Прем’єрна конференція TED в Україні залилиша по собі змішані враження. Було ряд речей, які мені не сподобались, та, водночас, були і речі, які мені дуже сподобались. Класична ситуація зі шклянкою води – можна довго сперечатися чи вона напівповна, чи напівпорожня 🙂
Мій вибір – напівповна. TEDxKyiv відбувся, і це вже величезне досягнення. Я дуже добре знаю, як тяжко зрушити справу з мертвої точки, головне – перший крок, яким би він не виявився 🙂
Отож про хороше. Про ideas worth spreading (=головний постулат TED). Я була присутня на 6 виступах, на останній залишитись не змогла (а шкода, кажуть він найрвучіший виявився, чекаю на відеозапис…), два слова про кожен з них (далі – в порядку спадання):
Тетяна Монтян з її доповіддю на тему Власності в Україні
Надзвичайно колоритна і дуже розумна жінка. Не маючи ні слайдів, ні ультра-модної теми, ні якихось інших козирів в рукаві, вона абсолютно полонила мою увагу на всі 18 хвилин, відведені для доповіді. Україна постала у вигляді великого puzzle, кожен шматочок якого є чиєюсь власністю. Шматочки, розібрані і погублені, мандрують з рук в руки без нормальних правил та законів. Але врятувати цей puzzle можливо (хоча й досить важко), здійснивши три головні перетворення…
Далі припиняю переказувати зміст, подивитеся у вигляді відео на сайті TEDxKyiv, моя справа лише сказати, що послухати цю доповідь – більш ніж варто! Як кажуть албанці “ета пядь”!
Ісаак Кушнір з натхненною одою Шкільній Геометрії
Наступний персонаж – вчитель математики з 50-річним стажем. Пан Кушнір просто закохав у себе публіку: своєю пристрастю (хто б подумав, що можна так натхненно говорити про геометрію!), безкомпромісністю у висловлюваннях ( аля “мої учні однозначно порвуть ваших викладачів!”) та відмінним почуттям гумору (“ви знаєте слово на три букви? а треба знати на дві – УМ!”). Думаю, він правий – якби всі вчителі були такими, як він, а ще краще (продовжую від себе) якби кожен з нас працював так само натхненно і віддано на своїй роботі, то ми б жили в зовсім іншій (=кращій!) Україні.
Гліб Усаковський з розповіддю про Органічну Архітектуру
Про органічну архітектуру щось чула і раніше, тепер мала нагоду побачити, як це відбувається в реаліях нашого життя. Пан Усаковський розповів про роботу своєї студії, показав деякі плани будинків, побудованих за органічними принципами: з врахуванням “життєвої драматургії” власників, а також ідеально вписані в ландшафт.
Цікаво, хоча, можливо, не так актуально, як попередні теми. Середньостатистичний українець ще дуже довго не зможе дозволити собі житла, індивідуально спланованого під його потреби.
Дмитро Зоц з інформацією про Відновлювану енергію
Згадані вище доповідачі розповідали про речі, дотичні до їх професійної діяльності. А от Дмитро Зоц (за професією – відомий медіа-діяч), навпаки, розповідав про Sustainable Developmemt, тему, що для нього є, швидше, хоббі, ніж роботою. Можливо, тому сама презентація не вийшла “wow”, інформація “позичена” з різних джерел, кумедно зліплені слайди, різними мовами і різного формату.. проте приємно було бачити, що є впливові люди, небайдужі до питань екології, які і самі персонально користуються відновлювальною енергією (пан Зоц, до слова, опалює власний дім брикетами з хмизу), і популяризують ідеї серед інших.
Мабуть, найцікавішою інформацією доповіді були деталі використання Кіотського протоколу…
Тетяна Микитенко з роздумами про формування Смаків
Авторка скандального сайту рагу.лі (кажуть, що скандального. я про нього, якщо чесно, вперше почула на TED) розмірковувала на тему формування смаків людей. Роздуми цікаві, доповідь послідовна і нормально викладена, проте сама тема, як на мене, трохи недотягує до рівня TED. Та й виступаючих, на мою думку, треба підбирати ретельніше.
Дякуємо за відгук. Ми дуже раді, що практично ніхто не жалкує за витраченим часом 🙂
Що можу сказати: TEDxLviv цілком у ваших руках! (звичайно, можете розраховувати на допомогу). У вас дуже гарна спільнота (можемо допомогти звести вас усіх докупи, хоча, думаю, ви і самі упораєтесь), є багато цікавих кандидатів на виступи (знову ж таки, можемо поділитись зібраною інформацією).
PS. я той хлопець у футболці блоггер, тож дякую. 🙂 Але я не був ініціатором проекту. Автор ідеї: Вадим Жерновой. Просто, так вийшло, що мені довелось займатись більшою частиною організаційної роботи…
Привіт 🙂
+1 щодо склянки. недоліки звичайно були, але як для першого разу – все відбулося просто прекрасно 🙂
стосовно кандидатів – це мабуть найскладніший етап у свій організації, тож молодці і так. мені особисто було цікаво послухали усіх без виключення.
Що ж стосується американця, то виступ був дійсно захоплюючий, але ідея вже настільки обжована, що нічого нового й цікавого я не винесла. Шоу – так, цінність – ні.
Привіт!
Цього разу не збираєтесь? Після тогорічного відгуку сподівались побачити Вас і на цій події. Є ще одне безкоштовне місце для Львова…
Я б з радістю, тільки от є деякі плани на 24-те.. І справа зовсім не в вартості вхідного квитка 🙂 Але, принайнмні онлайн версію подивлюсь від А до Я! Цікаво як все вийде цього року.
…Досі гризе совість, що більш ніж за пів року так і не допомогла з перекладами.. Вже точно треба взятися найближчим часом..