Мрійники 2014: дошка мрій

Оприлюднено Оприлюднено в Мрійники 2014-2017

Цей допис із серії “Мрійники 2014” – про своєрідну мріє-підготовку до нового року засобами роздумів, записів, дошки мрій, та інших творчих секретів.

Ну ось ми добрались до найприкольнішої частини – візуалізацію мрій і бажань за допомогою dreamboard-а –  “дошки мрій” 2014! Я, хоч і не є знавцем в питаннях дрімбордів (тренінгів не проходила, спеціальну літературу не читала), але хочу поділитись своїм невеличким досвідом (в аж ДВІ дошки мрій!). Ну дуже вже мені той процес сподобався :)

З того, що мені доводилося бачити на інших блогах, дрімборди бувають дуже різними. Мальованими вручну, скомпонованими з фотографій в графічному редакторі, чи, ось як в мене, паперовими колажами з журнальних вирізок. Головна ідея – щоб те, що зображене на дошці знаходило якомога потужніший відклик в вашому серці, тільки хороші асоціації, поштовх до дії в правильному напрямку.  Тут важливо, щоб вам ВСЕ подобалось: кольори, настрій, композиція. При чому, абсолютно не треба перейматись, чи виглядає це “як треба” в очах інших людей. Навіть якщо це буде найдивніше творіння з чудернацьким виглядом і наповненням, зрозумілим тільки вам! Все нормально, цю штуку ми робимо ТІЛЬКИ ДЛЯ СЕБЕ.

Інша цікава річ: плануючи свій dreamboard можна пробувати уявляти його наперед, підбирати зображення і творчі прийоми вже  точно знаючи, яке послання хочеться в нього закласти. А можна, навпаки, “видобувати” це послання в процесі творення. Ну, тобто, просто “відпустити” свою інтуїцію, щось клеїти-малювати-компонувати, і тільки вкінці отримати результат, що зазвучить для вас тим чи іншим змістом. Другий підхід особливо цікавий, якщо робити свої дошки мрій з якоюсь періодичністю – тоді можна побачити, як змінюються образи, кольори і загальний настрій ваших підсвідомих мрій і бажань з часом.

Але ми поки починаємо з однієї дошки, тож пропоную поєднати два підходи – дуже приблизно уявити, що хотілося б “закласти” в свій енергетичний витвір, а потім просто покреативити декілька годин і подивитися, що з того вийде.

Якщо ви робитимете колаж з журнальних вирізок, то підготовчим кроком треба заготувати достатню кількість тих самих вирізок. Ідеально, якщо журнали, що підуть “під ножниці”, по тематиці будуть хоча б трохи корелювати з тим, в яку сторону тяжіють ваші бажання (скажімо, минулого року мені для дошки мрій дуже пригодились журнали про вагітність і дітей та про інтер’єри/екстер’єри будинків). З іншої сторони, можуть стати в пригоді і просто якісні поліграфічні матеріали на інші теми: рекламні буклети, каталоги, видання з новинами, тощо (цього року, найбільше зображень на моїй дошці – з рекламних  буклетів: про фарби, про норвезьку сьомгу, про лампочки нового покоління, про лакоматеріали, і ще хто-зна що інше…). Ще раз, головне, щоб кожне зображення, яке ви виріжете ВАМ ПОДОБАЛОСЬ.

Отак просто, берете стопку поліграфії, яку не шкода різати, листаєте, і відразу по ходу вирізаєте все, що затримує ваш погляд і викликає приємні асоціації. Не особливо задумуйтесь, де і як ви пристосуєте на дошці кожне зображення – про це подумаєте пізніше. Наразі просто готуєте собі вирізки, з яких зрештою виберете найвдаліші.  Навіть не дуже переймайтесь, а чому саме сподобалась та чи інша картинка, і яке послання вона нестиме (от в мене цього разу багато малюночків з “природніми текстурами”. Я спершу вирізала, а вже потім вирішила, що для мене будуть символізувати всі ці колоди, ракушки і картинки природи).

Коли назбирається достатня підбірка різноманітних зображень, можна приступати до процесу творення. Вибираємо заготовку для дошки, де будемо пробувати розкладати вирізки. Я використала квадрат картону, приблизно 30х30, а ви можете обрати будь-який інший формат, який вам подобається – як по формі, так і по розміру (скажімо, наступного разу мені цікаво було б спробувати дошку круглої форми). Можете відразу вирішити,  де в вашій кімнаті є почесне місце для дошки мрій, і залежно від того, визначитись зі зручним розміром.

Ну, і далі – все, креативимо. Розкладаємо, компонуємо, вирізаємо. Коли вималюється основна ідея, починаємо поступово приклеювати зображення, по ходу змінюючи і покращуючи розміщення різних елементів. В процесі роботи  виявиться, що деякі вирізки не підходять по розміру, чи не дуже компонуються з іншими – то їх відкладаємо,  наша задача не використати всі зображення, а зробити так, щоб кінцевий результат нам подобався, тішив око.

Обидві мої дошки вийшли досить щільно заклеєні різною всячиною. Але можна робити їх “вільнішими”, тоді, як варіант, подумайте про колір (кольори/візерунки) для тла дошки – щоб і вам подобався, і до вирізок пасував. А можна тло замалювати вже коли все буде наклеєно – наприклад, фарбою, поверх вже готового колажу.

А! Забула сказати, крім зображень можна використовувати ще й слова, написи. Якщо вдається знайти щось близьке в журналах – то з журналів вирізати. Якщо ні, то видрукувати самостійно, чи написати від руки маркером (я лінива, то все вирізала. В деяких місцях вийшла мішанина англо-українських слів, але мені таке “кодування” зрозуміле, так що хай буде!).

Що ще? Крім вирізок в хід може піти будь-який декор, скрап-прикраси, стрічки, кольоровий папір, елементи мальовані олівцями чи фломастерами, все, що під руку потрапить.

Дехто ще й практикує використання реальних фотографій з власного життя. Мені, правда, така ідея не дуже подобається, бо кожна фотографія з минулого вже має певний конкретний “багаж” – асоціації і спогади того конкретного дня. А ми, ніби-то, не минуле а майбутнє вигадуємо. Але, з іншої сторони, якщо є світлина, що передає вам дуже щасливий і гармонійний настрій, то чому б і ні? Може, в майбутньому ви якраз і хотіли б лишити та багатократно помножити саме такі емоції? В такому разі, можна приліпити й інші “артефакти” з минулого  – використані квитки, якісь талісмани, речі, заряджені позитивом. Одним словом, все на ваш розсуд! :)

Далі декілька фотографій зроблених по ходу створення моєї дошки мрій 2014.
Тут можна прослідкувати, як рухалась моя думка, і наскільки проміжні етапи відрізняються від кінцевого результату.

Остаточний результат 2014:

А ось як виглядала моя дошка мрій 2013:

Якщо порівняти новий дрімборд з минулорічним, то видно, що ця версія мріє-візуалізації вийшла більш образною. Якщо попереднього разу, зображення були здебільшого  “буквальними” (уявляю себе з крихіткою на руках – от вам і зображення з крихіткою на руках. Хочу щоб ми заклали фундамент будинку – ось вам відповідне фото), то цьогоріч, все більш асоціативно (скажімо, “мій вибір” 2014 – то ніби човник, який пливе в певному напрямку. А та блондинка, яка дивиться вдаль – то ніби я, виважено обираю траекторію руху для човника :) ..ну і тому подібне…).

Також трохи помінялись кольори, в сторону спокійнішої, виваженішої гами. ..і вже не знаю, чи то просто буклети такі попались, чи й справді всередині хочеться менше контрастів, а більше гармонії?..
Загалом, результатом я задоволена, вже пристроїла нову дошку на почесне місце, навіть захотілося й інші мої “посміхайки” над робочим столом оновити з нагоди нової ітерації в житті :)

От.

Ну що, беретеся і собі майструвати дошку здійснення всього-всього? :)
Дуже цікаво почути ваші враження, або (звісно, якщо дозволить ваше внутрішнє Я) навіть побачити ваш результат.
Впевнена, ваші дрімборди вийдуть просто бомбезними!!! :)

Чекаю коментарів!

 

5 коментарів до “Мрійники 2014: дошка мрій

 1. суперська, я вже в уяві свою вимальовую, і навіть кілька ескіцзиків намалювала. Залишилося назбирати підходящих вирізок)))
  дякую за такі чудові ідеї. я як свою зроблю, то обов’язково поділюся))))

 2. Привіт Христинка! Насамперед хочу сказати, так як це мій перший коментар, що твоя енергія творчості надихає і мене робити ЩОСЬ позитивне (sun) і цікаве, попри те, що маленька дитина і брак часу.. Адже те, що я роблю своїми руками для своїх рідних-нехай і дрібничка-в них викликає таку мииииилу посмішку, що аж самій так тепло стає на душі (flower). І навіть коли дууууже втомлена і так хочеться спатки- сідаю за комп і перечитую твої ідеї щоб “зарядити батарейку”. І відразу забуваю про втому.. хочеться творити!!! а це створює багато СОНЦЯ в моєму житті! Тому ДЯКУЮ тобі за натхнення (clap) (yes) :)
  щодо дошки мрій:
  поділюсь історією з власного життя із краплинкою містики ;)
  колись я взялась за створення дошки мрій. дуже хотілося створити сім”ю, але таку як я хочу-із купою характеристик щодо обранця.. ну типу колір волосся, очей, і т.д. :) десь знайшлась листівка, в якій закохана пара щасливо обнімалась. я її приліпила на дошку. Пройшло пару тижнів і я познайомилась з цікавим хлопцем.. Настала романтична пора і вже було не до дошки мрій :) А потім хтось, глянувши на дошку, запитав мене коли то ми встигли зробити таке чудове фото. І коли я уважніше глянула на ту листівку із закоханою парою на дошці-то завмерла здивовано :-o . Ця пара -то БУЛИ МИ!! ну не буквально, але всіма деталями схожі!!! ну наприклад, в хлопця були ті ж риси що в мого коханого, а в дівчини -мої. Але найдивовижніше-що фото було зроблене на вокзалі, а ми теж зустрічались і прощались на вокзалі -їздили один до одного в гості :) Ну як вам історія? ;)
  Тому мораль така: “Будьте обережні із своїми бажаннями -вони мають здатність здійснюватись” :roll:

  1. нагадало кумедну історію, як ми знайшли в бабці мамин зошит за другий клас, а там писало “Таня + Ігор”. ..а тата нашого якраз Ігор звати :) ..виходить ще в другому класі мама собі його “запрограмувала” :-o

 3. “просто “відпустити” свою інтуїцію, щось клеїти-малювати-компонувати” – саме так зазвичай мої дошки створюються)) Вже майже вся кімната ними обклеєна! А почала ще у 9 класі (років так 7 тому) – але тоді то був зошит з міні-колажами. Оскільки займаюсь тим давно, то маю кілька більш технічних порад (адже творча сторона розкрита дуже і дуже класно і широко :) )

  1. Вирізки зазвичай беру з якісної поліграфії – спеціально до того купляю журнали Esquire, CLASH, колись ще LQ – у цих журналах дуже кльові фотоматеріли і за композицією, і за цікавістю малюнків + цупкий хороший папір;
  2. Клей-олівець показав себе найкраще, ПВА коробить вирізки та папір, виглядає потім негарно;
  3. Іноді також шукаю цікаві картинки в Інеті і роздруковую;
  4. Якщо прибивати колажі на стіну, то раджу робити це маленькими гвіздками чи скопками зі степлера. Прибивати молоточком, але перед тим поверх куточків, куди плануєте забивати гвіздки, приклейте скотч – тоді гвіздки не дратимуть ваш витвір та не розтягуватиметься дірочка під вагою з часом.

  Ось як виглядає один з останніх колажів: http://1.bp.blogspot.com/-VWdIRlBudhY/UrmQQrc-5qI/AAAAAAAACuY/Lyr48CZu5G8/s1600/WP_001836.jpg

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)