Сцена для пальчикового театру

Оприлюднено Оприлюднено в Зроблене власноруч

Давно обіцяла розказати як можна швиденько змайструвати “сцену” в комплект до пальчикового театру. Розповідаю!

Конструкція приблизно така:

А тепер з “декораціями” і назвою вистави:

Декорації і табличка з назвою кріпляться за невеличкі “клапани”.  Ці елементи спеціально зроблені змінними, щоб дитина сама вигадувала різні вистави-історії за участю іграшок, які в неї є, і сама малювала декорації до своїх вистав (я укомплектувала сцену цілою купою порожніх аркушів та табличок потрібного розміру).  Більше того, якщо підійти до справи серйозно, то й одна вистава може мати декілька декорацій, як у справжньому театрі! :)

Внизу є ім’я маленької власниці театру:

Вигляд з акторами театральної трупи:

Сцена зручно складається в маленьку “папочку”, ось як:

А тепер найприкольніше – все це можна дуже просто змайструвати зі звичайної коробки від пластівців!

Оскільки всі коробки різні, то креслень не даю, а просто схему, як треба розрізати коробку, щоб вийшла викрійка сцени (далі – фото трохи меншої цілої коробки, яку я знайшла вдома. А сцена на фото згори зроблена з трохи більшої, розміром десь 25х20х7 см).

1. Вирізаємо прямокутник сцени на передній стороні коробки (позначено чорним фломастером на фото). Залишаємо хоча б по 2.5-3 сантиметри рамки, щоб конструкція була надійною.

2. Верхню та нижню стінки коробки (які зазвичай в пластівцях відкриваються) заклеюємо скотчем, чи клеєм – вони, разом з задньою стінкою, стануть частинками бічних стін сцени (там де кріпляться декорації).

Також робимо надрізи по найвужчих ребрах коробки (на фото – чорна лінія фломастером, відразу біля великого пальця моєї руки :)):

3. Бічні стінки коробки стануть верхом і низом сцени. Акуратно вирізаємо їх, за бажанням заокруглюємо кутики, як показано на малюнку.

4. Задню стінку коробки розрізаємо на дві частини-“дверки”, в одній з частин робимо “хлястик” для закривання “папочки” (сцени в складеному вигляді). Згодом, коли повністю виріжемо сцену, і правильно зігнемо її, намітимо і зробимо розріз для запихання “хлястика”.

Якщо ви все зробили правильно, то врезультаті вийде щось таке (тут вже фото більшої коробки):

5. Завершуємо заготовку для сцени, обклеюючи її з лицевої сторони білим чи кольоровим папером. В моєму варіанті, бічні, верхня та нижня частини білі, а сама рамка сцени задекорована скрап-папером, що імітує дерево. Ну, й клапани для назви вистави та декорацій, як і букви “Настусин театр” – також зроблені з кольорового скрап-паперу.

Не впевнена, чи доступно пояснила хід роботи ..в будь-якому разі, якщо є питання щодо конструкції сцени – радо відповім в коментарях :)

п.с. Додаю ідею сцени до Креативного листопаду Лізи Ар’є.

Поширюй позитив далі:

4 коментарі до “Сцена для пальчикового театру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

 

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)