Поговоримо про час: Вступ

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

Серед моїх блогочернеток вже може з третій місяць потрохи пишеться і дозріває допис про організацію часу.  Відкрила його сьогодні, а він вже довгий як простиня, а ще не все сказала, що хотілось! Вирішила покраяти ту простиню на серію коротших і придатніших до читання. Буде в нас тиждень роздумів про час :)

Почну сьогодні з невеличкого вступу: якого милого мені потрібна вся та організація часу, і нащо “розводити базар” про цю ненову, давно затерту до дір, тему…

А й справді, скільки вже переговорено, прочитано, прослухано на тему “тайм менеджменту” за часи моєї кар’єри в ІТ… Та, як не дивно, за всі ті роки питання ефективного використання часу ніколи не стояло для мене так гостро, як зараз, в декретній відпустці. Адже, якщо на роботі на кону була моя продуктивність (подумаєш, на декілька задач більше за день зроблю, чи на декілька менше), то тепер від грамотної самоорганізації залежить чи встигну я зробити ХОЧ ЩОСЬ крім догляду за карапузом і нагальних справ по господарству.

Колись я вже трошки розповідала про своє бачення збалансованого життя,  відтоді основна ідея залишилась незмінною. Ось декілька категорій задач, які я для себе виділила, і між якими намагаюсь ділити свій час:

 1. Ксенька і Андрій (доця і чоловік)
 2. Д.С.К. (догляд за собою)
 3. Дім (господарство, а також все що стосується нашої майбутньої “фазенди”)
 4. Мої захцянки (творчість, самоосвіта, тощо)
 5. Мої “кола” (друзі та рідні, люди, які мені дорогі)
 6. Інша всячина

Так от, якщо зовсім не паритись плануванням і самоорганізацією, то весь час довільним чином розподілиться між найбазовішими речима з категорій “Ксеня” і “дім”, класична така молода мама-домогосподарка. І воно ніби й незле, але особисто мені така формула не дуже підходить, бо:

а. не встигається ще купа важливого з цих та решти категорій;
b. не можу сказати що я “балдію” від вічного прибирання, прання і кухні (ага, домогосподарка я поганенька);
с. в мене в одному місці є шило, яке не дає “засиджуватись” на одній справі, а постійно “коле” щоб я робила щось нове.

Відверто кажучи, якщо за день-два-три я не зробила чогось нового, то починаю почуватись як гнилий овоч і впадаю в якийсь жалюгідний деструктивний стан (“ОМГ, я ні на що не здатна!”, “Я деградую!”, “Я непотрібний елемент суспільства” і тому подібне :)).

А ще, я виходила в декрет з абсолютно неправильними очікуваннями стосовно завантаженості молодих мам! Після 8 років кар’єри офісного працівника, перехід в статус мами-домогосподарки видавався справжньою відпусткою! “Нарешті,” – була свято переконана я – “ось починається час, коли я зможу робити все, на що бракувало часу раніше. Ну, а розповіді про те, що маленька дитина займає 100% маминого життя – то, просто перебільшення!” ..що там і казати, я й досі вперто не хочу зізнатися сама собі, що це “перебільшення” дуже близьке до правди…

От і вийшло – намріяла-навигадувала собі купу всього (“огогого, скільки я всього в 2013 спробую!”) , а на практиці воно не так то й легко все робиться… Але й від мрій і задумів цілком відмовлятись не хочеться. Тож доводиться хоча б мікроскопічними такими кроками, та все ж рухатись до здійснення задуманого.

Одним словом, в моїй ситуації, без свідомої організації і планування ніяк не обійтись…

 В наступних дописах я розповім більше: про планування – декілька порад, які допомагають мені встигати більше. А ще про невстигання – речі, які мені не дуже добре вдаються, скільки б я не намагалась їх розпланувати. Сподіваюсь, вийде спровокувати інших мамусь на спільне обговорення в коментарях, щоб навчитись ще якихось “тріків” і того “невстигання” стало трохи менше.

Не перемикайтесь! ;)

10 коментарів до “Поговоримо про час: Вступ

 1. Нам зараз ніхто не допомогає. Маємо: 2 дітей (3 роки 9 міс парубок і 9міс дівчИна), чоловік, який має досить вільний графік, велика, як на мене, квартира, і я, яка, нарешті, визнала свою поразку та відмовилася від усього, що не стосується сім’ї та домашніх справ… Мій план – перечекати :) , а потім потужно вдарити хехе

  А так – дуже заощаджують час усілякі дива сучасної техніки, типу посудомийки (2год на день), сушилка для одягу (4 год на тиждень: не треба розвішувати та прасувати) плюс зниження вимог до чистоти та порядку наразі з долученням чоловічої половини сімейства до хатніх справ.

  Із свого досвіду з першою дитиною можу сказати, що більш-менш час на задумане став з’являтися, коли малому виповнилося 2 роки: він навчився себе розважати. Але всі дітки різні, може, твоя принцеса і завтра вже маму звільнить :)

  1. А в мене як почала повзати і відразу СТОЯТИ де попало- зовсім тяжко стало. А тепер вже з тиждень якось полегшало – вже впевненіше координує свої рухи, обережніша якась ніби стала. То вже можна собі часом дозволити просто недалечко бути, а не стояти в неї за спиною “в стані постійної бойової готовності” щоб ловити, коли почне падати.

   Але то мабуть тимчасова передишка :)

 2. ой, в мене ті ж “трабли”) а ще я нічого не знаю про планування часу, а то що планую все одно не виходить… особливо, як під руки попадеться якась книжка чи полізу тільки перевірити електронку :D наївна…. то так затягує, що капець. А ще мала постійно уваги вимагає, добре що в садочок з понеділка ;)
  так що, чекатиму на наступні дописи)

  1. О! Вітаємо тебе! :) ти читай, але не переймайся раніше часу :) тобі зараз тішитись і ходити замріяно-розчюслабленою положено :) і хай весь світ почекає :)

 3. Ой яка ж то наболіла тема… ми нічого не встигаємо крім бавлення принцеси) теж надіюсь, що той час пройде і як тільки доня почне сама себе бавити, то тоді знайдеться час на якісь власні справи/бажання. Бо як не пробувала якось то організувати – нічого не виходить. Ну не хоче моя доня сидіти сама і бавитись і все…

  1. Ну, по-перше, всі ми трохи на себе наговорюєм. За тим “нічого не встигаю” і так великі подвиги ховаються :) ..але якщо щось з моїх роздумів поможе встигнути ще трошки більше – то буде дуже кльово :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)