Онлайн-ломиголовка для співробітника

Оприлюднено Оприлюднено в Дитячі свята

Ну що ж, пандемія триває, карантини знову стають жорсткішими і багато з нас вже змирилися з тим, що працювати з дому ми будемо ще довго. В тому нема якоїсь трагедії, це навіть до міри зручно, але особисто мені дуже бракує живого спілкування. Оце, знаєте, попити з колегами чаю на кухні, пописати фломастером по справжній дошці, позазирати комусь в екран через плече  :) А ще, звісно, бракує тім-білдінгів, походів на пиво і живих святкувань днів народжень та корпоративів. 

Недавно святкував день народження дуже файний чолов’яга, Ігор — мій менеджер з компанії Lohika. Дуже душевний і класний співробітник, для якого захотілося організувати щось цікавіше ніж груповий зідзвон у Teams з кольоровами кулька ми на фоні. Вирішили забабахати для нього невеличкий онлайн-квест, щоб цей робочий день запам’ятався чимось особливим. У цьому дописі розповім що з того всього вийшло! Маю надію, що це надихне вас до святкових подвигів в честь ваших друзів та колег ;) 

Забігаючи наперед, скажу що для організації забавки не знадобилося якихось складних інструментів. Лист на e-mail, запаролений онлайн-документ і кілька підказок у форматі картинок з текстом, тут особливої магії не треба. Зате знадобилася допомога кількох колег. Саме вони були “проміжними пунктами” квесту,  і поступово видавали підказки-загадки для нашого уродинника.

Стартовою точкою квесту став лист, надісланий Ігореві з однієї корпоративної адреси, приблизно такого змісту:

“Ігоре, вітаємо від імені компанії! Запрошуємо до святокової забавки, деталі в цьому документі. А пароль – це день, коли все почалося…”

Є в нашій компанії гарна ініціатива, можливість щотижнево надсилати комусь KUDO – комплімент, подяку чи заохочення. Працівники залишають їх в спеціальній формі, а потім відділ роботи з людьми надсилає їх з корпоративної адреси (таким чином є змога надсилати їх навіть анонімно). Якраз цю адресу ми і використали для Ігоревого стартового листа  (bandit)

Як бачите, в тексті повідомлення є згадка про те, скільки днів тому Ігор почав працювати в компанії, тож і “день коли все почалося” – означає перший Ігоревий робочий день на Lohika. Пароль-дату треба було написати в такому форматі, як значиться у корпоративній системі обліку працівників. Наш уродинник легко здогадався що робити, і вже за кілька хвилин після прочитання листа відкрив вміст секретного документа. До слова, сам “секретний документ” я розмістила на корпоративномy Onedrive від Microsoft, подібну річ можна зробити і на інших сервісах зберігання файлів, наприлад Dropbox.

Перша підказка вела до Іри, нашого talent manager-а. Загалом цей жартик про Іра і ІРА (як вид пива) — то бородатий прикол, авторства самого Ігора. Тож і цю підказку він швиденько зрозумів і відразу постукав до правильної Іри  (yes) 

Ця підказка натякала на робочі відрядження Ігора, а саме одну конкретну поїздку, що стосувалася певного конкретного проекту. Наступним “підказувальником” мав бути хлопака, який зараз керує на цьому проекті. “Лєгкотня!” – подумав Ігор, і, не вагаючись, постукав до Андрія. Але рано він радів, адже, не всі задачки були такими ж тривіальними  (nerd)

Тексту питання наводити не буду, бо воно стосувалося назви одного з наших проектів (а то справа конфіденційна). Скажу лише, що відповідь на питання – це абривіатура з трьох латинських літер. За допомогою пронумерованої абетки треба було підставити числа у приклад і знайти його розв’язок. Наступного колегу Василя – Ігор мав ідентифікувати по номеру квартири, яка вийшла в результаті. Це було нескладно, адже Василь живе у тому ж будинку, що й Ігор  (clap)

Василева підказка була такою..

..і вела не до однієї людини, а до цілої команди, що працює на проекті, в назві якого фігурують хвилі  (dance) Одна з тих дружніх команд, з якою Ігор провів не одну робочу і не-робочу годину. В командному чаті хлопці трохи пограли вар’ята, але все ж видали нову ломиголовку-кросворд:

Питання до кросворду також не наводжу, всі вони стосувалися якихось робочих моментів, або фактів про самого уродинника. Наприклад, місто головного офісу такого-то замовника, чи ім’я людини, що виконує ту чи іншу роль на проекті, чи назва проекту, тощо. Розв’язком кросворду виявилося слово Shrek, а всім відомо що на львівській Логіці є тільки один Шрек, якого насправді звати Богдан. І саме в нього треба було питати наступну (і останню) підказку  (sun)

Ця загадка виглядала приблизно ось так, тільки замість силуетів я вставила обличчя наших логіканців. Ідея загадки у тому, щоб взяти певну літеру з імені (залежно від цифри яка вказана біля світлини) і скласти з цих літер коротке посилання https://cutt.ly/… Це коротке посилання насправді вело на онлайн-зустріч в Teams – якраз ту, де уродинника зустріли колеги з надувними кульками на фоні  :D

Такий-ось святковий квестик  (drunk)

Як бачите, механіка загадок нескладна, я свідомо намагалася не робити чогось надто заплутаного – це ж не перевірка на ерудицію, а просто спосіб розважити колегу  :)  До того ж, суть була і в тому, щоб в процесі квесту різні люди мали змогу проявити увагу і сказати Ігорку кілька теплих слів з нагоди свята. Казав шеф, що йому сподобалась ця розвага, і що все йшло легко окрім одного неочевидного питання в кросворді  :evil:  Одним словом, він задоволений і я задоволена  (dance)

Дуже сподіваюся, що вам стане в пригоді ця ідея, і ви зорганізуєте щось схоже (а може щось набагато крутіше) для своїх ювілярів і уродинників  ;)  Звісно, перевикористати підказки як є не вдасться, але їх легко адаптувати під ваш контекст. Самі загадки можна макетувати будь-де, я наприклад в Google Slides їх збирала, а потім скріншотила і зберігала малюнками. Як будете мати технічні питання – то звертайтеся, допоможу без проблем.

Хай свята будуть особливими! І сімейні, і в колі друзів, і в колі колег! Ура!  (clap) 

3 коментарі до “Онлайн-ломиголовка для співробітника

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)