Календар очікування подорожі

Оприлюднено Оприлюднено в Зроблене власноруч, Подорожі, Посміхайки

Не так давно я розповідала про календар очікування другого дня народження доці, а сьогодні покажу аналогічну забавку, яку я зробила для Ксені з нагоди нашої сімейної мандрівки в Австрію. 

Загальний вигляд календаря в закритому вигляді:

Як бачите, розрахований на 7 днів, кожного ранку ми знімали по одній цифрі і одному “смаколику” (як ці пакуночки сама назвала наша вигадниця) і самостійно їх розрізали-розпаковували.
Всередині смаколик зовсім не з карамелі, а з картону і дерев’яної палички (такі або з морозива можна витягнути, або купити набір готових в магазині для творчості типу “Арт-деко“):

На кожній штучці є по два зображення (наші смаколики – двосторонні) різних речей, які плануються в мандріці. У нашій австрійській подорожі очікувався відпочинок на березі озера, гори-ліси, різний транспорт – екзотичний і не дуже, проживання на фермі з кониками, і ще купу всього типу печер, замків, та інших туристичних принад.

Чим така забавка буде корисна:

1. Наочно показує дитині чого чекати в подорожі, мотивує її терпеливіше поводитися в дорозі, “заряджає” нетерплячкою та ентузіазмом стосовно окремих особливо цікавих пунктів мандрівки. А ще допомагає якось конкретніше розказати, що це за “інша країна” така, і чим вона нам цікава.

2. По ходу мандрівки можна відслідковувати які пункти вже виконані, а які ні. По принципу “шукалочок“. Можна навіть фотографувати кожен “смаколик” в місці здійснення відповідного пункту плану.

3. Можна використовувати замість storytelling stones: витягувати палички в довільному порядку і розповідати про них історії. В нас головний персонаж – дівчинка (у двох амплуа – звичайному і мандрівному), то відповідно з тою дівчинкою могло всяке-різне траплятися: сіла на поїзд, заїхала в ліс, а там –  печера, а з печери вийшов коник, і т.д. і т.п. До слова, чудова автомобільна розвага, особливо для тих дітей, які обожнюють історії  (=100% про нашу Ксеню!) :)

Отака згрубша ідея. Можна її модифікувати залежно від натхнення батьків. Видруковувати готові зображення з нету, а не малювати від руки. Використовувати справжні камінці з малюнками, а не картинки на паличках, або взагалі замінити це на наліпки чи магнітики з зображеннями, які будуть поступово клеїтися на дошку шукалочок чи в дорожню магнітну коробку. Збільшити кількість різних об’єктів на кожен день очікування, щоб вийшло ще більше варіацій історій.

Чекатиму на ваші варіанти мандрівного календаря очікування ;)

Ну і ще кілька фотографій нашого календаря зблизька (клацабельні).

п.с. І кілька фоточок з процесу мандрів:


Паровозик, що вивозить на гору Schafberg


Наша мандрівничка-дівчинка десь високо в Альпах


Підйом у вагончику до комплексу Dachstein

 

 

 

4 коментарі до “Календар очікування подорожі

  1. Чудовий задум! Постараюсь втілити щось схоже для Луки на наші літні вакації:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)