Про життєвий баланс-2

Оприлюднено Оприлюднено в Дарую!, Некатегоризовано

Наклацала заголовок, а потім зауважила, що з такою назвою вже один допис є. Так що буде “Про життєвий баланс-2”. Цього разу ділитимусь не чужим, а своїм досвідом…

Знаєте, буває люди люблять казати, що життя наше смугасте. То біла смуга, то чорна, то біла, то чорна. Щось в тому є. Причому смуги ті, насправді, дуже корисні. Бо, лише помічаючи ту смугастість, можна до кінця зрозуміти смак життя. А ще, дуже цікаві моменти стику чорної і білої смуг. Цікаво аналізувати – що ж посприяло різкому покращенню “карми”, або навпаки її погіршенню.

Декілька місяців тому в мене стався саме такий відчутний “стик смуг”. В якийсь прекрасний день я збагнула, що вже точно не пригадую яке сьогодні число, чим я займалась останній тиждень, і коли я востаннє робила щось для себе. Якось навалилось всього, буває таке: по роботі проблеми, якісь клопоти, настрій ще гидко-розкисло-байдужий. Котишся собі по рельсах (мій чоловік називає це “їхати в коробочці”, колись окремо треба про цю концепцію написати…), не особливо задумуючись, чи в правильну сторону їдеш :) Часом такий зомбо-стан на дні, тижні, та навіть місяці розтягується.

І от, уявіть, вечір чергового бездарно прожитого дня, і чую всередині прокидається внутрішній протест: “Та ні, все-таки щось не так“. Беру позаплановий вихідний, щоб трохи побути сама з собою. Сиджу десь на лавці, броджу містом під дощем, малюю в блокноті. І потрохи пригадую: що ж все-таки важливо, а що ні… :)

Не можу переказати що саме варилось в той раз в моїй голові, але одного дня вистачило, щоб зарядити себе позитивом на довгий-довгий час. І в той же день я завела черговий чекліст для самої себе на найближчі 100 днів (знаю-знаю.. я чеклісто-ґік, мало мені чеклістів на роботі всеможливих, то я й в повсякденному житті їх заводжу…). Особливий чекліст для заміру балансу хорошостей в моєму житті. Осьо як він виглядає (у вже заповненому вигляді):

checklist

На кожен день – декілька маленьких позначок, що символізують різні важливі шматки мого життя. Чоловічок – то я, тобто час, який я присвячую турботі про себе і своє здоров’я. Будиночок – це моя сім’я, і все що я роблю щоб нам було добре вдвох, і затишно в нашому домі (то не враховуючи щоденних обов’язків, типу миття посуду, прибирання чи приготування їжі). Серце – мої рідні і друзі – близькі люди, про яких не варто забувати.  Зірочка – це для моїх маленьких і великих мрій (як дрібниці на кшталт пунктів 101/1001, так і більш глобальні задумки). І, нарешті, смайлик – це розваги, якісний відпочинок, приємне дозвілля.

Щоб заслужити будь-яку з цих позначок треба зробити не так і багато. Присвятити собі, рідним, сім’ї, мріям чи відпочинку – хоч трошки часу за день. Тим не менше, як показує статистика, навіть на те “не так і багато” не завжди знаходиться час. Мої підсумки за сто днів:

 • чоловічків – 38 зі 100
 • будиночків – 34 зі 100
 • сердець – 51 зі 100
 • зірочок – 29 зі 100
 • смайлів – 33 зі 100
 • Кожен 12-й день – прожитий “бездарно” (без позначок), кожен 4-й – з єдиною позначкою.

Не вражає, правда? :) Здавалося б, ну що вартує зайвий раз підняти трубку і подзвонити рідним (вже +1 позначка). Чи потішити себе додатковою косметичною процедурою (вже +1 позначка). Чи зробити щось приємне чоловікові (вже +1 позначка..). Але буденність, і робота, і всяка всячина так просто не здаються! :)

І мушу зауважити: ці 100 днів були досить “козирними”, порівняно з попередніми місяцями. Адже після своєї чорної смуги я з новими силами взялась за справи: записалась на масаж, який давно відкладала; почала ходити на йогу; запломбувала 6 зубів :oops: ; повирішувала парочку завислих 90%-них проклятих справ. Так що, небезпідставно, підозрюю, що всі ці цифри можна сміло зменшувати на 25-30%, щоб отримати середньостатистичну картинку за рік.

Можливо, для когось це все прозвучить як якась маячня (ото надумала: міряти життя цифрами :)), а для мене – це просто ще один своєрідний доказ того наскільки повнішим і збалансованішим можна зробити свій світ! :) Скільки ще днів можна дорозмальовувати різними хорошими “позначками”! :) Звісно, постійно жити “по чеклісту”  – це безглуздя. Але мушу визнати, він мене таки мотивував всі ці 100 днів експерименту – дивився на мене своїхи незаповненими місцями, нагадував не забути про ту чи іншу важливу справу. А знали б ви, з яким сумом я викреслювала свій перший порожній день!.. :D

Отакі в мене експерименти, в намаганні віднайти свою власну формулу життєвого балансу. Цікаво, як до своїх формул приходять інші люди, і чи є серед вас такі ж “фріки”, з папірчиками, списками і метриками? :)

п.с. Додаю накінець фотографію з того “переламного” дня, більш ніж 100 днів тому. Я – замерзла, під дощем (навіть шапку натягнула), зате з букетом – сама собі купила, щоб відсвяткувати прорив “ні рельсам і коробочкам”! :D :)

14102011

п.п.с. Якщо комусь раптом теж захотілось “помірятись” за моїми критеріями, то тримайте – шаблончик для відміток

12 коментарів до “Про життєвий баланс-2

 1. Я також маю купу списків, нажаль часто забуваю в них заглядати, і заводжу нові). Але твій чекліст дуже веселий.
  Ну і думаю найголовніше що ти усвідомлюєш проблеми повязані з життєвим балансом і якось намагаєшся їх вирішити. Більшість людей як на мене цього не розуміють, і їм простіше їхати в коробочці.

 2. а і ще згадав, ця концепція з твоїм чеклістом дуже популярна. В нас мала ходить в басейн, і пробуємо на інгліш ше ходити, так там за якісь успішні справи дають наклейки маленькі))))
  Так і в тебе зробила файно тримай наклейку(замалюй іконку). Думаю що десь в душі коли ти замальовувала якусь іконку, ти так само тішилась як діти тішаться коли їм наклейку дають)

 3. Я теж маю купу блокнотів з чеклістами, часом їх гублю, потім знаходжу. Але мене на довго не вистачає, якийсь час я намагаюся закреслювати зроблені справи і додавати нові, а потім наступає такий період як у тебе, коли купа роботи і ще всякі інші справи, які зїдають мене цілком і повністю.
  Ось саме зараз в мене знову зявилося натхнення створити новий чекліст у вигляді твоїх наклейок, ідея з наклейками супер! Дякую! :)

 4. моцк він така зараза яка тільки й дивиться де би то взяти побільше рутини і в себе запхати. Думати просто – не так і легко як я собі замітив. В будь якому випадку завжди потрібен ресет. Чим сильніша духом людина – тим швидше вона зробить той ресет і частіше :) Я от впав в період на 4 чи 5 років в рутину, і тільки тепер ресетаюся вже другий місяць, і безуспішно. Тому краще раз в місяць – “тануїхвсіх”.

 5. моцк він такий що найде 1001 причину щоб щось не робити. мені особисто помагає “зміна картинки” – подорожі, нові хоббі, нові люди…. якось так

 6. Христя, в тебе, як завжди, креативний підхід навіть до відміток :) вони прості і водночас дуже влучні ))) А щодо стимуляції себе щось робити, то, як на мене, неважливо як, головне, що це дає результати ;)
  Мені б такі відмітки, тільки з дрібнішими тасками, наприклад “їжа” – “каструлька”, “творчість з малою” – “пензлик” і тд :lol:

 7. Ухтишка! Нагадав мені цей чекліст щось:) Здаєтсья один календар)) Але календар значно простіший був
  В мене теж купа чеклістів, але я як завжди не доводжу їх до кінця. І як тобі це вдається? Де ті “доводилки” роздають, а?:)

  Зараз як раз розробляю для нас з маленькою деякі списки, бо вже багато чого забуваю робити, з того шо хотіла. Надихнусь твоїм прикладом вкотре і зроблю шось таке і собі:) :oops:

  Згодна що до смуг – вони дуже потрібні. Під час кожної чорної, з таким нетерпінням чекаєш на білу (жовту, фіолетову, зелену), а потім ловиш від неї такий неймовірний кайф, що розумієш – воно було того варте. Але в нас от чорна щось занадто затяглась :( І ніяк не хоче закінчуватись, чи хоч трошки посвітлішати

  Щось я розписалася тут:)
  А хотіла лише сказати, як і завжди, яка ж ти молодець!

 8. Класно!
  Усвідомити роблему – це вже на половину її вирішити, тому як на мене, ідея правильна.
  Чекліст – чудовий )) Роздрукую я й собі – побачимо, який у мене “діагноз”.

  ..А взагалі, хочеться щоб життя було схожим на веселку, а не на зебру :roll:

 9. 14.10.2011 ми святкували 5 річницю весілля, тому добре пам’ятаю той день і таку сіру і холодну погоду і похмурість, яка була всюди… але внутрішній позитив все таки перемагає!!!!
  http://3.bp.blogspot.com/-0z4qcL7sYuc/TtfmfvbqwoI/AAAAAAAAGW0/xRLYpoAqgyY/s1600/DSC_5433.J
  Навколо почали з’являтись усмішки))))))Це так просто нагадалось)))) але такий закон існування людини – що тільки ти сам можеш розфарбувати своє життя в ті кольори які забажаєш і початими жити, а не існувати!!!!просто треба мати бажання,стимул, ВІРУ і ЛЮБОВ, а решта то проза))))))це моя думка…
  п.с.чекліст дійсно вражає, може то собі спробувати) :roll:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)