Цього тижня виповнюється 2 роки мого подружнього життя. Не так і багато, але достатньо, щоб здавалось, що ми разом вже хто-зна скільки (я вже не пригадую, на що було схоже моє життя до того, як я вийшла заміж.. як це було жити в батьків, разом зі своїми сестрами, замість чоловіка :).. здається, що це було так давно..)
Цілком випадково прочитала статтю на одному з мотиваційних сайтиків аля “стань щасливим за 10 днів”, де авторка ділиться з читачами п’ятьма помилками, які вона найчастіше робить в своєму подружньому житті, і як вона з тими поганими звичками бореться.
Подумала про себе, що більшість з перелічених помилок роблю і я. Не те щоб я погана дружина, але мені ще вчитися і вчитися…
Отож, стратегія наступна:
1. Базові навики домогосподарки
Взагалі кажучи, я завжди була доволі неорганізованою, не надто охайною і забудькуватою людиною (зважаючи на це, мені навіть іноді дивно, як я дожилася до того, щоб керувати на роботі людьми…), ну принаймні у всьому, що стосувалося справ домашніх.
Мама мене завжди (ніжно) називала бруднулею, Кузьою (мабуть, по аналогії з домовиком з радянського мультика), і не безпідставно 🙂 Так от, уявіть собі яких зусиль від мене вимагають обов’язки дружини, такі як прання, прибирання і приготування їжі.
Треба спробувати провести аналогію між моїми обов’язками на роботі і обов’язками вдома, щоб сприймати останні, як такі ж пріоритетні, та приділяти їм належну увагу.. (адже наявність чистих шкарпеток в домі – не менш важлива ніж, якийсь там вигаданий дедлайн!)
2. Забути про підрахунок “добрих справ”
Але бувають дні, коли приходиш з роботи страшенно замучений, настільки, що навіть дивитися в сторону кухні не хочеться… І починаєш думати: “Ну скільки можна? І чому робити сніданки і вечері завжди мушу я?”, “А ще я минулого тижня знову прала білизну..”, “А ще вазонки тільки я підливаю”, і т.п.
А такі аргументи в сімейних суперечках – страшенно неправильні, оскільки мій чоловік (з яким мені ну дуже пощастило!) робить набагато більше всього корисного: займається нашою машиною, ремонтом, організовує всі подорожі, здійснює покупки, вирішує всякі важливі справи, якими я навіть не цікавлюся.. Так що треба забути про підрахунок “хто більше зробив” і просто чемно виконувати свої обов’язки і тішитись, що список того, що я НЕ роблю значно довший.
3. Більше енергії в сім’ю!
Завдяки своїй достатньо стресовій і виснажливій роботі (особливо, коли на проекті починає “падати небо”), мені часто бракує енергії на сім’ю. Ну, тобто приходить така сопелька додому, яка нічого не хоче, тільки поїсти і спати – звісно, це не сприяє сімейним стосункам. Тому треба намагатися пам’ятати, ЩО в житті головне (а це однозначно – сім’я!), старатися організовувати справи робочі так, щоб залишався час і енергія для чоловіка. ..Між іншим щодо часу – давно мрію навчитися вставати раніше, щоб встигати трошки більше зробити вдома.. поки що безрезультатно :/
Більше того, мене часто переповнюють ідеї і задумки чим би то зайнятися (у вільний від роботи час), і не так часто вони корелюються з сім’єю. Варто було б поєднувати цікаве з корисним. Однa з моїх success-stories – місяць кулінарії, який я організувала в березні 🙂
4. Пам’ятати чому саме ця людина поруч
Бувають моменти, коли мене злить та чи інша риса характеру мого чоловіка. Ну, наприклад, що він не завжди підтримує мене в моїх (іноді дивних) починаннях і захопленнях. Чи, що він недолюблює декого з моїх хороших знайомих. Так от, в такі моменти варто не забувати, чому я в свій час вибрала саме його стати моєю половинкою. Бо це все ще той самий чоловік, в якого я закохалась. І він досі здійснює мої мрії. І досі приємно дивує мене.
Та й зрештою, змінити дорослу людину майже неможливо, тому доведеться змиритися зі всіма маленькими нюансами, заради велииииких переваг! 🙂 Адже щасливе сімейне життя – складається з компромісів.
5. Контролювати свої емоції
Останній в списку, але далеко не останній по важливості момент. Вдома ми не дуже контролюємо свої емоції, і буває ляпаємо багато чого, не подумавши. Замість того, щоб змовчати, чи дозволити один одному побути наодинці, щоб вгамувати свій поганий настрій чи негативні емоції, які ми принесли додому. Тому варто було б винайти такий собі таймер, який би не дозволяв відразу говорити все що приходить в голову, такі собі гальма, запобіжники сімейних сварок 🙂
Такі ось думки напередодні ювілею.
Сподіваюся з кожним днем я ставатиму все кращою дружиною. …Аж поки не отримаю сертифікат – Best Wife Ever! 🙂
Вітання )))
І я вітаю :))) Побільше вам натхнення і витримки один до одного, бережіть своє кохання, решта наживне (це я про навички в готування їжі і п.д)
вітаю вас 🙂
хороший такий допис, мені сподобався, не зважаючи на те, що я незаміжня. Здається, що ця інфа є корисною для проживання під одним дахом не лише з чоловіком, а й просто з батьками )
гарна у вас вийшла фотка)
всім дякую за вітання! 🙂
вчора я під впливом свого ж посту цілий вечір була зразковою господинькою: зварила перше, друге, попрала, поскладала одяг і всю дорогу мило посміхалася чоловіку.
..вкінці дня він сказав: “Ну що, ти ше довго будеш грати хорошу жінку? :))))”
прікольний пост
актуальний не лише для одружених, а і взагалі для людей котрі намагаються будувати стосунки 🙂
вітаю із річницею 🙂 з мене теж до речі домогосподарка погана, треба якось це виправляти 🙂
дякую, Яна. Принаймні ти вмієш готувати суші B)