Ідея сімейної новорічної забавки

Оприлюднено Оприлюднено в Дитячі свята, Зимові свята

“Краще рідко ніж ніколи!” – подумала Христя, і вирішила написати на блозі швиденький допис про міні-забавку, яку влаштовувала для своїх дівчат минулої новорічної ночі. Ця проста в організації гра може доповнити вашу програму сімейного святкування і  допомогти пригадати яскраві моменти старого року 2021  ;)

Ідея така:

  1. Вибираємо пам’ятні світлини про події року, що минає. Чим різноманітніші вони будуть – тим краще, з різних пір року та різних місць. Кількість світлин може бути довільною, у нас було 15, може бути і більше, і менше. Як варіант, можна спробувати підібрати по одній світлині з кожного місяця року, тоді у вас вийде 12 штучок. Видруковуємо ці фотографії у невеличкому форматі. Насправді, розмір може бути і більшим, але тоді згорточки з кадриками вийдуть більшими, а значить помітнішими для малих пошуковців.


  2. Кожен кадрик доповнюємо невеличким смаколиком (як от цукерка, льодяник чи ще щось, що полюбляють ваші діти). Замотуємо в (обгортковий, пакувальний чи гофро) папір, робимо невеличкі згорточки. Бажано використовувати той самий папір для всіз згорточків, аби вони були впізнаваними поміж ваших домашніх речей. У нас були пакунки двох кольорів – чорні та червоні, бо саме такий папір опинився під рукою.


  3. Ховаємо ті згорточки по цілій оселі. Можна звичайним скотчем причепити до дверок меблів, штор, підвісити на лампу, заховати у найнесподіваніших місцях. Найбільше діти реготали коли знайшли згорток на внутрішній стороні кришки смітничка у ванній.  4. Вигадуємо підказки, де шукати згортки і скільки штук їх там має бути. Підказки можуть бути у формі загадок, чи візуальних вказівників, чи наприклад мапи. Для нас минулий новорічний вечір був першим на новому місці, у нашому будинку за містом, тож я накидала план будинку з двох ракурсів і просто помітила цифрами кількість згорточків у кожній кімнаті. Дітям треба було задіяти просторову уяву, щоби співставити віконця будинку з приміщеннями всередині.

  5. Коли всі згортки знайдено, відкриваємо їх по черзі і пригадуємо події року. Той, хто розгорнув пакунок має назвати місце, в якому зроблене фото і місяць або хоча б пору року, коли ця подія відбулася. Лише в разі правильної відповіді можна забрати собі смаколик із пакуночка. На практиці ми підказували одне одному, адже тут суть не так у змаганні, як у гарних спогадах  (mmm) Тож всім дісталося по кілька цукерок  (dance)

  6. Міні-кадрики залишаємо на пам’ять.  Наші діти повісили їх на свою дошку натхнення. Хто полюбляє пам’ятні магніти, то можна замість звичайного друку зробити магнітики і почепити на холодильник. Можна було б також підготувати міні-фотоальбом з написом наш такий-то рік і розмістити фотографії у ньому. Чи закріпити на імпровізованому календарі (пасує до ідеї з одним кадром з кожного місяця).Чи просто закинути в коробку спогадів  :)

Дівчатам (5 і 8 років) гра сподобалась, вони люблять всілякі шукалки. А мені сподобалося як ми разом згадували найсолодші сімейні моменти 2020. І подумалося, що це гарний спосіб дати дітям відчуття наскільки це довго чи коротко – “один рік”, адже в них поперевах трохи своє сприйняття часу, а так стає зрозуміліше що ж воно таке той “рік”.

Цю гру можна розширити, скажімо, доставивши в пакунки окрім смаколиків ще шматочки пазлика-картинки, що веде до головного супер-призу чи подарунку. Можливо, ми скористаємося такою модифікацією цьогоріч.

На тому все, бажаю вам затишних і душевних свят у колі близьких чи друзів! Нехай 2022 буде щедрим на все хороше!  (sun)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)