Наново вчусь відпочивати

Оприлюднено Оприлюднено в Підглянуте щастя

Знаєте що? Ото ми всі стали дорослими і серйозними і начисто забули що таке справжній відпочинок. Ну от самі подумайте: приходять вихідні, і що ми робим? Плануємо на ті бідні суботу-неділю мільйон різних справ: і туди заскочити, і те зробити, все що в будні дні не встигається точно встигнути. Вихідні електровіника собі влаштовуєм. Ну чи відпустка. Нещасні два тижні розписані поденно: стільки-то кілометрів проїхати, стільки-то міст побачити. І все в темпі, в темпі. Напихаємо в себе ті враження, що аж не поміщається, і тішимось собою – “Ого, як цікаво провели час“. А потім кінчається відпустка, і вихідні, а, якщо розібратись, то по-справжньому відпочити і не встигли! :) Знайоме вам відчуття, коли приїжджаєш додому після відпустки, назавтра – робота чекає, а почуваєшся ще більш виснаженим ніж до від’їзду?.. :)

Я от останнім часом пробую знов навчитись відпочивати по-справжньому. Ну, от як в юності, коли вільного часу  було нескінченно багато, літні канікули були довгі-довгі, і ми не заморочували собі голови: “Як би то так провести вихідні, щоб обов’язково побити з -десяток рекордів Гіннеса:)  А просто розслабонисто проводили час: з доброю компанією, валансались собі на вулиці, робили перше-ліпше, що в голову прийде, і абсолютно нікуди не поспішали..

Отак, скажімо, лежиш собі десь під деревом, грієш п’ятки до сонця. Десь зовсім близько чути гам міста, шум машин, і всього того поспіху ..до якого тобі ну зовсім нема діла. Бо тобі зараз повалятись захотілось. Дивишся на небо через гілки дерева.  Жуєш собі ябко, чи канапку, яка знайшлась в наплечнику. Може, читаєш книжку, може калякаєш собі щось, а може просто спостерігаєш за вредною птахою – прямо над своєю головою, яка вперто дзьобає маленькі шишки, що так і норовлять поцілити тобі просто в лоба. Кругом комашня якась літає. Час від часу проходять люди: мамочки з колясками, чи собаколюби з собаками. Лежиш, розслабляєшся. Час від часу сунеш свій коцик, щоб сонце не світило в очі. В голову всякі цікаві ідеї прилітають, посміхаєшся собі сама до себе..

Або не так, може ти таки їдеш кудись. Але неспішно так, якоюсь кволою приміською електричкою. Приходиш на богом забутий перон, де тільки ти і місцевий кіт, і може ще тітка-регулювальниця, яку ніхто ніколи не бачить, але яка справно оголошує собі щось в рупор. До електрички ще година, але то хіба біда? Розкладаєш манатки, і відпочиваєш як найповажніший король цього чудового перону…


А коли приїжджаєш в незнайоме тобі місто – то не переглядаєш гарячково туристичні карти і путівники, щоб конче знайти всі атракції, всі історичні будівлі і всі відомі пам’ятники… А просто собі роззираєшся і вирішуєш “на авось” куди піти, де поїсти, чим зайнятись. Не робиш знимки на кожному куті, а тіки там де тебе по справжньому “пре”. Навіть якщо це за столиком нічим не примітного кафе на розі нічим не примітної вулиці. Все-одно подорожі запам’ятовуються зовсім не тим, що написано в путівниках, а до-біса простими речами типу ось цього конкретного, нічим не примітного кафе :)

..і тепер питання: хіба не шкода потратити вихідні, чи навіть цілу відпустку на такий відверто матрасний, і, здавалося б, безцільний відпочинок? :)  Може, комусь і шкода. Але по собі знаю як світло стає в голові вже після декількох днів такого матрасу. Безтурботна, розслаблена, і готова вертатись до звичного режиму “темпом-темпом-темпом!”, від якого все-одно в цьому світі не втекти.

Тому і намагаюсь переключати себе в режим “а просто відпочиваю” частіше :)

п.с. І ще: байдуже що зараз зі всіх пікас/фейсбуків/контактів/іщеневідомозвідки так і пруть райські фотозвіти “А подивіться як Я провів літо! А подивіться що Я робив на вихідних!”. Хіба не менш кльово тобі було в бабусі на селі/в парку під деревом/в безцільній поїздці куди-забагнулось? :) Аніскілечки не менш кльово!!!!  ;)

Так що ура всім лінтюхам і матрасам!   (dance)
Ура всім, хто добре знає, що щастя – в простих речах!  (mmm)

5 коментарів до “Наново вчусь відпочивати

 1. цього літа спробував замінити свій rush-відпочинок на матрасний – а це не так вже і гірше

 2. Цього літа, я теж спробував відпустку коли не треба нікуди спішити, нічого не планується, а буде як буде. І було чудово)))

 3. оце теж не люблю бігом. це дратує.
  і от так якось дивно буває.
  — а скільки ви там були?
  — 3 дні.
  — так а що ж ви там встигли побачити?
  — ну таке, таке, от світлинки.
  — тю. та ви ж нічого не бачили. от я за день і то більше відвідую.
  питається навіщо?
  або таке
  — а чого ви в це не сходили? а чого до цього не пішли?
  — ну бо не хотіли. або просто гуляли в своє задоволення.

  так що я тебе чудово розумію. але і просто валятись десь, то не мій вид відпочинку. мені треба якийсь рухливий відпочинок : )

 4. привіт.
  Кілька слів на захист рашу в час відпустки.

  Цього року щиро збирались нікуди не спішити, а сходити на тиждень в гори, а потім відмокнути- позасмагати на озерах, наприклад Шацьких.

  Аж тут трапився цікавий для нас тур Європою з купанням в Адріатитчному морі…
  Словом з 16 днів відпустки 9 днів були в тому турі. Склалось так, що в п”ятницю я ще посилено працювала, то ж пакувалась до глупої ночі. А коли в суботу вранці ми виїхали зі Львова, проїхали Карпати, помахали ручками Мукачівському замку, перетнули кордон, з”їли гуляшу та випили вина в Егері, а тоді ще й потрапили на оглядову екскурсію нічного Будапешту по Дунаю…. Здавалось, що ми вже тиждень відпочиваємо. Бо час у відпустці міряється не днями-годинами-хвилинами, а кількістю вражень. :)

  Хоча я цілком згодна, що звичні для нас речі також можуть бути джерелом вражень, а після поспіху обов”язково треба зупинитись і відпочити. Ми до-речі після туру таки встигли і на озері позасмагати, і в похід сходити 8)

 5. Можливо я така людина, але для мене відпочинок – якомога більше побачити, почути, нахапатися вражень. Хоча і просто полежати кілька днів(зо 3) десь в Карпатах чи на пляжі теж класно. Але не більше, бо стає нудно. Перевірено на власному досвіді :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)