Подарунок-головоломка для молодят

Оприлюднено Оприлюднено в Посміхайки

Цьогорічне літо розпочалося дуже яскраво – ми видавали заміж нашу останню, наймолодшу сестру! Жовтогаряче весілля Насті і Максима було дуже красивим, по-домашньому затишним і абсолютно антишаблонним. Особливим, як і самі молодята (вони мене дуже надихають, бо не бояться жити без зайвих умовностей і традицій “тому що так прийнято”. А натомість вміють розбавляти мандрівки/святкування/життя душевними речима, приємними дрібничками, які зрештою і запам’ятовуються…).

nastya

Звісно, мені дуже хотілося приготувати для них щось цікаве. Ідей було багато, від всеможливих конкурсів для гостей до повноцінного квесту по території святкування. Та зрештою, враховуючи камерний формат свята і побажання молодят (щоб все було легко і невимушено, і ніхто не напружувався  – ні до, ні в процесі свята), все втілилося у кількох невеличких сюрпризах.

Сьогодні розповім про подарунок-головоломку, який я вигадала для Насті з Максимом. Такий собі квест у коробці, простенька ідея, що в різних варіаціях може стати гарним подарунком – не обов’язково з нагоди весілля, а й в честь дня народження, річниці чи іншого свята.

Все почалося з такого пакунка:

q-1

Я розповіла гостям, що відкрити цю коробку не просто, адже всередині є відразу кілька секретних замків. Аби дістатися до подарунка треба розгадати головоломки про Настю і Максима. Ми швидко зібрали команду відгадувальників з найближчих/найдовіреніших людей і разом взялися до справи…

Першу загадку відгадали майже відразу. Гості швидко збагнули, що бант розв’яжеться, якщо потягнути за правильний хвостик – зі знаком зодіаку “скорпіон” (наші молодята народилися з різницею у два дні, обоє в листопаді, обоє скорпіони).

Під обгорткою виявилась коробка, зачинена на ключ. Текст загадки був такий:

q-2

А такими були варіанти розгадок (у правильному конвертику – ключик від замка).

q-3

Виявилося, що цифри – це дати мандрівок, а поруч – вершини, які Настя з Максимом підкорювали удвох. 24 червня 2016 року – було на той момент ще у майбутньому, тож гостям треба було здогадатися, на яку вершину зібралися молодята наступною. Насправді, на цю дату припадала друга частина весілля – масовий виїзд в Карпати з друзями Насті і Максима (ага, тепер розумієте весь масштаб нешаблонності думки наших молодят?   ;)  …я лишень шкодую, що мені не вийшло “вскочити відразу в два потяги”, посвяткувати двічі – і з родиною, і в Карпатах з друзями…).

Питання виявилося складним, навіть тати молодих не до кінця були впевнені, куди ж “намилили лижі” їхні діти. Намацати ключ наощуп теж не вийшло, адже я спеціально запакувала його в картонку, а в неправильні конверти поставила “заглушки” такого ж розміру:

q-4

Зрештою, на цьому питанні команда гостей втратила одне “життя” (натрапила на записку “ба-бах!” у неправильному конверті) і використала одну підказку молодих (ще на початку гри ми домовилися, що в нашому розпоряджнені є два “життя” і дві підказки – з залу, і від молодят).

Але це тільки підігріло азарт відгадувальників. І всі наступні загадки пішли “як по маслу”.

Відчинивши ключем мій велосипедний замок (на фото видно як хитро я його змотала, стягнула хомутиками і до коробки пристроїла), гості витягли ще одну коробку, на цей раз зі справжньою дверною колодкою.

q-5

Саму коробку сфотографувати я забула, зате фотографія завдання збереглась:

q-6

Картинка з кольоровими чоловічками натякає на правильний папірчик з підказкою. Як бачите, це простеньке генеологічне дерево. З жовто-оранжевими батьками нареченої (ну бо в них – троє доньок) і зелено-синіми батьками нареченого (а в них – син і донька). Видно якими різнобарвними виходять діти. Скажімо, мої Ксенька з Насткою – червоно-жовто-оранжеві вийшли. А от молодята, Настя з Максимом, матимуть, згідно схеми, красивих зелено-синьо-жовто-оранжевих дітей! :)

У правильному папірчику знайшлась така підказка:

q-7

Вона натякала на дружку, що вже здавна має бойове прізвисько “Хмара”. Саме в Хмари виявився потрібний ключ.

Наступний рівень головоломки був знову про мандри:

q-8
q-9

Тут треба було зрозуміти принцип, за яким вибрати лише одну країну. Для цього довелося згадати різні мандрівки молодят – як порізну, так і спільні. Виявилося, що у всіх цих країнах побувала нога хоча б одного з молодих, і лише Ісландія – досі для них незвідана.

Саме під Ісландією я приховала невеличку кишеньку з ножичками, що допомогли розрізати коробку і дістатися до наступного завдання.

q-10

Там виявився кодовий замок:

q-11

І головоломка з цифрами:

q-12

Як виявилося, тут зашифровані різні параметри молодят (вік, вага, обхват талії, розмір взуття). На коді “842” замок зі скрипом піддався :)

Передостаннє завдання було взагалі двобуквенне. Лише посвячені знали, що скорочення “GL” означає “Global Logic” – назву компанії, де познайомилися Настя з Максимом. Тільки потягнувши за цю стрічку можна було відкрити пластмасову коробку від пазлика, яку я обклеїла папером (акурат під стрічкою – стик кришки і коробки). Решта – були просто “обманками”.

q-13

І нарешті останнє, найкумедніше завдання. Три баночки з написами “атом”, “фотон”, “електрон”. Я сподівалася, що воно спровокує глибокі наукові дебати, тим більше що мій тато – найсправжнісінький фізик. Могли б прозвучати версії, що треба брати електрон (бо неподільний), або навпаки атом (бо містить в собі і електрони і протони), або фотон (бо корпускулярно-хвильовий, і тому що це світло, і взагалі до теми кохання пасує…). Але тато Максима, що не має відношення до науки відразу “просік”, що треба брати “АТОМ”. Бо це “МОТА” навпаки. А саме таке нове прізвище моєї Насті :lol:
q-14

А, власне, подарунок молодятам виявився на рецепції готелю, де проходило свято (ну хіба б він помістився у таку маленьку баночку, самі подумайте!).

Отака була головоломка. Гості залишилися задоволеними (ще б пак, лускали мої завдання як горіхи! даремно я Олесю в команду відгадувальників відрядила…), а молодята отримали свій законний подарунок.

п.с. Якщо хочете влаштувати щось подібне для своїх близьких, то раджу почати підготовку з підбору коробок і замків. То було чи не найскладніше – щоб все всюди поміщалось по розміру. А вже як будуть коробки, то справа лише за загадками. Їх вигадати нескладно, головне зосередитися на речах, які роблять молодят (чи уродинника, чи ювіляра, чи кому ви там зібралися дарувати подарунок) особливими. А як будуть труднощі з вигадуваннями, то пишіть, я радо допоможу ;)

1 коментар до “Подарунок-головоломка для молодят

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)