кількома корисними медитаційними техніками і поділився своїм баченням того всього процесу. Звати друга Ігор Колесник, в народі Кімар . Як він сам себе представляє: поціновувач мистецтва, вчитель філософії (в університеті Франка), майстер тату та ілюстратор.

Ігор розробив свій Початковий міні-курс з медитації, що складається з 6 занять і відповідно шести різних медитаційних вправ. Вони не мають жодного релігійного підтексту, а опираються лише на уважність до свого тілесного досвіду та підказок які дає наше підсвідоме. Тренують навик концентрації або переведення мозку в більш mindful режим. Ці вправи різні: одна може допомогти прийняти і таким чином трохи вгамувати негативні емоції, інша – розслабитися чи дати раду безсонню, ще інша – попрацювати над доброзичливим ставленням до інших людей. Кожна дає маленькі підказки, ніби ключики до кращого розуміння себе тут і зараз.

Кімар пропонує можливість індивідуальних занять, або групових, якщо є кілька бажаючих. Під час занять він розповідає в чому суть і сила вправи, і чому вона працює так або інакше. Ділиться досвідом, що може бути складно, або викликати неприємні відчуття, на що звертати увагу. Далі – медитація і за бажанням обговорення вражень по закінченні вправи. Між заняттями є зазвичай тиждень часу, аби встигнути попрактикувати запропоновану вправу (аудіо-інструкція надається!), перш ніж переходити до наступної.

Що мене найбільше тішило у наших заняттях, то це творчий підхід, з яким Ігор береться до пояснення різних речей. Він дуже відкритий у спілкуванні і має оте правильне почуття гумору, від якого почуваєшся безпечно і затишно  (mmm) На кожен урок Кімар намалював ілюстрацію, щоб його суть запам’яталася на рівні асоціацій. Не хочу спойлити усіх деталей, тільки скажу, що вправа на релаксацію всіх м’язів проілюстрована просто геніально! Робимо “пташині лапки”, чи “маршрутку”, чи “нові кросівки”… Одного погляду на цей малюнок достатньо щоб “згадати все”!  :D

Та й загалом, приємна увага до деталей в розробці цього авторського курсу. Все логічно, продумано, послідовно. Через таке навчання пройшло вже багато людей, і це відчувається.

Одним словом, якщо маєте можливість і натхнення спробувати щось нове, а також познайомитися з фантастично цікавим і багатогранним хлопцем, то стукайте Кімару в фейсбук чи інстраграм, він якраз набирає бажаючих на листопад.

Для мене медитація стала чудесним доповненням “осінніх канікул” і я тішуся своєму експромтному рішенню зголоситися на цей курс  (mmm)  Нехай я і не була зразковою ученицею, що практикувала б вправи щодня, як вчитель прописав, та навіть ті нечасті спроби, які були принесли мені багато цікавих відкриттів і банального задоволення від факту, що я живу, дихаю і можу це все відчувати.

п.с. Всі ілюстрації в дописі – авторства Ігора.

п.п.с. Віддалені заняття через інтернет також можливі. Хоч вони зовсім не такі атмосферні, як вживу. Ну, й чаю віддалено не наливають  ;)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)