Про ентузіазм і не тільки

Оприлюднено Оприлюднено в Моя робота

Сьогоді проводила на роботі ознайомчий тренінг про сучасні підходи до тестування програмного забезпечення, а точніше про Schools of Software Testing. Готувалась до нього давно і з неабияким ентузіазмом. Хоча тема відносно заїжджена (концепцію шкіл тестування програмного забезпечення сформулювали ще в 2003 році), але для мене була новою, тому я чесно присвятила певний час дослідженню і ознайомленню. І декілька вечорів перед сном прокручувала в голові план тренінгу..

До того ж, мій тренінг є частиною тренерської програми, яку ми організували в нашій QA Community, тому я дуже старалася зробити його цікавим, і таким, що запам’ятовується.  Замість слайдів використала (brand new!) інструмент під смішною (як для українців) назвою Prezi, ось можете зацінити моє творіння – тут:

Крім теорчастини, я вирішила запропонувати народу зібратися ще раз і організувати таку собі рольову гру (на кшталт, тої що ми проводили про спілкування з замовником), де б ми могли подискутувати на тему слабких і сильних сторін різних підходів до тестування, уявивши себе в ролі пропонентів кожної школи.

І що ви думаєте? ..Моя хвиля ентузіазму вдарилася об банальне небажання зі сторони учасників тренінгу.. з одинадцяти присутніх лише троє зголосилося взяти участь у грі!  о_О

…Чи то лижі не їдуть, чи я погано розказувала.. :)

Можливо чергове засідання наших тренерів прояснить ситуацію (ми регулярно збираємось і обгорюємо тренінги один одного, щоб зрозуміти що було добре, а що не дуже, і як це можна покращити наступного разу).

Власне, в цьому і полягає найбільша складність, коли ти виступаєш в ролі координатора (ака “затейщика-активиста”). Вкладаєш у справу свою душу і час, а натикаєшся на стіну небажання, а іноді повного ігнорування твоїх зусиль.  І найбільший фокус в тому, щоб заманити інших людей “на борт корабля”, щоб вони почали самі цікавитися тим, що не відбувається, замість того, щоб пасивно спостерігати з берега.

..Але я поки що не фокусник, я ще тільки вчусь :)
Тому доведеться шукати додаткові джерела ентузіазму і натхнення, незважаючи на невдачі (ВСЕ ТАКИ ТРОЄ ЗГОЛОСИЛОСЬ! :-D), і продовжувати крутити штурвал. ..ну, бо якщо вже я на берег зійду, то навряд чи кораблик куди-небудь попливе..

8 коментарів до “Про ентузіазм і не тільки

  1. як я тебе прекрасно розумію :)) в самого 9 з 18 зробили тестове завдання… хоча ще одного розкрутив і завтра він отримає свою нову футболку :) але наразі незнаю як ще можна “заманити” людей на ігри…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)