А на кого схожий ти? Космічна історія.

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

Цього тижня (в рамках місяця астрономії) я читала про нашу рідну Сонячну систему, дізналася багато цікавих та інтригуючих фактів.
Особливо сподобалось читати про планети, які є надиво різними – кожна зі своїми приколами і історіями. І я подумала, що вони трохи схожі на людей  …своєю несхожістю один на одного! :)

Люди бувають різними.

Величезними і гарячими, як Сонце – справжніми зорями, навколо яких обертаються інші; або малюсінькими і холодними, як льодяні уламки-астероїди десь в трансплутоновому просторі.

Люди бувають швидкими і самотніми, без жодного супутника, як Меркурій; а бувають настільки товариськими,  і комунікабельними, що не уявляють життя без цілої хмари друзів, як астероїдів в поясі Койпера.

Люди бувають епатажними і скандальними, як червоний красень Марс, що у всіх на вустах (якщо не через марсіан, то через його ідеально несиметричну поверхню); а бувають скромними, вкритими густими хмарами таємниці, як Венера, про істинне обличчя якої сперечалися століттями.

Ще є люди-планети, що називаються льодовими гігантами – прекрасні в своєму холодному непорушному спокої. Вони ліниво гойдаються на своїх орбітах, майже лежачи – такі собі Урани, яким ні до кого немає діла. Але, часом, зустрічаєш таку голубу планетку, і розумієш, що це саме, те, що ти шукав!  Без цього Нептуна просто не сходилися формули твого космосу! Мало хто здогадується, що саме в житті цих, на вигляд, завжди спокійних людей-планет вирують найшвидші на світі вітри

А часом трапляються пафосні люди-Сатурни, в нестримано-яскравих одежах; завжди на висоті; з цілою армією прихильників, супутників і супутниць. В незчисленних кільцях слави і попуряності таких планет-людей, втратив голову не один, а багато хто і взагалі назавжди став слухняним “пастухом” в тіні Сатурна… Хоча з іншої сторони не відомо хто ще від кого більше залежний – чи супутники від Сатурна, чи Сатурн від своєї “групи підтримки”… і чи зміг би він прожити без хоча б одного по-справжньому близького друга Титана..

Або люди-Юпітери , які здаються такими великими, солідними і надійними – Зевси! Гіганти! Силачі! ..а, якщо розібратися – то це просто газ зі своїми проблемами, штормами і антициклонами; і чим більший Юпітер, тим більші проблеми – великі червоні плями, що можуть поглинути не одну планету…

Тому, можливо, іноді краще лишатися Плутоном – маленьким, майже немопітним, але з великими амбіціями і претензіями – за право називатися повноцінною планетою. І дарма, що ти – карлик,  що плентається десь вкінці  черги до Сонця! завжди знайдеться хтось, хто повірить в тебе, і боротиметься за тебе до кінця!

А деякі люди – просто багаті душею, як Земля, що незважаючи на свою “посередність” посеред великого сімейства космосу, залишається найтеплішим і найбажанішим місцем у Всесвіті.

Звичайно, ця історія далеко не повна, людей так багато, і всі такі різні.. Пролітають кометами, запалюючи небо своїм хвостом; крутяться в полі дії інших планет, додаючи небесному життю балансу і гармонії; вибухають новими зірками і світами; перетворюються на сяючі туманності, що заворожують і манять; або в гігантські чорні діри, що стають цетрами галактик…

..Де б в цьому святі життя не були ви, і по яких би орбітах не оберталися – бажаю вам щасливого польоту! ;)

п.с. Історія базується виключно на наукових фактах.
В ролях:

solar-system

7 коментарів до “А на кого схожий ти? Космічна історія.

 1. Мені оцей огляд пригадала одну книжку яку я колись читав “Піраміда сонця”. Там про кожну планету був розділ з астрономічними даними, потім грецька міфологія, потім фантастичне оповідання присв’ячене планеті, і історія її вивчення. Жаль, тільки не можу знайти посилання на неї.

  А з жителів сонячної системи мені найбільше подобається Європа. Планета-океан.

 2. А мені подобається Іо – один з супутників Юпітера, на якому найпотужніші в нашій системі вулкани..
  Поверхня цього супутника оновлюється постійно, одночасно може вивергатися декілька вулканів….
  Кльово одним словом.

 3. файна така історія. ото читав і уявляв собі тих юдей.

  Про гази в Юпітера це ти кльовий факт(порівняння) знайшла )) ггг

 4. кста – мав(може ще десь і є) серіал діскавері який показує/розказує про всі планети/супутники…. та і про все що цікавить астрономів – мені дуже сподобалось….

 5. Класна ідея і влучні аналогії! Треба буде над цим замислитись детальніше… А з описаних тобою планет-особистостей я, мабуть, схожа на Венеру ;-)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)