Чеські вихідні-2: тихі та мальовничі

Оприлюднено Оприлюднено в Подорожі

Хоча головною метою нашого чеського вікенду був SBK, в нас все ж було вдосталь вільного часу, щоб насолодитися Чехією і в класичному розумінні – поблукати чеськими містечками, помилуватися краєвидами і просто тихо відпочити, попиваючи добре пиво.

Як я вже розповідала, місцем нашої дислокації виявилось місто Брно – одне з найбільших міст Чехії. І хоча, кажуть, що воно значно поступається по красі королеві Празі (там я ще не була, тому не знаю), в Брно також є на що подивитися. Є старий центр, з маленькими вуличками, давніми церквами і затишними парками. І, звісно, з симпатичними трамвайчиками, куди ж без них :)

brn-1
Площа Свободи, на якій поєднується архітектура всіх епох

Є також свій замок на горі – дуже добре збережений і гарний (ну, принаймні ззовні, всередину ми так і не потрапили).

Замок Шпільберк. Довший час в ньому була одна з найвідоміших тюрм Європи
Замок Шпільберк. Довший час був в'язницею

Є і свої легенди. Наприклад про те, як в якомусь надцятому столітті місто намагалися захопити шведи, але жителі (брнянці??! :)) довго не здавались. І ворожий генерал вирішив, що якщо місто не здасться до полудня, то вони залишать Брно в спокої. Але сили городян вже закінчувались, тому винахідливий дзвонар однієї з  церков задзвонив полудень на годину раніше, чим і врятував місто. Відтоді дзвони тієї церкви відбивають 12 годину двічі на день – в 11й і 12й :)

Одним словом, для уважних туристів в місті Брно знайдеться багато історичних та архітектурних принад. А кому набридне в Брно, завжди є можливість від’їхати за декілька десятків кілометрів в будь-якому напрямку і відвідати котрийсь з Чеських замків, які тут буквально на кожному кроці.

brn-7
Замок Вранов - десь за 70 км від Брно

Крім того, у цьому ж районі знаходиться Моравський карст – ціла система мальовничих печер, чотири з яких відкриті для відвідувачів. В одній з печер навіть є підземне озеро, по якому можна поплавати на човнику.

Ми відвідали печеру Балцарку
Ми відвідали печеру Балцарку

Але я б хотіла написати не так про туристичні місця (про які ви і самі можете прочитати в будь-якому путівнику), як про дивну заспокійливу атмосферу самої країни Чехії, яку ми відчули майже відразу після перетину польсько-чеського кордону.

brn-5
Поле соняхів. Майже як український прапор

По-перше, це чеська природа: безкрайні поля, небо з ватними, як з картинки, хмарами, і милі села та містечка, органічно розкидані посеред тої ідилії. По-друге, самі чехи видаються вельми спокійними людьми.
До прикладу, суботній вечір, а в центрі міста людей майже не видно. У центрі Львова в такий час всі забігайлівки забиті, а на центральній площі в Брно – “сідай, не хочу” (і це друге по населенню місто Чехії!).

brn-4
Танці просто посеред сільської дороги. Ми не могли проїхати, поки не завершився черговий хоровод :)

До речі, типовий чеський автомобіль – сімейний універсал з велобагажником і парочкою-трійкою велосипедів – також багато що говорить про чеський стиль життя. Все спокійно, з задоволенням і користю.

..Перейнявшись тамтешньою атмосферою, я навіть уявила собі, як було б там чудово пожити хоч декілька років. А чоловік тим часом медитував на ідеальну дорогу, яка кружляла полями (так, не автобан, а третьорядна сільська дорога з ідеальним покриттям) – просто рай для мотоциклістів.

Ресторанчик "Старий млин", де навіть англійської мови не розуміли
Випадковий придорожний ресторанчик "Старий млин", де навіть англійської мови не розуміли

Одним словом, навіть після короткої поїздки, Чехія захоплює своєю магією і не залишає жодного вибору, окрім як повертатися туди ще раз і ще раз! :)

Більше фотографій тут

9 коментарів до “Чеські вихідні-2: тихі та мальовничі

  1. О, вам ще й пощастило побачити місцевий кольорит, сподіваюсь ви з ними потанцювали ;) Обожнюю коли можна не тільки подивитись на визначні місця, а й побачити, як живуть люди, відчути все по справжньому, а не так як описує екскурсовод

  2. Христино, Христино, от з самого ранку, роботу мені всю спортила. Шо я можу сказати, мега файнезно.

  3. цікаво спостерігати який в тебе жОсткий кастинг на фотки – з(мінімум) 11 “пройшло” лише 7 :)) давай решту!!!

  4. Так цікаво знову перечитати цей допис, коли ці місця стали для мене такими знайомими… У Вранові і Зноймо побувала, вітряк бачила з вікна, а в печери поїду завтра :)
    Все ще чекаю тебе в гості!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)