Квест, за який платять гроші :)

Оприлюднено Оприлюднено в Моя робота

Недавно почала детальніше цікавитися темою Exploratory Testing – як дехто перекладає, Тестування вільним пошуком, або дослівно кажучи – Дослідницьке тестування. Одне із визначень: ЕТ – це паралельне вивчення проекту, дизайн тестів та їх запуск. А якщо по-простому, то це коли тестер не працює по наперед підготованому сценарію (напр: чеклістах, тесткейсах), а самостійно вирішує що і як йому тестувати, причому стратегія його роботи змінюється по ходу справи, залежно від результатів, інформації, які тестер отримує в кожен наступний момент.

По ходу прочитання різних статей до теми, в мене виникла цікава думка, що Exploratory Testing по суті дуже схоже на проходження квесту. Ти потрапляєш на невідому територію, потрохи освоюєшся там, вивчаєш “околиці”, щоб рухатися далі. На початку гри ти мало уявляєш, що саме чекає на тебе вкінці. Але з кожним наступним рівнем ти формуєш свою стратегію, збираєш всякі предмети (=факти), з яких вибудовуються наступні рішення. І дослідницьке тестування, і квест вимагає досвіду, інтуїції, уважності, вміння думати логічно та водночас креативно.

На базі цього порівняння я залабала презентацію “Exploratory testing as a Quest”, що стала невеличким вступом до нової ініціативи на роботі – Exploratory testing class – групки тестерів, що збираються експериментувати з тестуванням різних продуктів методом вільного пошуку, і ділитися своїми результатами та стратегіями заради відточення власних навиків.

До речі, надихнула мене чудова гра, одна з небагатьох, які я грала останнім часом. Називається Machinarium, демо версію можна спробувати тут.

Чому б і справді не сприймати кожне своє нове робоче завдання, як черговий квест, який треба пройти будь-якою ціною? Це приємне передчуття -“попереду щось невідоме, попереду загадка”… А потім задоволення від розв’язування тої загадки, і кожного законспірованого бага, якого вдається знайти і “обезброїти” :)

Впевнена, навіть на найдовшому і найзануднішому, на перший погляд, проекті є місце квестам! :)
Як думаєте?

5 коментарів до “Квест, за який платять гроші :)

  1. я от думав як ж ти заюзаєш машинаріум для перезенташки… я вражений , ніколи не проводив таких паралелей. Мені сподобалось :)

  2. а мені здаєтсья що вона навпаки так швидко закінчилась… я б ще грала і грала :)
    і кінець я б грандіозніший придумала…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)