Добре слово про Словенію

Оприлюднено Оприлюднено в Подорожі

Про неповторність Словенії я вперше почула від друзів-мінчан, що вже два роки поспіль проводять в цій затишній країні літню відпустку. Казали, що там казково. І ще розповідали, що завше зустрічали там тільки приємних людей, нескупих і приязних.

І ми мали нагоду в тому переконатись! Проїжджали через Словенію по дорозі до Італії, і назад. Були коротко – першого разу проїхали по автобану і відвідали їх найбільшу карстову печеру. А на зворотній дорозі – ночували в маленькому містечку неподалік від Любляни. Але, повірте, цього вистачило щоб залишились лише найтепліші спогади.

По-перше, природа: мальовнича гірська країна, з виходом в море. Чистюсінька, доглянута, симпатична. Гарні хатки під черепичкою, церковці, вівці пасуться, кукурудза росте.. :)

По-друге – таки люди! Уявіть собі, наприклад, касирку, яка люб’язно пропонує купити квиток в печеру по зниженій ціні (як для студентів), бо я молодо виглядаю. І поф, що в мене студентського нема. І що я не претендую на знижку взагалі-то. Отак, по-людськи, приємне зробила. Або уявіть собі готель, який робить 20% знижку на проживання, бо ввечері напередодні шумно було через весільну забаву в бенкетному залі. Чи годує вечерею вночі (з дороги), хоч години роботи ресторану формально закінчились. Ні, ну хтось скаже – це ж звичайний сервіс. Але таки не звичайний, а словенський! :) Всі привітні, усміхнені. І не награно якось, а щиро.

Так що їм дуже пасує їхній офіційний брендинг:

Slovenia logo

В цій країні таки багато любові, думаю :)

Одним словом, якщо буде нагода – обов’язково побувайте в казковій Словенії. Я і сама туди хочу знову, але на довше… :)

п.с. Ще відяшки про Словенію:

12 коментарів до “Добре слово про Словенію

 1. МИ коли були в Хорватії, то познайомились з старим поляком, який ще всю Югославію в 0тих на фіаті 124 з дружиною і двома синами обїхав. ТАк він каже. Словенці засранці, за 50 км транзитного автобану деруть гроші не малі(це типу якщо з Хорватії на Австрію їхати чи навпаки). Так він мені показав на мапі безкоштовні дороги, по довжині на 10 км дільше ну почасу також на фігню довше, але безкоштовно. А ще в Словенії берегова лінія всього 40 км. Це все що я знав про Словенію до сьогодні)))

 2. щодо автобану: точно є платний. не за конкретний шмат дороги, а віньєтка за користування всіма дорогами. десь 7 чи 8 євро за тиждень коштує.
  ..а в Італії, скажімо, за кілометри деруть. Щоб проїхати країну в одну сторону з використанням автобанів (а по іншому купу часу вб’єш) не менше 50-60 євро потратиш :) так що все в порівнянні пізнається.

  про берегову лінію теж правда. але може через це там не так багато туристів.. хто зна :)

 3. ++++
  щодо печери – в порівнянні зі словацькою де ми були – наскільки цікавіше?
  я щось не зрозумів – ремонти закінчились, подорожі також, бульбу ви не збираєте, дітей нема, шумні вечірки не влаштовуєте – а де ж фотки тоді? :oops:

 4. Алекс, список того, чим можна займатись після роботи (крім як обробляти і викладати фотографії) трохи довший навіть за твій мего ліст :-P

 5. Цікаво так.. дуже хочу і там побувати, але щось в мене список такий довгий що я аж часом розстроююсь….. :-?

 6. Ах, Христя, так и вы полюбили Словению!! :):):) Она притяягивает :) Но, в принципе, всё что пишут – правда: автобаны дорогие, берег – 40 км, и вообще там скучно – никаких дискотек и водных мотоциклов, как 100 лет назад. Просто каждому своё :):):)

 7. Всё правда! :) Словения – Сказка! :)

  Мне вот день назад задали вопрос в лоб, где в моём родном городе место, которое я считаю “своим”? Где мне хорошо и спокойно? :) И я так и не смог ответить на этот вопрос!!! :) Мне в нём везде хорошо, но место, которое я считаю “своим” – после раздумий – оказалось в Словении – в городке Пиран! :) О как! :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)