TEDxKyiv – післясмак

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

Прем’єрна конференція TED в Україні залилиша по собі змішані враження. Було ряд речей, які мені не сподобались, та, водночас, були і речі, які мені дуже сподобались. Класична ситуація зі шклянкою води – можна довго сперечатися чи вона напівповна, чи  напівпорожня :)

Мій вибір – напівповна.  TEDxKyiv відбувся, і це вже величезне досягнення. Я дуже добре знаю, як тяжко зрушити справу з мертвої точки, головне – перший крок, яким би він не виявився :)

Отож про хороше. Про ideas worth spreading (=головний постулат TED). Я була присутня на 6 виступах, на останній залишитись не змогла (а шкода, кажуть він найрвучіший виявився, чекаю на відеозапис…), два слова про кожен з них (далі – в порядку спадання):

Тетяна Монтян з її доповіддю на тему Власності в Україні
Надзвичайно колоритна і дуже розумна жінка. Не маючи ні слайдів, ні ультра-модної теми, ні якихось інших козирів в рукаві, вона абсолютно полонила мою увагу на всі 18 хвилин, відведені для доповіді. Україна постала у вигляді великого puzzle, кожен шматочок якого є чиєюсь власністю. Шматочки, розібрані і погублені, мандрують з рук в руки без нормальних правил та законів. Але врятувати цей puzzle можливо (хоча й досить важко), здійснивши три головні перетворення…

Далі припиняю переказувати зміст, подивитеся у вигляді відео на сайті TEDxKyiv, моя справа лише сказати, що послухати цю доповідь – більш ніж варто! Як кажуть албанці “ета пядь”!

Ісаак Кушнір з натхненною одою Шкільній Геометрії
Наступний персонаж – вчитель математики з 50-річним стажем. Пан Кушнір просто закохав у себе публіку: своєю пристрастю (хто б подумав, що можна так натхненно говорити про геометрію!), безкомпромісністю у висловлюваннях ( аля “мої учні однозначно порвуть ваших викладачів!”) та відмінним почуттям гумору (“ви знаєте слово на три букви? а треба знати на дві – УМ!”). Думаю, він правий – якби всі вчителі були такими, як він, а ще краще (продовжую від себе) якби кожен з нас працював так само натхненно і віддано на своїй роботі, то ми б жили в зовсім іншій (=кращій!) Україні.

Гліб Усаковський з розповіддю про Органічну Архітектуру
Про органічну архітектуру щось чула і раніше, тепер мала нагоду побачити, як це відбувається в реаліях нашого життя. Пан Усаковський розповів про роботу своєї студії, показав деякі плани будинків, побудованих за органічними принципами: з врахуванням “життєвої драматургії” власників, а також ідеально вписані в ландшафт.

Цікаво, хоча, можливо, не так актуально, як попередні теми. Середньостатистичний українець ще дуже довго не зможе дозволити собі житла, індивідуально спланованого під його потреби.

Дмитро Зоц з інформацією про Відновлювану енергію
Згадані вище доповідачі розповідали про речі, дотичні до їх професійної діяльності. А от Дмитро Зоц (за професією – відомий медіа-діяч), навпаки, розповідав про Sustainable Developmemt, тему, що для нього є, швидше, хоббі, ніж роботою. Можливо, тому сама презентація не вийшла “wow”, інформація “позичена” з різних джерел, кумедно зліплені слайди, різними мовами і різного формату.. проте  приємно було бачити, що є впливові люди, небайдужі до питань екології, які і самі персонально користуються відновлювальною енергією (пан Зоц, до слова, опалює власний дім брикетами з хмизу), і популяризують ідеї серед інших.

Мабуть, найцікавішою інформацією доповіді були деталі використання Кіотського протоколу

Тетяна Микитенко з роздумами про формування Смаків
Авторка скандального сайту рагу.лі (кажуть, що скандального. я про нього, якщо чесно, вперше почула на TED) розмірковувала на тему формування смаків людей. Роздуми цікаві, доповідь послідовна і нормально викладена, проте сама тема, як на мене, трохи недотягує до рівня TED. Та й виступаючих, на мою думку, треба підбирати ретельніше.

Олександр Агафонов про Суть життя?
Цієї доповіді я зовсім не зрозуміла. Можливо, справжніх митців просто складно “парсати”? Здається, йшлось про суть життя, про пекло і рай, про якісь життєві істини, і про квадрат Малєвіча… Наперекір постулатам TED-у, пан Агафонов говорив про Біблію (а релігійні теми недозволені в конференціях TED, як і політичні, чи комерційні…), за що довелося “розраховуватися” в блоці питань аудиторії. Одним словом, не сподобалось. Хоча, можливо, це лише на мій смак :)

Підсумовуючи: Прикольно, що все відбулось. Прикольно, що справа зрушилась з місця. Далі треба працювати над тим, щоб зробити TEDxUkraine професійнішим, залучати більшу кількістю цікавих людей, вибирати потужніші та актуальніші теми, ростити спільноту  прихильників.
Дуже хотілося б долучитися до цього особисто, можливо, для початку, зголошуся перекласти парочку відео :)  …а там хз, може і до TEDxLviv – недалеко? :)

Поширюй позитив далі:

5 коментарів до “TEDxKyiv – післясмак

 1. Дякуємо за відгук. Ми дуже раді, що практично ніхто не жалкує за витраченим часом :)
  Що можу сказати: TEDxLviv цілком у ваших руках! (звичайно, можете розраховувати на допомогу). У вас дуже гарна спільнота (можемо допомогти звести вас усіх докупи, хоча, думаю, ви і самі упораєтесь), є багато цікавих кандидатів на виступи (знову ж таки, можемо поділитись зібраною інформацією).

  PS. я той хлопець у футболці блоггер, тож дякую. :) Але я не був ініціатором проекту. Автор ідеї: Вадим Жерновой. Просто, так вийшло, що мені довелось займатись більшою частиною організаційної роботи…

 2. Привіт :)
  +1 щодо склянки. недоліки звичайно були, але як для першого разу – все відбулося просто прекрасно :)
  стосовно кандидатів – це мабуть найскладніший етап у свій організації, тож молодці і так. мені особисто було цікаво послухали усіх без виключення.
  Що ж стосується американця, то виступ був дійсно захоплюючий, але ідея вже настільки обжована, що нічого нового й цікавого я не винесла. Шоу – так, цінність – ні.

 3. Привіт!
  Цього разу не збираєтесь? Після тогорічного відгуку сподівались побачити Вас і на цій події. Є ще одне безкоштовне місце для Львова…

 4. Я б з радістю, тільки от є деякі плани на 24-те.. І справа зовсім не в вартості вхідного квитка :) Але, принайнмні онлайн версію подивлюсь від А до Я! Цікаво як все вийде цього року.

  …Досі гризе совість, що більш ніж за пів року так і не допомогла з перекладами.. Вже точно треба взятися найближчим часом..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)