Перед тим як готувати знаментий український борщ, вирішила обдзвонити моїх “авторитетів” кулінарії і розпитати їх власні рецепти.
І була здивована наскільки різними є способи приготування однієї страви. Далі два рецепти – від мами та від бабусі – в обох борщі надсмачні, але з трішечки різними відтінками смаку та кольору. В одному випадку буряк потертий і потушений, в іншому – зварений і порізаний.
До речі, коли я погуглила на тему борщів, то була ще більше шокована величезною кількістю варіацій рецептів, включаючи борщі з грибами, морепродуктами, рибою і ще невідомо-чим.
Але мені особисто, все ж, більше до душі традиційні, перевірені часом і нашими шлунками рецепти борщу:
Борщ бабусин
Відварюєш кістку з м’ясом, майже до готовності. Окремо на пательню треш сирий буряк, додаєш трошки води або бульйону з м’яса (якщо він вже зварений заздалегідь), ложечку оцту, можна трошки сметани додати, томату, якщо любиш, приправи і тушиш до готовності – але слідкуєш, щоб буряк не висох! Тим часом до м’ясного бульйону кидаєш картоплю і капусту, трошки моркви, а також сіль, перець, лавровий лист. Коли капуста і картопля готова, додаєш буряк. Доводиш борщ до кипіння і готово.
p.s. Замість капусти можна додавати квасолю – її треба варити довго, можна разом з м’ясом кинути.
p.p.s. Можна також додати окремо підсмажену цибульку.
Борщ мамин
М’ясо з кісткою вариш разом з цілий буряком. Коли буряк звариться – витягуєш його, а в бульйон додаєш по порядку капусту, картоплю (соломкою), моркву (терту), солиш і перчиш. Окремо смажиш цибульку і потерту моркву, коли потушаться додаєш ложку сметани. Ріжеш зварений буряк соломкою і кидаєш до бульйону, коли інші овочі вже готові. Вкінці додаєш засмажку з цибулі та моркви.
p.s. Якщо капуста не кисла, то треба з буряком додати ложку оцту, щоб колір не втратив.
p.p.s. Також мама додає разом з сіллю ложку цукру, так її мама колись навчила :). А ще вкінці можна часнику додати до готового борщу.
Такі ось рецепти. А як варите борщ ви? 🙂
p.s. Я вирішила збирати фотографії та рецепти своїх кулінарних спроб на окремій сторінці, де можна слідкувати за прогресом мого місяця кулінарії.
ми ще з Леськом борщ не пробували варити, останнє наше досягнення – бульйон 😀
ну значить ви напівдорозі )))
Мені здається, що борщ взагалі навіть в однієї господині кожного разу інший. Такий собі рандом-борщ. 🙂
А в наших краях борщ варимо схоже на “бабусин” рецепт, однак додаємо ще цукровий буряк порізаний соломкою (як м’ясо покипить хвилин 10). Можна кидати цілий. Виходить неповторний смак