Сімейні фотоархіви: Project life

Оприлюднено Оприлюднено в Зроблене власноруч, Сімейні фотоархіви

Один із моїх “наполеонівських планів” на час декретної відпустки – розгребти сімейні фотоархіви, які востаннє оброблялися ще два роки тому. Тоді я не тільки багато клацала фотокамерою, але й встигала ті фотографії сортувати, обробляти, викладати в приватні альбоми для сімейного перегляду, і навіть друкувати та декорувати світлини у першому експериментальному скрапо-фотоальбомі в стилі Project life. А потім часу якось різко стало менше. Я почала працювати, Ксеня – гасати по квартирі, а фотографії, відповідно, “припадати пилом” на вінчестері.. І ось зараз маю нагоду трохи надолужити! :)

Постановка задачі: Фотоспогади за два роки, загальним обсягом >60 гігабайт.
Ціль:  Вибрати та видрукувати найкращі кадри у якомусь зручному вигляді + встигнути зробити це до кінця року :)

Певний час я вагалася, який же формат для цього всього діла обрати. З одного боку, мені дуже подобається мій милий фотоальбомчик за 2013 рік – він такий компактний, але дуже настроєвий. Отих маленьких кадриків вистачає аби пригадати загальне відчуття “як воно було” в перший Ксеньчин рік. Водночас, я пригадую, як багато часу пішло на його оформлення (та що там казати, деякі сторінки і досі без текстових коментарів, бо вже натхнення на це не вистачило)  – цього разу хотілося б щось менш трудоємке.

Думала, може спробувати зробити щось схоже але у форматі фотокниги – без клеєння, скрапбукінгу і т.п.  Гуглила, що є на ринку, які редактори для компонування фотографій пропонують. Але, знаєте, ці великі фотокниги з твердими палітурками видаються мені такими серйозними… І щоб обробити туди фотки за цілий рік треба місяці два сидіти, а результат побачиш аж в самому кінці (а я так не вмію, мені ВЖЕ результати подавай!). І сам альбом не такий душевний виходить. …та й, скажемо чесно, я ж ЛЮБЛЮ робити щось руками, вирізати кольорові папірчики,  писати записочки, клеїти квіточки!  (flower)

Одним словом, я знову повертаюся до формату “project life“. Правда, цього разу, трохи простішого у виконанні – з фірмовими фотофайликами, які продають у магазинах для творчості.  До речі, останнім аргументом на користь цього рішення стала Юля та її дописи для Aґрафки в рубриці “Просто Альбом”. Юля на власному прикладі доводить, що наповнювати такий альбом досить просто, і що результат може бути дуже симпатичним, навіть з найменшими творчими зусиллями :)

Так що я вже “засукала рукави” і вже взялася за наш фото-рік 2014. Можу похвалитися кількома першими заповненими сторінками. А ви побажайте мені удачі, щоб я змогла це діло вчасно завершити :)

п.с. Заводжу категорію “Сімейні фотоархіви“. Буду вам звітувати час від часу про свої успіхи ;)

8 коментарів до “Сімейні фотоархіви: Project life

  1. Сподіваюся далі ентузіазм не пропаде :) поки що процес і результат подобається.

   ..правда, ті файлики 30х30 виявилися такими гігантськими! вже тепер бачу, що можна їх дробити на зовсім дрібні кадрики, і тулити всього побільше на один розворот :)

   І ще я ніяк не могла визначитися з “дизайном” фотофайликів, подумала, якщо візьму різних поштучно, то зовсім заплутаюся. Взяла набір з 12 одинакових – з квадратними кишеньками 15х15 – мабуть не найзручніший, бо з друком такого розміру нетривіально все (10х15 було б зручніше). Але нічо, прорвемся :)

   1. Христю, а як ти взагалі оті 15х15 фотографії видруковуєш? Або ж якісь інші неформатні?

    1. Так, це штука про яку я відразу не подумала, додає незручності. Кишеньки 10х15 в тому плані на порядок зручніші…

     Але вихід є. Я компоную кадри 15х15 (чи менші зображення, залежно від розкладки) у фотошопі на більший формат – 30×60. Замовляю друк на http://cyfrolab.com/uk/fotodruk/

     А потім розрізаю. Відходів майже немає, хоча, ще раз повторюсь, то все не дуже зручно :)

 1. Ооооо, а у мене останні друковані фото за 2011 рік :) Вже і не знаю, чи варто братись за цю гору роботи :)

 2. (dance) Вау! Це не реально круто :) і я б хотіла щось таке, але боюсь моєї всидючості не вистачить)))

  1. Я думаю, круто було б по закінченні твоїх 100happynewdays виготовити якусь паперову версію тих фотоколажиків! :) Дуже особливий період у вас в житті.. :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)