Отже продовжую звіт про нашу міліцейську вечірку в честь шестиліття мого похресника Олексія. В першій частині розповіді було про атрибути свята, правильну атмосферу і про невеличкі “тренувальні” завдання для маленьких міліціонерів. А сьогодні приступаємо до головного – сюжету нашої детективної історії, і ходу розслідування: від перших “ниточок”-доказів аж до затримання злочинця!
1. Анонімне послання
Почалися наші збори слідчих з анонімного послання, в якому йшлось, що ВСІ ПОДАРУНКИ ОЛЕКСІЯ ВИКРАЛИ з місця проведення свята! Тому детективів терміново скликали для проведення слідчих дій та пошуку зниклих скарбів!
Повідомлення, як у фільмах, було склеєне з окремих букв, вирізаних з газети… Не придерешся… Ні експертизи почерку не проведеш, ні відбитків автор не залишив…
Але, стоп! Чому б не придивитися до послання детальніше, використовуючи збільшувальне скло, що видали на руки всім маленьким міліціонерам!
Таки-так! Детальний огляд виявляє на конверті першу підказку: “Йди за червоною ниткою…” і діти зразу беруться шукати по території ту саму, червону нитку…
Довжелезна нитка веде малюків до наступного серйозного випробування…
2. Павутина і загублені ключі
Діти опиняються в “кімнаті під сигналізацією”, де, за останньою інформацією з штабу, можуть знаходитися важливі докази…
Завдання слідчих – пройти “павутину”, намагаючись не торкатися до “ниток-лазерів”, добратися до задньої стіни кімнати, зняти звідти один предмет, і повернутися назад через “павутину”.
А на стіні, виявляється, висить з десяток ключів різного розміру та форми! Діти зривають по одному ключу, і несуть їх до командира (до мене, тобто ;))
Тепер треба з’ясувати, від чого ці ключі, і як вони нам можуть допомогти. Діти отримують “трафарети” ключів, що вже “ідентифіковані в міліцейській базі даних”, і звіряють їх зі своїми знахідками (“трафарети” – то просто контури ключів на аркуші паперу, треба просто порозкладати ключики по відповідних місцях).
І тут виявляється, що ОДИН КЛЮЧ не занесений в базу! …швидше за все, цим ключем замкнутий якийсь важливий замок…
3. Пошуки доказів і секретний шифр
Далі зі штабу знову поступає інформація про територію, яку треба обстежити і перевірити на наявність доказів… Виявляється, на дитячому майданчику знайдено дивне на вигляд сміття – це злочинець намагався нашвидкоруч знищити свої записи… Юні детективи обстежують територію в пошуках яскравих згортків…
Всередині згортків виявляються шматки аркуша, які треба зібрати, ніби пазл, в одне ціле. І ось який його вміст:
(кому треба, ось фото великого розміру для друку)
Вочевидь, наш злочинець використовує цей шифр для передачі секретної інформації співучасникам… Ну що ж, сподіваємося, це допоможе нам у пошуках вкрадених подарунків…
4. Свідчення очевидця і особливі характеристики злодія!
Аж тут, знову дзвінок зі штабу: знайшли свідка! Старенька бабуся бачила на власні (не дуже здорові, але все ж) очі – і злодія, і як він тікав з нашими пакунками!
(в ролі бабусі неперевершена актриса, тітка уродинника, Женя)
Завдання дітей – допитати бабусю, вивідати в неї побільше корисної інформації…
Більше того, свідчення бабці збираються за принципом гри в “поламаний телефон”. Діти стоять шеренгою, останній малюк вголос ставить питання; бабуся відповідає пошепки першому в шерензі, перший – на вухо другому, другий – третьому і так далі. Завдання команди слідчих – передати свідчення останньому без втрати важливої інформації!
Діти вигадують різні запитання, але бабця мало що пам’ятає. І вже здається, що слідство знову зайшло в глухий кут, поки не виявляється, що в бабці є знімки злодія! Спіймала мобільним телефоном! Ба більше! Є навіть фото відбитків взуття злодія! Старанна бабуся і їх сфотографувала!
Ура! Здається, ми на крок ближче до розв’язки!
5. Робота з підозрюваними
Добре роздивившись фотографії злодія, діти роблять висновок, що це точно “ДЯДЯ”, і гуртом біжать “виловлювати” всіх темноволосих “ДЯДЬ”-підозрюваних (більшість з яких навіть не підозрює, що невдовзі стануть частиною розслідування 😀 )
Але діти невблаганні, вони вимагають справедливості, і дуже швидко всі “ДЯДІ” вже стоять біля “стінки підозрюваних”…
Далі – діємо по процедурі. Перевірка відбитків взуття однозначно вказує на основного підозрюваного..
Діти проводять обшук і серед його речей знаходять маску – ще один доказ причетності до злочину!
А ще, в сумці злодія слідчі виявляють замкнуту скриньку… дуже швидко діти здогадуються спробувати відкрити її КЛЮЧЕМ, який вони знайшли в першій кімнаті.
Так, ключ підходить!! Ура! Розв’язка вже близько!
6. Закодовані координати подарунків і БОМБА!
Але і тут не все просто. Всередині скриньки знаходять білий аркуш. На вигляд – абсолютно чистий.. жодного напису, навіть лупа не допомагає…
Тут вже на підмогу дітям приходять батьки! Дехто з них чув про секретні чорнила, які стають видимими під дією тепла (А я думала мало хто знає про секретні послання молоком… Чи то тільки я в дитинстві такого не пробувала? ;))
Знаходимо свічку, і справді – на папері “проявляється” напис, слово, написане вже відомим нам шифром…
Розшифровуємо напис, отримуємо номер машини, в багажнику якої лежать подарунки.
Останнім випробовуванням стає бомба, поруч з подарунками… Щоб її знешкодити діти розв’язують ребус, і розрізають синій провід. НАРЕШТІ! Злодія впіймали, подарунки повернули Олексію, а слідчим за це дісталися ласощі і бульбашки! 🙂
Все, happy end! 🙂
Діти задоволені, а ще більше радіють організатори свята… втомлені але задоволені… 🙂
Ну що, як вам детективчик? Думаю, можна було б, принаймні, третину з того сценарію викинути, дітям зайвих деталей не особливо треба… але і так вийшло гонсько! 🙂
п.с. Якщо в когось виникне бажання організувати щось подібне – я можу в приватному режимі проконсультувати щодо різних організаційних деталей. Моя пошта незмінна: khmryglod (на) gmail.com.
п.п.с. Всі фото з вечірки – авторства Марічки Табачин.
ну Христька, ну ти даєш!!!! та яке викинути! я оце все читала як найцікавіший детектив! навіть Шерлок Холмс не ак захоплююче читався;) я, здається, навіть не дихала(може й через те, що мені скрутило спину і дихати важко) з цікавості!
дуже-дуже зачьотне свято!
МОЛОДЦІ!!!!!
Справді, просто клас!!!! Молодці!)))) 🙂
Дякую, дівчата! 🙂
Придумувати мені теж сподобалось. А от провести все це – було емоційно доволі тяжко. Після завершення свята я була вимотана, ніби ящики цілий день носила 🙂
я теж ніби детектив читала, Юля правильно підмітила 🙂
я от коли думала Катрусі щось організовувати, все тебе згадувала. і було мені соромно, що в мене так не вийде. і вирішила нічого не робити, зато наготувати багато смачної їди 🙂
але на майбутнє, якби я подумала хоч трохи завчасно, може щось доброго з того би вийшло)
МО-ЛОД-ЦІ!!!
…ого, то я як демотиватор працюю в деяких ситуаціях? 😥
ти наступного разу клич мене вгості, разом щось вигадаємо 🙂
в мене теж натхнення не завжди находить… минулорічний день народження Ксені до останнього моменту був на грані зриву… 🙂
п.с. тобі добре, ти вмієш “наготувати багато смачної їди”… 🙂
я придумала! треба об”єднуватись – тоді ми разом наготуємо смачної їди і збацаємо крутезну вечірку! всьо, 24 лютого нічого собі не плануй 🙂
цим дітям можна тільки позаздрити : ) дуже-дуже-дуже кльове свято! (yes)
🙂 дякую!
Молодець) Вже можеш свою агенцію свят відкривати) (clap)
Христя – ти геній!!! так круто твориш (я навіть не можу уявити, як народжуються такі ідеї) і пишеш!!! п.с. то Женя яка бабуся вище 😉