Мамині конспекти – №1

Оприлюднено Оприлюднено в Мамині конспекти, Огляди книжок

Давно планувала завести цю рубрику. “Мамині конспекти” –  підбірка статей, книжок, особистостей, що відчутно впливають на формування мого уявлення про те, що означає бути гарною мамою.

Роблю це, в першу чергу для себе, щоб мати змогу при потребі легко повернутися “до першоджерел”. А водночас і для того, щоб почути враження і поради інших людей, дізнатися які речі допомагають вам опанувати складну професію мами чи тата :)

Якщо під час вагітності і на першому році життя Ксені мене цікавили різні “технічні” моменти по догляду за дитиною, то зараз надзвичайно цікавлять теми виховання, побудови правильних стосунків з дитиною, здорової обстановки в сім’ї. А ще – розвиток творчих, розумових, фізичних здібностей малечі. І, не в останню чергу, організація власного життя і гармонійне співіснування в ньому дитини, чоловіка, дому, роботи, друзів, відпочинку і т.д. Як зробити, щоб всім було кльово і весело :)

Тож перша порція моїх “конспектів” стосуватиметься якраз цих тем.

Книги

“Общаться с ребенком – как?”, Ю.Б. Гиппенрейтер
Маленька чисто-практична методичка про те, як навчитись по-справжньому слухати дитину, давати їй зрозуміти, що любиш безумовно і приймаєш її такою як є. Читаєш і думаєш: “та це ж все очевидно!”, а потім аналізуєш власну поведінку і розумієш, що ці “очевидні” поради чомусь далеко не завжди застосовуєш на практиці… Книжечка змусила багато над чим замислитись. Буду перечитувати її час від часу (я навіть паперову версію спеціально купила)… Дякую Наталі за рекомендацію!

Как по-настоящему любить своего ребенка“, К. Росс
Дуже перегукується з попередньою, іншими словами пояснює те саме.


Родителям: как быть ребенком“, Ю.Б. Гиппенрейтер
Книжка в основному складається з дитячих спогадів різних видатних людей. Автор просто зібрала їх докупи і подала в правильній формі, щоб читач сам дійшов до висновків, як влаштувати своїм дітям щасливе дитинство. Доволі приємне і цікаве чтиво, мені багато історій сподобалися.. Особливо запам’яталися розповіді про Корнія Чуковського у виконанні його дітей. Яким він чудовим був батьком, як вмів все на світі перетворити на гру, як любив проводити час з дітьми, і як вмів влаштовувати їм свято.

Загалом, книжка дуже мотивує, хочеться терміново стати “такою-то”, і точно не бути “от-там-такою”. Ну, тобто, відразу якісь аналогії з тими людьми напрошуються, і хочеться забрати собі все найкраще, а від найгіршого вберегтись.

Управление гневом“, govori-slushai.ru
Сказати чесно? Так, в мене дуже кльова доця, але час від часу стається так, що вона (чи то не вона, а обставини і моє сприйняття тих обставин..) доводить мене до роздратування, гніву і навіть агресії!

Буває, направду, дуже важко знайти в собі терпіння і мудрості, щоб правильно вийти з ситуації, не піднявши голосу, не нагримавши на дитину, не розревівшись і не зіпсувши вечір цілій сім’ї… А тут – книжечка з практичними порадами, як все-таки навчитися контролювати свої емоції і мінімізувати руйнівний вплив власного гніву. Буду вчитися.. Дякую Lionel за рекомендацію.

 

Записки педагога: Освободите слона“, Е. Макарова
Не зовсім про виховання вдома, це спогади і роздуми професійного педагога, жінки, яка багато років вела в дітей студію ліплення з глини. MUST READ всім, хто проводить будь-які творчі заняття для дітей. З якою ніжністю і обережністю авторка ставиться до особливостей кожної дитини, як вміє м’яко розкрити її приховані таланти та схильності, як креативно вміє побудувати урок (замість нудного “раз-два, всі ліпимо отаке-то”). Слухати, спостерігати, цінувати, пробувати різні підходи знов і знов, помилятися, виправляти помилки. Написано дуже відверто, життєво, часом сумно, а часом дуже тепло-приємно.

Не можу сформулювати як саме ця книжка вплинула на мене, але післясмак і теми для роздумів залишила по собі надовго. До речі, якщо цей допис читає наша творча Софія, то знай: в процесі читання постійно напрошувались аналогії з тим, що я бачила і чула у твоїй студії… ;)

Особистості

Мир моих грез” Лізи Арьє
Я вже не раз згадувала Лізу, як дуже творчу і цікаву маму. Вона вміє надихати робити щось незвичне для своєї дитини. Вміє зробити синові свято. Перейнятися на всі сто тим, чим в даний момент цікавиться малий. Вміє навигадувати всього кльового, втілити свої ідеї, а потім ще й так смачно про все розказати-показати. Хочу теж так навчитись.

Без перебільшення скажу, що щиро захоплююсь Лізою, і вчуся в неї з кожним новим дописом.

Antonina Malei та група Yas&Yasa
Підписалась на оновлення групи, бо побачила там якісь цікавські дописи про дітей. А потім і одну з авторів, Антоніну зафрендила. А вона виявилась якоюсь маніакально невтомною (в хорошому сенсі) мамою! Зайдіть, кому цікаво, стрічка рясніє розповідями про маленьку Ясю і всілякі пригоди, які з нею стаються кожного дня. Пише мама зовсім по-вар’ятськи, відчувається, що їй реально в кайф гратися з власною дитиною і щоразу вигадувати якісь нові гони.

Загалом, ця сімейка викликає в мене деяке почуття провини перед моєю Ксенькою (І ЧОГО Я НЕ ВМІЮ ОТАК гратися і кайфувати на фул-таймі?), можливо, я ще просто не доросла до такої мамської самовіддачі.. Водночас, Тоня на власному прикладі демонструє, як прикольно час від часу самому “вдаритися в дитинство”, рознести-розмалювати кухню, забабахати якийсь божевільний експеримент… Впевнена, насолоди мама при тому отримує не менше, ніж малеча :)

Інтерв’ю з Іреною Карпою, та іншими “Файними мамами
Ірена Карпа цікава сама по собі, а в ролі мами тим більше. Такий собі мікс непоєднуваних, на перший погляд, речей в одній людині. Цікаво було почитати її роздуми про малюків, підписалась на її “дитячий блог“, і тепер чекаю на книжку “Бебі-тревел: подорожі з дітьми, або Як не стати куркою”.

І загалом, наша рубрика з Файними мамами виявилась доволі цікавою. Кожна людина – зі своїми неповторними рецептами, переконаннями, цінностями. Щиро рекомендую до прочитання, “файні мами” майже щотижня з’являються в нашій Спільноті Nravo Kids, підписуйтесь!

Статті

Когда я перестала торопиться, adme.ru
Знаєте, буває, що читаєш чиїсь записи, а здається, що йдеться про тебе саму. Дуже торкнуло, така правда-правда-правда. Вічно я лечу кудись, не встигаю, намагаюсь виконати черговий пункт списку, довести щось невідомо кому. А вона, моя малеча, просто хоче ще один раз з’їхати з гірки (навчилась сама! з такої високої! сама-сама!), хоче позбирати камінці (що може бути краще за камінці…), або потраскати руками по калюжі, чи всоте повільно погортати улюблену книжку, роздивляючись все-все, що там намальоване… І скільки раз вона натикається на мамине “немає часу”… Аж до сліз пробирає, якщо замислитись..

Треба себе перевиховувати. Читати-перечитувати статтю регулярно.

О приключениях ненужных вещей“, riRa
Історія однієї мами про “дачний будиночок”, який впродовж декількох сезонів будували її діти. Була в мене колись рубрика “Підглянуте щастя“, по-моєму, ця розповідь 100%-во в ту рубрику пасує. Бо саме таким я уявляю щасливе дитинство. Коли маєш свободу мріяти і своїми руками втілювати ті мрії в життя, коли гра – не просто а гра, а щось більше. Пригадую, як ми в бабусі будували свої КазЗами (“казкові замки”) зі всіх підручних матеріалів, як гралися там годинами, як там була особлива НАША територія…

Сподіваюся, не забути всіх цих емоцій тоді, коли мої дітиськи почнуть і собі ваяти щось незграбне “из ненужных вещей”. І що я зможу створити їм такі ж гарні умови для щастя, як зробила чудова мама Ірина…

Тюрьма или взлетная полоса?” – kidding.com.ua
Роздуми про переваги декретного періоду в житті жінки. Згідна багато з чим. Особливо з думкою, що вибір “тюрма чи злітна смуга” – тільки за нами самими.
Головне не забувати давати собі “магічні пєндєлі” і згадувати, що зараз МЕГА УНІКАЛЬНИЙ ПЕРІОД, який я ще буду колись згадувати з приємною ностальгією…

 

Наразі все. А хто вас надихає бути кращими батьками?
Поділіться, обіцяю передати корисні знання далі ;)

 

п.с. Ще я збираюся на навчання в УКУ, там проводитимуть коротку програму “Позитивне керівництво поведінкою дитини: школа для батьків“. Я б ніколи не додумалась на щось таке записуватись, але маю дуже гарні рекомендації від подруги. Кажуть, викладачі кваліфіковані, з купою практичного досвіду за плечима. Є нагода не тільки послухати “теорію”, а й розібратися з конкретними практичними питаннями, які мене цікавлять. До речі, прийом заявок подовжено до кінця жовтня 2014, так що приєднуйтеся! 

10 коментарів до “Мамині конспекти – №1

 1. Христю, то якась містика, але я тоже про таке пишу!!! про те, що часом відчуваю себе поганою мамою, особливо, коли начитаюся, як інші багатго часу проводять з дітьми, але не про так багато як ти, а всього навсього про дві прочитані книжечки з серії мами-діти! може навіть завтра допишу і забложу!

 2. о, Гіппенрейтер почала читати і не дочитала. взагалі мені соромно що я не читаю. я собі то в плани на жовтень першим пунктом поставлю, точно.
  дякую за решту книжок!
  Тоня з Ясь і Яся мене теж інколи в депресняк вганяє, що я нічо такого не роблю)
  дуже кльова стаття про поспішання. є ще віршик на ту тему прикольний, ти мабуть його знаєш: http://thehrobak.dreamwidth.org/9814.html
  підписалася на Лізу, дякую )

  1. чогось мені здається, що ти і без книжок мега-мега кльова мама :)
   от чесно! :) я рідко зустрічала настільки прикольну атмосферу, як в тебе вдома! (sun)

   1. блін, чого я не бачу повідомлень що є нові коменти? так би вже давно занал, що я кльова мама :)
    раджу тобі підписатися на Свєтин блог http://butymamoyu.blogspot.com/
    вона раніше писала багато в себе в ЖЖ http://kudryashka-sju.livejournal.com/, і сказати по правді мені більше нічого читати і не треба було :)
    тепер от буде за новою адресою)
    а, і знайшла в неї хорошу статтю про спілкування з дітьми http://shchaslyvarodyna.blogspot.com/

  1. Юльця, ЗНАЄШ ШО? :lol:
   “Французьке виховання” в тому ж українському перекладі я якраз недавно дочитала (на момент публікації була десь посередині книжки). Теж навіяло різні роздуми. А друга книжка – чекає в списку “ПРОЧИТАТИ”.

   І ще: ЯКРАЗ СЬОГОДНІ приїхав мій новий Кіндл на заміну тріснутому старому. Так що то МІСТИКА якась, як все співпало :)

 3. Я просто прибалділа від Antonina Malei та групи Yas&Yasa, там стільки ідей…..огого.. підвисла на весь сон моєї доні, замість щось корисного зробити)
  Ото бачу що всі щось читають, а я зовсім часу не знаходжу…Якби то зібратись… а якщо не секрет, Христя коли ти встигаєш ото?)
  А де знаходиться католицький універ? ото думаю чи би то далеко було їздити.. і там курс розрахований на виховання старших діток чи всіх?

  1. :) скільки ти питань на одному подиху налабала! :)

   читати встигаю вечорами.. раніше поки Ксеня на циці висіла-засинала, то я почитувала. Ну і плюс я читаю дуже швидко, по діагоналі якось.. не все відкладається, але повільніше читати не вмію.

   УКУ – біля стадіону Україна. на всіх діток. правда той курс аж на зиму перенесли, так що маєш час подумати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)