Магія повного місяця

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

moon

Сьогодні, 9 квітня 2009 – Місяць у повні.

Знаю це не тільки тому, що зараз продовжую читати про планети і супутники нашої Сонячної системи, але й з блогу Jamie Ridler, яка уважно слідкує за кожним повним Місяцем, і використовує ці особливі дні для загадування бажань, мрій і планів на наступний місяць.

Люди здавна вірили в певну магію днів, коли Місяць у повні, як, зрештою, всіх “визначних” днів в астрономії. Саме розуміння, що у ці дні відбувається щось особливе, чого ми – люди – не контролюємо, захоплює уяву (пригадуєте, як в фільмі “Дух Времени” всі релігії пов’язують саме з астрономічними закономірностями).

Зокрема, в дні повної фази Місяця відбулися (за легендами) такі події, як визволення іудеїв з Єгипту; народження Будди і пророка Мухамеда; воскресіння Ісуса Христа; перші Олімпійські ігри; тощо.

Я вичитала, що кожен повний Місяць має свою назву. Квітневий називається Рожевим Місяцем (як рожеві весняні первоцвіти), або ще Яєчним Місяцем (через близкість до Пасхи), або в деяких народах його називали Рибним (в цей час рибки пливуть на нерест).

А наступний, травневий повний Місяць (9 травня 2009) називається Молочним, або Квітковим, або Кукурудзяним. І так кожен з 12 повних Місяців – має власну назву,  див. повний список назв англійською тут.

Більшість календарів, які використовували народи світу базується на фазах Місяця, так що нікуди нам не дітися від нашого вічного супутника!

Тому пропоную всім приєднатися до ініціативи Jamie (вона ще та вигадниця на всякі ініціативи, проект 365 – теж в неї позичений) і загадувати найзаповітніші бажання в дні повного Місяця, і головне – щиро вірити в загадкову магію цих особливих днів. Тоді все точно збудеться! :)

п.с. Слідкувати за фазами місяця можна по цьому календарику, або використовувати табличку з фазами місяця на вікіпедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)