Блоґерські нотатки

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

Ура! Найпріоритетніші завдання по переїзду сайту – виконано!
Звісно, є ще багато багів та безліч варіантів покращення (подивіться, скільки всього один  vedeney відрапортував!), але головний етап – пройдено. Будемо вважати, що сайтик з версії АЛЬФА вийшов в БЕТУ! :)

По ходу міграції в мене виникало багато цікавих міні-задачок і міні-проблемок. Я, на всяк випадок, занотувала собі способи їх вирішення. Можливо комусь ще згодиться. Та й хто-зна скільки мені ще сайтів переносити доведеться :)

Отож, процес міграції та настройки блогу на базі WordPress від початку і до кінця…
Кого ця тема не стосується – далі не читати! ;)

 1. Встановлення українського WordPress сервера
  Тут все очевидно. Йдемо на uk.wordpress.org та інсталюємо за 5 хвилин.

 2. Міграція наповнення сайту
  В WordPress існує зручна вбудована можливість Експорту-Імпорту всього наповнення, включаючи дописи, сторінки, коментарі, все у вигляді XML файлика (див. менюшку “Tools”/”Інструменти”). Необхідність переносити саму MySQL базу – відпадає. Проте, як завжди, існують нюанси:

  • При імпорті не забудьте вибрати галочку “Upload and import attachments”/”Завантажити та імпортувати файл вкладень” – щоб крім тексту WordPress також автоматично імпортував файли, зокрема, малюнки та відео.
  • За замовчуванням, десь в настройках WordPress (чи в настройках PHP ?) стоїть певне обмеження на  максимальний час виконання імпорту, такий собі time out після якого імпорт просто припиняється напівдорозі. Браузер припиняє оновлювати статус імпорту, але жодного повідомлення – не з’являється. Мудрі дядьки пробували обійти цю багу, змінюючи настройки php.ini, я ж поступила, як справжній ламака – при зупиненні імпорту робила повний рефреш сторінки (Сtrl+F5), таким чином повторно ініціюючи імпорт. Мудрий функціонал імпорту (хоч тут баги нема!) – перевіряв чи існують вже публікації, які йдуть спочатку, і просто писав: “такі-то публікації вже існують”, далі продовжуючи імпортувати продовження. Такий собі incremental update. Щоб перенести наповнення сайту за рік часу, довелося рефрешнути імпорт разів з десять :)
  • Далі виплила неприємна штука – посилання на малюнки та інші вкладені файли в моїх старих записах виявилися абсолютними і досі вели на старий сайт. Те ж саме стосувалось перехресних лінків в записах. Треба було придумати спосіб підмінити старі URL на нові. Спочатку я вирішила зробити MySQL dump бази і звичайним блокнотом замінити посилання, а потім – ресторнути стару базу назад. Але зрештою знайшла значно зручніший спосіб – невеличкий допоміжний одноразовий плагінчик Velvet Blues Update URLs, що створений власне, для того щоб підміняти одні урли на інші.
  • Також я помітила баг імпорту – неправильний підрахунок кількості коментарів для дописів. Наприклад, на головній сторінці могло писати, що коментарів немає, а насправді є. Щоб виправити проблему, використала php скрипт одного дядька.
 3. Вибір та редагування теми
  Тут, знову ж таки, все просто. Треба погуглити хвилин 5, а потім довго вибирати між темами, які подобаються (моя тема: Scruffy). Краще відразу визначитись з своїми критеріями, бо реально вибір доступних тем – величезний. Інсталюються теми елементарно і в будь-яких кількостях (див. менюшку “Design” – “Add new theme”/”Дизайн” – “Додати нову тему”).Залежно від вибраної теми, можливо, доведеться її локалізувати – тобто пробігтися по всіх файликах (див. менюшку “Design” – “Edit theme”/”Дизайн” – “Редагувати”) і позаміняти англійські стрічки на українські (чи які вже вам треба). В моєму випадку також довелося підміняти деякі малюнки, на яких був присутній текст.

  Приємна новина в тому, що редагувати можна будь-що! Наприклад, в моїй темі були також присутні сторінки зверху, я їх прибрала. Можна позичати шматки інших тем, наприклад, ідею (та реалізацію) випадкової фотографії в правому блочку я сперла з іншої теми. Погана новина, що доступні теми також мають баги, які вам доведеться виправляти. ..але це тема іншої розповіді.

 4. Встановлення необхідних ..і просто прикольних плагінів
  Ось список речей, які я наразі використала:

 5. Настройка моніторинку статистики блогу
  На безкоштовній платформі *.wordpress.com я використовувала вбудовану статистику. Тепер вирішила спробувати Google Analytics. Вставила невеличкий скриптик в праву панель, і спостерігаю хто тут куди клікає :)
 6. Бонус: Настройка Open ID з лінком на власний блог
  Щоб піарити свій блог там, де для коментарів використовується Open ID, наприклад, часте явище в ЖЖшках. Інструкції тут.

Такі-ось нехитрі дії, і ви в БЕТІ! ;)

6 коментарів до “Блоґерські нотатки

 1. Про фід теж зауважив, думав глюки))
  дякую за лінки – колись знадобляться. Стільки людей хочуть мати такий сайтик. треба буде їм допомогти)

  зараз якраз займаюся невеликим редагуванням теми під вордпрес для Миколи одного

  маємо зустрітися. але через той карантин я на роботу не ходжу. як піду я тобі маякну) .

 2. знаю як то, сам вчора переїхав))
  в мене одне питаннячко: я декілька годин програвся з цим Google Analistics, але так нічого і не зробив!(( як воно працює? і плагін вставив і код на сторіночку, а як не показувало статистику, так і не показує!
  Можеш підказати?

 3. Статистика гугл аналітікс, не зразу показується в мене один раз на одному сайті від встановлення коду до перших показників доба пройшла.

 4. 2Coach – для початку перевір чи в тебе статус сайту показує, як ОК (зелена галочка). Якщо так – то просто чекай, воно і справді не відразу показує. Плюс там фільтр по дефолту до вчорашньої дати включно виставлений, спробуй вибери сьогоднішню.

  …йду клікну на твій сайт! шукай мене в візіторах зі Львова ;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)