Мої статті на Букмолі. Цифрові медіа та діти

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

Хто стежить за мною у Facebook, вже встиг помітити, що цього року я почала співпрацювати з порталом Букмоль: пишу статті на тему дітей та сучасних цифрових медіа. Поставила собі за ціль написати хоча б три, перш ніж хвалитися тут, на блозі. От, нарешті, три статті – опубліковано :)

Перш ніж ви підете їх читати, скажу ще кілька слів про сам портал та мою на ньому рубричку.

За останні кілька років з’явилося цілий ряд україномовних сайтів, присвячених дитячим книжкам. Скидається на те, що видавнича справа в Україні зараз переживає справжній бум, щороку з’являються не лише численні книжкові новинки, а й цілі нові видавництва. А значить є потреба в інтернет-ресурсах, що допомагали б читачам орієнтуватися у тому морі літератури, обирати хороші книжки для себе і своїх дітей.

Пригадую, як колись уперше відкрила для себе портал Barabooka, тепер уже добре відомий серед батьків. Не пропускала нових дописів, подумки хвалила авторів за таку вчасну і справді корисну для мене, мами малої книголюбки, інформацію.

А згодом випадково натрапила на портал Bokmal і захопилася ним ще більше. На Букмолі писали не лише про головних гравців українського книжкового ринку, а й робили багато оглядів іншомовних видань, щоразу вишукуючи якісь цікавинки, яких я раніше не чула-не бачила. Букмоль мені відразу сподобався своєю харизмою – і тут не лише про стильне візуальне оформлення, а насамперед про  зміст статтей. Сміливі точки зору, готовність руйнувати стереотипи, висвітлення неоднозначних тем, які зараз на часі та потребують обговорення у суспільстві. Цей проект має свій міцний стержень – команду молодих але добре ерудованих авторів, з якими цікаво мати справу.

Тож коли в мене визріло внутрішнє бажання писати про цифрові медіа, то Букмоль був під номером 1 у моєму списку потенційних майданчиків для публікації своїх дописів. На той момент проект якраз розрісся і поповнився новими, вже не тільки друковано-книжними рубриками. Чому не “Жовті Окуляри”? Тому, що з цією темою мені хочеться достукатися до значно ширшої аудиторії…

Паралельно з роботою на Nravo Kids я багато читаю про планшети, дитячі інтернет ресурси, дослідження ефективності нових методів навчання. Щось ми випробовуємо з Ксенькою. І чим більше я у все це вникаю, тим ясніше бачу прогалину між тим, що вже існує і пропонується у світі та тим, що ми реально використовуємо на практиці. Навіть у середовищі технологічно підкованих ІТ-спеціалістів. По-простому кажучи, можливість купити дитині планшет є, а от часу та інформації щоб нафарширувати його усім найкориснішим, таке враження, бракує. Потужний інструмент є, але зазвичай застосовується лише на дещицю свого потенціалу.

Вихід – один. Постійно вчитись, щось вишукувати-вичитувати і пробувати зі своїми дітьми. Намагаюся робити це сама і планую ділитися своїми відкриттями з іншими.

На цьому завершую довгий вступ і нарешті запрошую перечитати мої дебютні три статті на Букмолі :oops: :

Цифрове дитинство, або Чому «аборигени» навчаються по-іншому?

 

За руку з батьками, або Перші кроки в Інтернеті

 

Малювання 2.0: Дитяча творчість в еру планшетів

п.с. Якщо знаходите щось цікаве до теми планшетів – суперські дитячі застосунки, чи просто цікаві статті або дослідження – пишіть мені! Щоб моя рубричка жила і процвітала ;)

3 коментарі до “Мої статті на Букмолі. Цифрові медіа та діти

  1. Дуже цікаві статті! Ти молодчинка!) Напиши, якщо ти в курсі якісь програмки для манюванні на Андроїді) пліз)

      1. Дякую тобі за відгук :) мене чомусь ця тема не відпускає, хоч я й не помічаю особливого навколо неї ажіотажу серед своїх читачів :) Приємно чути, що комусь ще крім мене це цікаво :)

        Щодо малювання, то я не досліджувала тему на андроїді, ми вже безповоротно перейшли на iPad. Але підозрюю що в частини виробників , яких я радила, малювалки дублюються на обох платформах…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)