Мамині конспекти: онлайн курс про розвиток малюків

Оприлюднено Оприлюднено в Мамині конспекти

Одна з речей, яка піднімає мені настрій – це відчуття, що сьогодні я дізналася або спробувала щось нове. Особливо, якщо це сталося з моєї власної ініціативи. То ніби зайвий доказ, що я ще здатна вчитися та розвиватись, навіть якщо час від часу видаюся собі “старою, нудною і лінивою” (drunk)

Вже другий тиждень поспіль насолоджуюся безкоштовним онлайн курсом, на який випадково натрапила. Називається “Babies in Mind: Why the Parent’s Mind Matters“. Вирішила поділитися враженнями, може хтось захоче приєднатись ;)

babies-in-mind

Веде курс професорка з Warwick University, що у Великобританії. Розповідає про важливість перших років життя дитини, про механізми розвитку дитячого мозку та вплив різних стилів батьківства на розвиток особистості. Можна дізнатися про базові поняття, якими оперують дитячі психологи, а також ознайомитися з сучасними дослідженнями на тему розвитку дітей.

Наприклад, я вже чула про концепцію “безпечної прив’язаності” в рамках школи батьківства, а зараз маю нагоду почитати/послухати детальніше про те, хто її запровадив, як її “заміряють” на практиці та який вплив оця “безпечна прив’язаність” (чи її відсутність) має на подальше життя дитини. Звісно, часом у цьому курсі пропонується аж занадто багато деталей, які я все-одно не запам’ятаю (всі ці назви ділянок мозку, гормони задіяні в процесі, детальна класифікація можливих розладів), але водночас багато речей – зрозумілі “на хлопський розум”, систематизують те, що мені було відомо раніше і навіть дають якийсь новий ракурс сприйняття моїх стосунків з власними дітьми.

Ото сиджу біля малої Настки, спостерігаю за її поведінкою, а паралельно отримую кваліфіковані коментарі експертів, що це все може означати, і які дивовижні процеси відбуваються в цю хвилину у мозку маленької дорогої серцю людинки! Цікаво – не те слово! ;) 

Курс розрахований на 4 тижні, весь матеріал поділений на маленькі шматочки – невеличкі відео по кілька хвилин, фрагменти статей, інтерв’ю з експертами, обговорення з іншими учасниками курсу. Дуже зручно – можна проходити його, коли маєш вільну хвильку (я от на смартфоні це все діло переглядаю, навіть комп’ютера вмикати не треба). Сама платформа – FutureLearn.com – має доволі інтуїтивний та зручний інтерфейс, тож користуватися нею одне задоволення. Щоразу коли ставлю галочку “Done” на черговому кроці курсу то тішуся, як  мала дитина  :oops:

Одним словом, рекомендую спробувати всім, хто має дітей (особливо до 2 років!), цікавиться психологією і має достатній рівень англійської, щоб читати статті та дивитися відео з субтитрами. Таке враження, що приєднатися до курсу можна в будь-який момент. Ще встигаєте “наздогнати” матеріал за перші тижні і долучитися до обговорень свіжого матеріалу в коментарях. До слова “туса” учасників курсу в коментарях часом підкидає відяшки та ідеї не менш цікаві, ніж пропонуються “в базі”.

А ще гляньте на інші курси, що тривають або ж плануються на FutureLearn. Діапазон тем там справді вражає, я з зацікавленням подивляюсь як мінімум на кілька курсів (вистачило б тільки часу усе це вдумливо проходити!). І все це, нагадаю, безкоштовно. Воістину, ми живемо в чудовий час необмежених можливостей! :)

categories

Вдалого усім та пізнавального тижня!

1 коментар до “Мамині конспекти: онлайн курс про розвиток малюків

  1. Нічого собі..ото дійсно сучасна мамуся :) До речі, той курс, що ти слухаєш – з Університету Ворвіка – це фактично в Ковентрі (sun)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)