Пишемо листи Миколаю – заготовка і роздуми на тему

Оприлюднено Оприлюднено в Дарую!, Зимові свята

З великим нетерпінням і навіть хвилюванням ділюсь з вами новою малювалко-посміхалкою, творчим проектом “Пишемо листи Святому Миколаю”. Дуже давно хотілось затіяти щось добре з нагоди Миколайчика, і ось нарешті вийшло здійснити одну з ідей! :)

 

Задум проекту – в тому, щоб не лише допомогти дітям (і їх батькам) написати листа до святого Миколая, але й трошки глибше пояснити малечі традиції свята, звернути увагу дітей на моральну сторону питання, а не чисто матеріальних подарунках, як воно часто буває.

Моя дитинця ще зовсім мала, і я особисто поки не маю досвіду в виконанні дитячих замовлень подарунків, але чула багато історій з інших сімей, які мене трохи насторожують. Наприклад коли малеча пише точний перелік іграшок і речей, які хоче отримати (блокнот Hello Kitty, машинка, яка перетворюється в гелікоптер, спідничка з блискітками і т.п.), а батьки потім “пудрять голову” як найточніше виконати все зі списку. Хіба суть цього гарного свята в банальному “замов-отримай”? ..звісно, для своєї дитини хочеться “зірку з неба дістати”, але це можна робити по-різному.

По-моєму, краще з самого малку намагатись вкласти в маленьку голівку не прив’язаність до конкретних матеріальних благ, а розуміння того, що в житті добре, а що погане. Не егоїзм і хибне враження, що варто тільки захотіти, і все “впаде з неба”, а вміння відрізняти важливе від другорядного, та здатність турбуватись про інших людей. Ну, це ж під батьківським наглядом і керівництвом дітки пишуть листи, правильно? Малеча сама не додумалась би що в великого святого Миколая можна просити блокнотик конче з Hello Kitty.. Мабуть, мама не пояснила якого плану бажання краще загадувати, і що Миколай може сприяти здійсненню значно грандіозніших життєвих бажань…

Тому цим проектом хочеться змістити акценти свята. Хочеться, щоб маленькі люди розуміли, що таке доброта, турбота, чому треба бути “чемним”; замислювались над тим, чим живуть близькі їм люди; вірили що вони самі здатні на маленькі “чуда” і що Миколай Чудотворець живе серед нас і, тим чи іншим способом, допомагає з найважливішими бажаннями всім, хто того потребує.

Отож, в заготовці листа, який я підготувала є такі сторінки:
Сторінка 1. “Дорогий святий Миколаю!”  – порожній аркуш для тексту, для старших дітей, які добре пишуть і вже вміють висловлювати свої думки. Тут можна написати все, що хочеться сказати святому Миколаю (і про що не йдеться на інших сторінках). Для менших діток цю сторінку можна забрати, або заповнити маминими руками :)

Сторінка 2. “Дозволь розповісти про себе” – аркуш, де треба намалювати власний портрет, і написати декілька слів про себе. Менші дітки можуть написати лише своє ім’я, а старші – трошки розповісти про свої захоплення, вік, тощо.

Сторінка 3. “Мої близькі” – тут малюємо своїх найближчих людей: маму з татом, сестричок і братиків, бабусь-дідусів, всіх, кого вважаєм за потрібне. Хай дитина сама обере кого намалювати, заодно задумається над значенням слова “близькі” – не обов’язково члени сім’ї, а й інші дорогі серцю люди.  Скажімо, якщо хтось має дуже ніжні стосунки з хрещеною мамою і татком – то чого ж не включити їх на сторінку з “близькими”. Або, наприклад, в сім’ї є домашній улюбленець, якого дитина любить без тями – чим не “близький”? Чи якщо в когось, так сталось, немає рідних – завжди мусять знайтись люди, які формують його найближчу “сім’ю”, навіть якщо не кровну. Портрети близьких підписуємо – власноруч, чи з допомогою старших.

Сторінка 4. “Мої хороші справи” – аркуш, де можна відзвітувати про різні позитивні вчинки і вміння дитини. Залежно від віку, можна поекспериментувати і попросити дитину самостійно згадати що доброго вона зробила (заодно матимете гарний тест на розуміння добра/зла, зрілість дитячого світосприйняття), або допомогти з варіантами “хороших справ”, скажімо: “Гарно вчуся”, “Прибираю в кімнаті”, “Помагаю мамі мити посуд”, “Доглядаю за Дружком”, “Відвідую бабусю”, і т.д. Хороші справи можна описати текстом та/або схематичним малюнком.

За допомогою цієї сторінки можна навіть надихнути маля на додаткові гарні справи! Сказати: “А давай хоча б стільки-то хороших справ впишемо!” і якщо дитина згадала замало “пунктів”, запропонувати зробити їй нову гарну справу: “А що, як ти допоможеш мені з вечерею! Зможеш написати про це Миколаю!”


Сторінка 5. “Ідеї подарунків для мене” – підходимо вже до замовлення подарунків. Тут важливо, як на мене, пояснити дитині, що це власне “ідеї можливих подарунків”, а не точні пункти до виконання. Щоб Миколаю було легше визначитись, в якому напрямку думати, коли обиратиме подарунки. Також обговорити, які з цих ідей найкорисніші – речі, які справді потрібні, чи про які дитина справді мріє. Спитати, які, на думку дитини, ідеї мали б сподобатись самому святому Миколаю? Ну, одним словом, підштовхнути “хочу” дитини в правильному напрямку.

Коли ідеї обговорені – треба їх намалювати (або зробити аплікацію чи колаж з готових картинок/наклейок) і описати текстом (самостійно чи зі старшими).


Сторінка 6. “Ідеї подарунків для близьких” – а тут пора подумати, чого корисного бракує іншим? Хай дитина запропонує свої варіанти, цікаво ж дізнатись, що вона вигадає? Або хай запитає близьких сама, чого їм найбільше хочеться від Миколая. Такою “вправою” нагадуємо малечі, що треба думати не тільки про себе, але й про інших. А також на їхньому прикладі демонструємо, що радість від подарунку може бути не в написі “Hello Kitty”, а в його функціональності (“Бабусі – теплі шкарпетки, щоб не мерзнути взимку. Татові – нову велику кружку, щоб помістилось більше чаю. А для мами – піну для ванни, щоб їй було весело купатись!”)
Сторінка 7. “Хочу попросити про когось ще..” – аркуш, де можна згадати про тих, кому підтримка Миколая особливо потрібна. Цей аркуш необов’язковий, але якщо серед знайомих дитини є люди, що зараз в скруті, чи хворіють, переживають важкі часи, то можна запропонувати дитині “замовити словечко” за цих людей.  З іншої сторони, тут можна писати і просто про дуже особливих людей (найкращого друга, улюблену вчительку, тощо), які “не помістились” на сторінці з близькими, але які, як ніхто, на думку дитини, заслуговують на подарунки Миколая.

На аркуші передбачене місце для портрета та імені людини, та декількох речень про те, що цій людині потрібно.


Сторінка 8. “І обов’язково принеси для всіх…” – аркуш для нематеріальних побажань. Хай малюк знає, що крім речей, які Миколай покладе під подушку, треба попросити всім здоров’я, радості, удачі, мужності, гарної погоди, доброго настрою, любові, мудрості, веселих свят… всього хорошого, що вони з мамою вигадають. Адже саме нематеріальні речі так часто в сто раз важливіші за матеріальні!

На аркуші побажання пишемо словами, а для зовсім талановитих – малюємо (завдання – не з легких!).


Сторінка 9. “Хочу бути помічником Миколая” – аркуш-місія для старших дітей. Подумайте разом – як можна допомогти Миколаю в його свято? Може, зробити приємний сюрприз близьким? чи тій самій особливій людині, яка в скруті? Подарувати найкращому другу свою іграшку, яка йому дуже подобається? Поділитись з братом “заначкою” солодощів? Такими простими “місіями” даємо зрозуміти дитині, що творити добрі дива можемо і ми самі! Хай змалку відчує, як це приємно “давати”, а не тільки отримувати. Хай з нетерпінням чекає свята, не лише щоб знайти подарунки під подушкою, але й побачити як зрадіють інші від його власного сюрпризу! :)
І остання Сторінка 10 – місце, де треба підписати листа, вказати ім’я, дату, лишити відбиток пальця чи долоньки. Якщо творили спільно зі старшим – то й він хай залишить відбиток. Така собі крапка по закінченню важливої справи – написання листа Миколаю! :)


Як бачите, крім “виховної” складової, проект має ще творче спрямування – в процесі написання листа Миколаю дитині пропонується писати, малювати, вирізати, вклеювати – всіма можливими способами зображати своє послання святому. По-моєму, цей творчий “проект” запросто можна розтягнути на декілька днів, а то і тижнів, заодно створивши вдома гарну атмосферу передчуття свята.

Одним словом, дуже сподіваюсь, що задум сподобається не одній мамі, і потішить не одну дитину!

Тут можна завантажити PDF версію, готову до друку
(розмір аркушів – стандартний, А4)
! Лише для приватного користування !

А готові надруковані листи
можна придбати у видавництві “Книговир”

51 коментар до “Пишемо листи Миколаю – заготовка і роздуми на тему

 1. Дуже добра ідея, і я рада, що надибала її саме зараз, коли у моєї 2-річної доні тільки формуватиметься уявлення про Миколая. Дякую, Христино!

 2. Дуже хороша ідея! Вчить дітей думати не лише про себе, вчить мріяти про… а не вимагати.
  Дякую. Обов”язково скористаємося і поширимо в класі.
  Щедрого Миколая вашій родині!

  1. Так приємно отримати від вас коментар! Ми хоч і не знайомі особисто, але я вас ще з ліцею пам’ятаю! (sun)

   Дуже дякую за підтримку ідеї! :)

 3. Я ледь не просльозилась коли читала, ніби сама віртуально заповнюваоа листа. Ідея і виконання надзвичайно влучні. Я згадала про одну благочинну організацію, де ти береш конверт дитини з побажанням і маєш його виконати. Береш і розраховуєш на щось глобальне: одяг, взуття, м”яч. А там комп”ютер самсунг, лялька барбі з фірмовим літаком і т.д. То я так, до прикладу. Але твоя листівка буде шикарна для дітей будь-якого віку та дорослих які будуть їм допомагати, бо дійсно є над чим подумати. Обов”язково скину лінк на твій пост моїм родичам з малечою! Дуже дякую!

  1. Так, я теж такі випадки з листами від дітей з сиротинців зустрічала. Хоч більшість з них досить зворушливі, але буває що вже дуже якісь меркантильні попадаються…

   Дякую за рекламу в фейсбуці! Я ще туди не добралась…

 4. як класно!!!!! і дуже правильно!
  може ми цього року таким скористаємося, хоча…. мала ще далека від Миколая. а от наступного, дасть Бозя дочекати – то обов’язково)

  1. А що не так з цими кольорами? По-моєму така палітра більше пасує до сніжних зимових свят, ніж рожева :) Але, якщо вам суттєво, можу поділитись векторною версією малюнків – розфарбуєте на свій смак.
   Звертайтесь на e-mail: khmryglod (жабка) gmail.com

   1. Все добре:) просто моя Оля все хоче в рожевому. Але справді, голубий краще пасує до зими. Дуже гарно!!!

    1. От і добре. А я забираю назад свою пропозицію щодо файлу з векторною версією… Здається, вдасться видрукувати заготовки в одному з львівських видавництв! Має бути недорого і оперативно…

 5. Ідея просто надзвичайна!!!! Пора нам щось дійсно змінювати у вихованні діточок!!! А то потім виростають ледарі, для яких ні праця інших нічого не вартує, ні від себе нічого не дають і займають позицію, що інші їм щось винні. Вибачайте, що відхилилася від теми. Просто ці прості істини, які так гарно сформульовані і оформлені, викликають бурю емоцій! Я обов’язково придбаю вашу заготовку. Головне, щоб Юля сказала, де і коли купити: )

  1. Не впевнена про яку Юлю йдеться, але інформацію “як і де” я обов’язково поширю на блозі та в соц.мережі facebook :)

   Дякую за вашу підтримку!

 6. Привіт Кріс, роблю велике замовлення, десь так на 100500 штук.
  Якщо у тебе попит буде перевищувати пропозицію, то візьмемо стільки, скільки виділиш для нас.

  П.С.
  Не подумай, що я хочу займатися бізнесом, просто у мене родина велика ;)

   1. Я вже приїхав, але їду знову через тиждень. Постукай може до Іри Були, вона зараз на бенчі ;)

   2. Доречі… Галка може з радістю допомогти. Хоч у них і з NY party зараз починається головний біль, але тобі вона не відмовить. (sun)

 7. Ідея просто чудова! Гадаю потрібно працювати сьогодні не над збереженням цієї чарівної традиції в Галичині, а над одухотворенням самого свята та НОЧІ . Бо, здається, воно стає надто земним і комерційним :roll:
  Дякую за чудову ідею (yes)

 8. Дякую за ідею!
  Побачила у посиланнях на фейсбуці, перекинула у вконтакт – у мене там більше знайомих, які працюють із дітьми.
  Тому сподіватимемось, що Київ теж радо сприйме таку ініціативу! І кілька інших міст України :)

 9. Слава Ісусу Христу! Щиро дякую Христонко за чудову ідею і за невтомну Вашу працю. Листочки для заготовки листа просто надзвичайні, особливо тішить, що вони просторі, блакитно-небесна кольорова гама і багато-багато місця для творчості-для дітей є над чим працювати. Хай Господь благословить всі ваші хороші починання. Миру та добра Вам!!!

  1. Дякую, Надійко :)
   Щодо “просторі” – друкована версія, швидше за все, буде формату А5 (а не А4, як я собі спочатку уявляла), та сподіваюсь, все ж вистачить місця для дитячої творчості :)

 10. Отличная задумка! И реализация! Обязательно подарю своей крестнице, пусть еще подрастет немного!!! Спасибо!!! ТЫ МОЛОДЧИНА!!!!

 11. Дуже класна ідея! Дуже б хотіла,коли з”явиться цей лист в продажу,повідомте де можна придбати. Буду безмежно вдячна:) (flower) (flower) (flower)

 12. Доброго дня,

  Дуже гарна ідея, я б хотіла купити кілька примірників. Повідомте, будь ласка, коли і де можна придбати.

  ;)

  1. Олена, останні новини такі: листівки будуть готові цього тижня, а з початку наступного вже можна буде їх придбати, або в точках продажу продукції “Скриня”, або в мене. Більше інформації в події на Facebook: https://www.facebook.com/events/207013876145652/209962732517433/

   Виберіть, де б вам було найзручніше забрати листи, і скажіть скільки точно вам відкласти :)

 13. Христино, дуже гарна ідея! з радістю замовила б 4 шт, підкажи, де краще забрати? На ФБ посилання не відкривається, на Скрині ще немає :)

 14. Христино, добрий день!
  можна у вас замовити 6 шт.листівок?
  зможете відправити по пошті і як вам оплатити замовлення?
  Дякую

 15. Доброго дня, Христино. Дивлюсь на сайті “скрині” і не можу знайти. Хочу замовити 20 шт. листівок. Порадьте куди підїхати щоб придбати?
  Дякую

  1. Привіт, Марічко, вибач що відразу не відповіла. Конвертики нарешті приїхали і з понеділка потрохи будуть зявлятись в точках від “Скрині”, я окремим дописом напишу всі деталі. А про вас, я так розумію, ми домовились з Юлею (тою що hrobak), передасть вам особисто 20 шт, ми в вівторок будемо бачитись.

 16. А я з нашим Марком- 5 років писала лист Миколаю так:
  1.Марко дякував (а я писала) Миколаю за все, що у нього було доброгоо за рік.
  2.Він описав, що він зараз робить добре і в чому йому треба змінитися на краще, Пообіцяв самому святому Миколаю!
  3. А тоді попросив, щоб він хотів отримати, якщо святий Миколай погодиться:).
  4. Потім Марко намалював усю нашу сім’ю (аце для Маhка – подвиг, бо малювання це далеко не улюблене занятття Марка) і сам особисто підписав лист своїм ім’ям:) (я показала зразок).
  5.Ми поставили на балкон і о, диво!, на ранок його не було..Напевно забрав Ангелик- Марко дуже цьому тішився;)

 17. Особисто я в дитинстві писала такі ж довгі листи, як тут описано і без підказок батьків і вчителів, правда, не знаю звідки у мене у віці 2-3 класу такі глобальні думки бралися…Я просила: “щоб клімат був чистий і хороший і щоб не було у воєн, у яких би хтось страждав…”- мама ті листи збирегла до сьогодні. Я щиро вірила, що їх особисто читає Святий Миколай,та Чому вірила? я й далі вірю…:) З тією лише різницею, що тоді я думала, що все залежить більше від Миколая, а тепер знаю, що дуже багото залежить від нас…
  Для натхнення сподвижникам і помічникам чуд Святого Миколая :)

  1. Мені пропонували намалювати щось новеньке для цього року (кажуть, що ті самі дизайни в наступному році розходяться менш активно), але в мене об’єктивно бракує на це часу. Тому попросили оформити одного зі своїх художників.

   А що гидотне? якість друку? Чесно кажучи, не тримала ще в руках цьогорічну версію, бо для своєї малої встигла відкласти з десяток листів минулого року :oops:

 18. для мене то як майдан і антимайдан :)
  був ідеальний малюнок Миколая, а замінили малюнком для сірої маси.
  То я так розумію, аби продавалося краще, але смак покупця треба теж виховувати.. Наступного року, аби краще продати будуть яскраво рожеві листи з блискітками? (nerd)
  p.s. може надто різко, але такі часи, толерантості запаси вичерпалися.

  1. ну, чесно кажучи, я багато в чому з вами згідна. Але тішуся принаймні, що багато сімей сядуть і напишуть листа Миколаю, маючи гарні підказки що в тому листі можна написати. Навіть якщо оформлення того листа не дуже стильне :)
   В будь-якому разі, я б мабуть не змогла самотужки розповсюдити таку кількість листів, як може видавництво…

   п.с. ..ще б знати ім’я такого відвертого коментатора ;)

 19. Вибачте, якщо лізу не в своє діло. Побачила репост Сови з мов би плагіатом у знайомої на сторінці у фейсбуці. По-перше, як дизайнер не бачу ніякого плагіату :) А по-друге, якщо казати пр плагіат, то мені ваша листівка більше схожа на ось цю http://www.imagesbuddy.com/images/251/Happy-St.-Nicholas-Day-Postcard.jpg :)

  1. Тетяно, йшлося про копіювання чи наслідування не самих ілюстрацій (я не є ілюстратором і цінність цього проекту далеко не в її художній складовій), а в змістовному наповненні листа. Перелік “секцій” листа, ідея що в них писати, ідея поєднання тексту з малюнками дитини. Та навіть запропонований видавництвом “Скриня” формат “гармошки…

   “Сова” звісно перефразувала частину тексту, може десь щось поміняла місцями, але у мене немає сумніву, що за основу все ж взяли мою розробку. Особливо мене розвеселила остання сторінка, на якій навіть кількість та композицію з персонажів лишили такою ж…

 20. Привіт Вам усім з 2019)❄️
  Сьогодні випадково натрапила на це посилання на просторах інтернету і одразу ж згадала про своїх підростаючих племінників. Обов’язково цього року оформимо лист до Святого Миколая за вашим зразочком)
  Сьогодні ж роздрукую та буду чекати зустрічі з малечою щоб заповнити)
  Дякую що ви є♥️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)