Ксеньчина бібліотечка (2-3 роки)

Оприлюднено Оприлюднено в Мамині хроніки, Огляди книжок

На днях відразу двоє людей розпитували мене про те, які книжки любить Ксеня у свої майже 3 роки, і що я можу порадити на подарунок до Миколая для їхніх знайомих діток такого ж віку.

Радити щось конкретне для когось, як завжди, важко – як то кажуть “все залежить”. Від того наскільки дитині подобаються книжки, наскільки вона звикла до них, які в неї зараз зацікавлення. Малий “читач” віком 2-3 роки може з одинаковим успіхом просто розглядати картинки в книжечках з мінімумом тексту, а може мати натхнення слухати довжелезні історії у прочитанні батьків. Може залипати за художніми оповіданнями і казочками, або годинами розглядати пізнавальні видання про світ… Тож нічого не раджу, просто розповідаю що було на наших книжкових поличках цього року, і які з видань особливо полюбилися Ксені.

Далі – лише та частина книжок, яку ми регулярно читали цьогоріч у той чи інший період. Є ще немало книг, які нам зовсім “не пішли”, про них розповідати не буду. Також я відзначила “зірочками” ті видання, які Ксеня любила/любить особливо сильно.

1. Художні історії

Історії про все на світі, особливо за участі тваринок або дітей (яких Ксені, вочевидь, легко асоціювати з собою)  – то “наше все”, я вже не раз про це розповідала! Почну з простіших книжечок, які ми читали ближче до 2 років:

stories-1Серія “Що я люблю” (Махаон); Серія “Гра в казку” (Pelican); Серія “Забавні історії для малят” (Мікко); “Лісові музиканти” (ВСЛ)

Тоненькі книжечки від видавництва Мікко підкупляють чудовою якістю поліграфії, суперськими ілюстраціями, та й самі історії дуже непогані. По об’єму ідеально підходять як “читалка перед сном”. Серія “Гра в казку” від Пелікану цікава тим, що має вкінці книжок наліпки і картонних персонажів, яких можна вирізати і використовувати як ляльковий театр. Книжки “Що я люблю” насамперед цінні тим, що фактично розповідають про життя самої дитини – її ігри, сім’ю, будні. Не навантажені текстом і якимось особливим сюжетом, але з милими ілюстраціями, що подобаються малюкам.

А це історії, які Ксеня любить зараз, ближче до 3 років:

stories-3

“Мама поспішає додому” (Glowberry Books); “Мед для мами” (А-ба-ба-га-ла-ма-га); “Переполох на фермі” + 2 книги-продовження (Мікко); “Льодовики та гейзери. Подорож в Ісландію” (Жолудь); “Петсон, Фіндус і намет” (Богдан); “Король Лев” (Егмонт); “Мануель і Діді” (ВСЛ); “Монетка” (Братське)

Трохи “різнокаліберна” підбірка. Найкрутіше видання – “Мед для мами”. Ксеня може легко продовжувати цілі фрази з цієї історії, книжка просто ідеальна – як ілюстраціями, так і текстом (якщо вже братися рекомендувати комусь на подарунок – то цю!).

“Мануель і Діді” – хоч і призначена для самостійного читання школярами, стала у нас суперхітом – купили, коли їхали відпочивати в Шацьк, і від літа не перестаємо перечитувати (там кумедні історійки по кілька речень про двох друзів “мишаків”). Перша пробна “ластівка” з серії про Петсона і Фіндуса – пішла добре, і подобається як мені (за жартівливі ілюстрації і цікавий сюжет), так і Ксені, будемо купувати ще.

“Король Лев” (А!! я забула приліпити там величезну “зірку від Ксені”!) – фактично “випадкова знахідка” (отримали в подарунок, не факт що я б на неї звернула увагу), але у свій час страшенно “зачепила” Ксеньку, так сильно, що за цей рік аж набридло її читати (що цікаво, ми недавно вперше подивилися сам мультик про “Короля Лева”, то він Ксені виявився “застрашний і засумний”, дуже плакала коли загинув король Муфаса і коли Сімба побіг далеко від мами. А от в книжковому варіанті Ксеня з двох років без сліз про це читала…).

“Мама поспішає додому”, “Монетка” і “Подорож в Ісландію” – мені близькі, бо я симпатизую усім трьом видавництвам. Glowberry Books – за оригінальність ілюстрацій та сюжетів + намагання поєднати це з електронними версіями книг та мобільними іграми.  “Братське” – за цікаву ідею двомовних книг (навіть якщо ми з Ксененю поки що не дуже цю “фічу” англо-україномовності використовуємо) та підбір ілюстраторів, з якими працюють. “Жолудь” – буквально “вчорашнє” знайомство – зачепив задумом “мандрівних книжок”, через які можна показувати дітям який цікавий-кольоровий наш світ. Думаю, треба підтримувати такі молоді книжкові проекти, і цікавих українських “почиталок” для дітей стане ще більше!

І ще кілька книжок, які мені об’єдналися в один комплект, бо мають такий собі філософсько-виховний настрій. Історії “на подумати”:

stories-2“Просто тому що” та “Як полюбити павучка” (Час Майстрів); “У пошуках щастя” (Дж. Дж. Агенція ГМБХ Україна); Серія про мишенятко (БрайтБукс).

У “Просто тому що” йдеться про хлопчика, чия неповносправна сестричка не може ходити і розмовляти; історія про те, що в житті буває по-різному. “У пошуках щастя” – про важливість сім’ї і що щастя – це бути поруч з близькими. “Як полюбити павучка” – про те, що треба усіх сприймати такими, як вони є. Розповіді про мишенятко від Надійки Гербіш – просто мають якусь теплу сімейну атмосферу (хоча треба зізнатися, що нам добре “засмакувала” перша частина, а наступні чомусь не дуже “пішли”).

2. Книжки-розглядалки

Ті, що майже без тексту, але з цікавими ілюстраціями та купою детальок, які можна роздивлятися і обговорювати. Їх в нас не так багато, як хотілося б (а я насправді фанат цього жанру… Так що хто має що порадити до теми – радьте!):

find-smth
Bezpieczny Dom” (IKEA); “Еgy nap a tengeren” (якесь румунське видавництво); “Подорож Україною” (Київ); “Прогулянка містом” з серії “Історії в малюнках” (Елвик); “Перша подорож” (Glowberry Books); “Mam oko na liczby” (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Ксеньчин фаворит “Bezpieczny Dom” – ще одна “випадкова знахідка”, прихопили колись у Кракові, коли тарились в IKEA. Там всередині – різні кімнати будинку, де живе сім’я ведмедів. Є купа кишеньок, які Ксеня обожнює відкривати. І навчальний момент є – розказується про безпеку в домі, і як пильнувати, щоб молодші братики і сестрички не потрапили в халепу. Із тої ж категорії “вхопили по дорозі” – румунська “Еgy nap a tengeren” і польська “Mam oko na liczby” (оце МІЙ ФАВОРИТ!!! Польські друзі, купіть мені ще щось з тої серії, від тих же ілюстраторів! ;) ). 

Серед українських книг, які можна легко купити в книгарнях – “Перша подорож” з чудовими ілюстраціями Тетяни Горюшиної (ми її ще за “Їжачка, якого ніхто не гладить” полюбили), “Подорож Україною” (а щойно я вичитала, що скоро у продажі з’явиться і зимова версія від тих же авторів!), і ціла серія тоненьких книжечок “Історії в малюнках“, де і про місто, і про вокзал і про зоопарк, і про купу всього іншого є (у нас наразі тільки одна книжечка є, хто хоче подарувати нам ще з тої серії – ми не проти ;) ).

Ще є “Місто добрих справ”, яке нещодавно переклали у видавництві “Ранок”, але ми поки такої не маємо.

3. Книжки пізнавальні і розвивальні

piznai
Серія “Цікаво знати” (Богдан); “Хто сховався?” (Pelican); “Книга про тварин” (Рабарбар); “Look Inside Your Body” (Usborne); Серія “Вінні та його друзі” (Егмонт); Енциклопедія дошкільника “Тварини” (Ранок); “Книжка-з’їжка” (Glowberry Books)

Почну з недавнього, енциклопедії “Книга про тварин” Стіва Дженкінса, яку я вже встигла попіарити в Facebook. Суперська книжка, цікава як для дітей, так і для дорослих. Знаєте, є нуднуваті енциклопедії, де багато класифікації, розкладання інформації по поличках і де-не-де окремі блоки з цікавими фактами. Так от, в цій книзі – ТІЛЬКИ ЦІКАВІ ФАКТИ, до того ж гарно подані графічно. Звісно, Ксеня ще не може повністю осмислити усіх цих речей, але періодично просить почитати звідти про тваринок і окремі цікавинки запам’ятовує.

З простіших “тваринних енциклопедій” – видання з серії “Енциклопедія дошкільника” від Ранку, яке ми купили в 2 роки. Більш-менш нормальне наповнення, гарні мальовані ілюстрації (якщо не враховувати ляпсів у верстці – типу кольорової “мультяшної” рамки на кожній сторінці! навіть дивує такий несмак…). Правда ту книжку ми досить швидко “переросли” – запростенька як для справжніх фанатів тварин :)

Подобається мені пізнавальна серія про Вінні-Пуха – такі маленькі журнальчики, в супермаркетах продають. Там на простих прикладах пояснюють різні явища: наприклад туман, предмети які плавають і тонуть, чому бурчить животик і всяке таке інше. Також дуже якісні книжки “Цікаво знати” від Богдана, там їх щось 5 в серії є, ми про органи чуття і про стихії маємо.  Недавня знахідка – “Хто сховався?” від Pelican, вже запроста нам по віку, але фантастично гарно намальована і з непоганим задумом з “кишеньками” – Ксеня часто просить “почитаємо про яєчка”.

Хіт останнього часу (і до речі, просто БОМБЕЗНИЙ подарунок на різний вік!) – анломовна книжка з кишеньками “Look Inside your body”. Після неї для Ксені зовсім не дивина розмірковувати “що в цю хвилину відбувається в її мозку“, або казати “мій організм зараз радіє“, або ще щось таке на тему легенів, шлунку, і т.п. :)

А це те, що стосуються творчості і розвитку маленьких ручок:

trainingРобочі зошити KUMON (МИФ); “Школа Міркувань” (Світ); “Творчі Нравки” (Nravo Kids); Журнал “Мамине сонечко” (2-5 років)

Про KUMON і “Школу Міркувань” розповідала в “Маминих хроніках”, про “Творчі Нравки“, я сподіваюся, вже всі на світі чули (до речі, буквально за кілька днів з’явиться НОВИЙ ВИПУСК для дітей від 3 років!). А журнал “Мамине сонечко” – нам порадили знайомі, то ми на пів року виписали, і не пошкодували, бо завжди було що поклеїти і повирізати.

І ще вирішила додати до теми “розвивальних” нашу повну колекцію англомовних міні-книжечок Nick & Lilly” (Методика):

nick-and-lilly

Ми їх використовуємо не зовсім за призначенням, перші кілька купили “щоб розглядати картинки” в дорозі на море, але думаю і до вивчення англійської колись справа дійде. Мені дуже подобається і задум, і виконання, і якість друку – рекомендую!

4. Книжки від творчої майстерні “Аґрафка”

Винесла їх в окрему категорію, бо це мої особисті кумири. Обожнюю їхній стиль і підхід до справи. Кожен новий проект перевершує по оформленню та оригінальності задуму попередній… Що тут скажеш, дякую авторам – Романі Романишин та Андрію Лесіву за те, що вони є і щиро бажаю процвітання їхній творчій майстерні! :)

agrafka“Зірки і макові зернята” (ВСЛ); “Ріпка” (Богдан); “Рукавичка” (Богдан); “Війна, що змінила Рондо” (ВСЛ); “АнтоМіми” (ВСЛ); “Кольорові речі” (Богдан); “Лічилка” (Богдан)

Тут насправді книжки на різний вік, від 0 і вище. Всі без виключення подобались нашій малечі (це для тих, хто думає ніби-то діткам не підходить “авторський стиль ілюстрацій”, а тільки “дитячі” і трохи радянськуваті зображення на кшталт всюдисущих книжок від видавництва “Ранок”).  Про Ксеньчин best favourite ever – “Війна що змінила Рондо” я вже якось розповідала окремо (от і в цю саму хвилину вона вимагає вимкнути комп’ютер і йти читати “книжку про війну”). Одним словом, гаряче рекомендую! :)

Наразі все. Є ще книжечки, які “живуть” і читаються виключно в бабусів-дідусів, але фотографувати-визбирувати їх сил вже не знайду :)

Ще хіба пораджу два місця у Львові, де прикольно купувати книжки дітям (досвідченим батькам, мабуть, нічого нового не скажу, а от тим, хто чужим дітям на подарунок купує, може, і поможе):

 • Книгарня на Федорова – тому що там гарний асортимент, не “все підряд і без розбору”, а справді найцікавіші новинки усіх прогресивних видавництв;
 • Ашан – тому що там реально демпінгові ціни на книжки. Таке враження, що вони продають суттєво нижче за роздрібні ціни рекомендовані видавцями. Так що надихаємося в інтернеті і на Федорова, а потім купуємо значно дешевше в “Ашані” ;)

Фууф. Тепер черга за вами! Розповідайте: що читаєте, що нового маєте, що радите…  ;) 

25 коментарів до “Ксеньчина бібліотечка (2-3 роки)

 1. Моїй доці 1 рік 10 місяців, вона також обожнює читати книжечки. Ще буквально місяць тому тільки переглядала і коли я починала їй читати то вона одразу перегортала сторінку. А тепер показує пальчиком на текст і каже читати і злиться якщо я перегорнула і не прочитала.

  Улюблені книжечки доці: “Абетка” (А-ба-ба-га-ла-ма-га), “Татусева книга” (ВСЛ), “Лісові музиканти” (ВСЛ), “У лісі лісі темному” (ВСЛ), Серія “Для найменьшеньких” (Pelican), “Що я люблю” (Махаон), “Мій дім і речі в нім” (Аґрафка), “Великий казковий буквар” (Бао), Серія “Мої перші книжки” (Перо)

  1. Клас! Ми теж з Абетки починали, пригадую як Ксеньчик там тваринок вперше почала сама показувати, а я пишалась-аж-не-могла! :)
   І решта ваших книжечок – у нас теж прижились. Тільки останні дві треба глянути, може для наступної нашої мацьопи згодяться ;)

 2. Ми ще любимо Книжечки з наклейками “Мумі-Тролі” (Махаон), можемогодинами сидіти і все розклеювати. Купували в Ашані.

 3. ммм, кльові. В нас тепер багато словацьких книжок, але Улька все ще не дуже любитель читати і слухати історії. Та й коли читаю по словацьки, то не дуже розуміє, приходиться перекладати. Ми ще в бібліотеці багато книжок беремо, Андрійко любить розглядати любе і різне, навіть рекламки))

 4. Прекрасна добірка книг. Ті що від “Аґрафки” хочу собі дуже-дуже. У мене хлопчик за віком як Ксеня, але він далеко не такий фанат книг. По-трошки намагаюся зацікавлювати. Із улюблених -“Долоньки” Наталії Чуб. А ще нещодавно купила “Баранчек Расел і різдвяне диво” також дуже класна.

 5. “Місто добрих справ” і про всі види транспорту є зараз в Ашані. І мені здається, що вони там найдешевші.

  А ще придивляюсь до книжок-картонок формату А3, наприклад “Розвиватика” В.Федієнко, але не знаю чи вартує тої ціни.

  1. А книгарню на Федорова мені колись співробітниця показала. Тепер це наша улюблена з чоловіком книгарня.

 6. впізнаю багато наших книжок :)
  але багато ще не маємо, дякую за такий кльовий огляд!
  книгарня на Федорова – зебест. до Ашана ще доїхати, бррр.

 7. Чудовий огляд, деякі книжки для мене зовсім нові, треба буде підказати Миколаю. Христя, дякую!
  Моєму старшому сину скоро 4. На жаль, помічаю, що зараз він читає менше і ми йому читаємо менше теж. На це є кілька причин. Купа альтернативних способів провести час (конструктори, малювання, іграшки зараз даються легше), відвідування садка забирає багато часу, плюс братик з сестричкою відволікають від читання всіх інших членів сім’ї. Може, коли підростуть малята, знову буде більше часу на книжки.
  Наші хіти у порядку дорослішання, крім деяких, про які ти згадала в своєму дописі:
  – серія про вулицю Черешневу Сюзан Ротраут Бернер з польського Емпіка (http://www.empik.com/lato-na-ulicy-czeresniowej-berner-rotraut-susanne,p1046049185,ksiazka-p);
  – вся серія про Петсона і Фіндуса;
  – Ріпка вид. Махаон (з ілюстраціями Євгена Антоненкова);
  – Про котів та про собак Григорія Фальковича, ВСЛ. Два місяці, кожен вечір.
  – Книжки – наклейки вид. Махаон, лицарі, машини, пірати, їх купа.
  – Анні М.Ґ.Шмідт. Ян і Янеке. Збирання квітів та інші оповідки, вид. Жупанського. Є дві книжки про них, але другу ніяк не докупим.
  – Улюблені казки та Снігова королева Абабагаламага.
  – Шукач таємниць вид. Companion group.
  Ашан улюблена книгарня.

  1. Супер! Придивимося до вашого списку, дякую! (yes)

   Книжки з наліпками від Махаона я теж давно зацінила – зі старшими похресниками. Але Ксені ще такі складні наліпки поки ранувато, трохи ручки ще хай натренує, а тоді ЯК ЗАКУПИМСЯ!.. :)

   Снігову королеву класичну Абабагаламагівську думала на Миколая цьогоріч купити, але також вирішила ще почекати… боюся поки не оцінить, хіба текст переказувати, а не повністю читати…

  1. Look inside your body купувала на Львівському форумі видавців, здається на стенді від Artbooks: http://artbooks.com.ua/look-inside-your-body.html
   Правда вже не пригадую яка була ціна, на сайті бачу зараз – аж 340 грн.

   Взагалі, цікаво б погуглити де можна за доступними цінами купувати книжки від Usborne. Думаю, там є дуже багато чого цікавого…

 8. оце так розбір польотів : )
  в мене в запасі лише певна кількість книжечкот від ВСЛ та Абабагаламага. ще є час дати вказівки батькам щодо презентів для малечі : ) тепер маю і поради : )

  1. треба було б колись розповісти про книжечки для найменших – картонки, книжки з картинками… там своя історія. Може, буде натхнення за кілька місяців розповісти про “бібліотечку” нашої другої дитинки… :oops:

 9. Дякую за чудову підбірку! Моїй донечці 1 рік 1 місяць, і вона лише починає любити книги :) до цього часу гризла їх, рвала, і терпцю не вистарчало слухати… Та я набралась терпіння і чекаю :) не може бути, щоб дитина, в котрої мама книгоман не любила книг ;) зараз в більшості купую на виріст.
  Наші улюблені вже напевно не будуть акуальні для вас. Нам теж полюбились книжки Аграфки, особливо “Кольорові речі” та “Лічилка”. “Макові зернятка” та “Війна, що змінила Рондо” ще не давала їй в руки :roll: Доречі, за “Війну…” трохи не впевнена, чи то була вдала покупка, але ти вселила в мене надію, що вона піде ;)
  З улюблених віршованих це “Зайці в полі варять борщ” Євгена Гуцала та “Про кита” Оксани Лущевської, “Казка про старого лева” Мар’яни Савки від ВСЛ, і вірші гарні й ілюстрації милують око. Серія про Мишенятко Надійки Гербіш теж подобається.
  З моїх фаворитів – “Мій дідусь був черешнею” Анджели Нанетті, “Крамничка Тітоньки Мальви” Сашко Дерманський, “Карти” Мізелінських, “Казки дідуся Ґурама” Ґурам Петріашвілі (ВСЛ). Але ми ще до них не доросли :roll:
  От думаю, чи варто купляти всю серію про Петсона і Фіндуса одразу, чи взяти спочатку одну на пробу? :roll:

  1. А я намагаюсь не купувати книжки наперед. Звісно, хочеться купити “все і зразу”, тим більше коли у книгарнях з’являється стільки всього хорошого… Але з іншої сторони, хто-зна, що нам буде подобатися через пів року чи рік… Не хочеться, щоб книжки даремно припадали пилом.

   Мені подобається купувати нові книжки “на зараз” і відразу братися їх читати, розглядати і обговорювати. Щоб відразу вже покупка “ішла в рух” :)

   І я люблю, коли ми регулярно повертаємося до своїх “старих книжок”. Думаю, краще, коли книг менше, але їх всіх час від часу читають, ніж коли їх вже стає забагато, і вони просто стоять на полиці “мертвим вантажем”.

   1. В твоїх словах без сумніву є доля правди. І я погоджуюся, що забагато не надто добре. Моя свекруха накупила цілу купу якихось тоненьких дитячих книжечок (з жахливими текстами, доречі :( ), і моя малеча це все просто розкидає…
    Але тут дає про себе знати моя книгоманія :oops: Просто у мене є цілий список художніх книг (дорослих), у котрих закінчився тираж і я не змогла їх ніде знайти… І після цього стараюсь все ж прикупити видання, які запали в око. Хоча зізнаюсь, що багато книжок я б не купила ще раз. Попри ретельний відбір, читання відгуків… все ж після прочитання багато з них мене розчарували… :(

 10. Ой, Христю, дуже класна підбірка! Для мене половина книг не знайомі і вже дала завдання щоб мені частинку купили і переслали :) Емілі якраз два рочки і якось нам дуже останнім часом ще Сплет полюбився і всі його історії. А з книжок-розглядалок, то маємо тут улюблену In The Town All Year Round (http://www.amazon.com/Town-All-Year-Round/dp/081186474X/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1450210778&sr=8-1&keywords=in+the+town+all+year+round) – неймовірно крута книженція для розглядання деталей і розказування дитині щодня іншої історії. Але ця книжка може бути схожа до тієї, про яку ти написала – Прогулянка Містом. Одним словом, дякую за дописа і класні ідеї для почитати :)

  1. Ага, мені зустрічалися російськомовні версії отої книжечки про місто і різні пори року. Може і на українську скоро перекладуть :)

 11. В нас також багато з тобою перерахованого. Дуже любить Мед для мами і Баранчика Рассела :)

  Рекомендую – Боні маленька Поні (Пелікан), Альбоми для розвитку від видавництва Ранок, Одного разу на Різдво (Н. Гербіш), Зварю тобі борщику (ВСЛ) і книжки про хлопчика Каю

  1. Одного разу на Різдво нам якраз подарували, але на перший погляд для нас там поки забагато тексту. І з борщиком та сама історія. А на ішні книжечки – глянем! Дякую за рекомендації :)

 12. Христя а де ти купувала Вінні. Куди подiлася калюжа?, щось ніде не можу знайти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)