10,000 годин до успіху

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

Сьогодні прочитала на одному блозі огляд книги “Outliners” , by Malcolm Gladwell.

Зацікавила одна з теорій, висунута автором:

Щоб стати експертом тої чи іншої справи треба приблизно 10000 годин практики.

10000Не знаю звідки він взяв, власне, число 10000 годин, можливо проаналізував якимось чином біографії відомих успішних людей що досягли найвищої майстерності в своїй сфері. Але припустимо він правий – що означають ці 10000 годин? Прості підрахунки показують, що це приблизно 13 місяців безперервної практики.

Спочатку я подумала – “хм, не так і багато”. Але перерахувавши з реальнішими даними, зрозуміла наскільки це, насправді, важко. Припустимо кожного дня ви працюєте 8 годин, а отже до 10000 годин треба працювати без вихідних десь 3,5 роки. Додамо вихідні, і отримуємо майже 5 років. Тепер зізнаємося самі собі, що реально продуктивно працювати (а в теорії, власне, йдеться про реальну практику, а не просте просиджування на роботі) 8 годин в день – мало кому вдається, ну нехай з них 5 годин виявляться продуктивними – виходить до цілі 7,5 років

Але як часто буває, що люди працюють на “тимчасовій” роботі, а паралельно мріють про здобуття нової спеціальності, чи досягнення давньої мрії, скажем, стати художником, чи співаком, чи ще кимось. Нехай, вони щодня 5 днів на тиждень присвячують цій справі 3 години – тоді до успіху близько 12 років!

12 років день в день по 3 години зосередженої, якісної практики. Здається практично непосильним, правда? Такі числа реально змушують задуматись над тим куди і як ми тратимо свій час.. І чи справді ми займаємося тим, про що мріємо і до чого прагнемо? Чи замість того, щоб заробляти свої 10000 годин до успіху, ми відсуваємо свою ціль все далі і далі….

п.с. А ще згідно цієї формули я порахувала, що:

– якщо я буду з такою ж частотою їздити на лижі, то стану лижним ескпертом десь через 300 років! :)
– якщо я буду малювати тільки в рамках Thing-a-day (1-2 години 28 днів на рік), то стану генієм ілюстрації через 200 з гаком років :) ..а от якщо малювати щодня – то менш ніж за 20 років! :)
– ну а на шляху до звання “гуру проектного менеджменту”, чи “гуру тестування” я мабуть тільки першу тисячу  розміняла… :)

А скільки вам залишилося годин до успіху? :)

4 коментарі до “10,000 годин до успіху

 1. Я вже писала, що недавно виповнилося 100 днів існування нашого клубу тестерів на роботі. Коли ми підрахували к-ть годин, які зайняли тренінги, то вийшло всього 30 з чимось годин сумарно по всіх групах… Я ще подумала – фі, навіть не повний робочий тиждень тренінгів за більш ніж 3 місяці роботи.. а скільки часу і зусиль пішло…

  Так що реально, ті години так повііііільно тікають….

 2. думаю треба ті години ділити на твій талант і індивідуальні здібності =)

  думаю є купа геніїв які померли молодими і навіть не мріяли стіки прожити, щоб стати експертами за цією формулою)

 3. ну так, то ніби усереднена формула.. :)
  але вона підтверджує, що навіть геніям треба тяжко працювати, щоб досягнути вершин! :)

 4. о і ше :)
  кажуть уві сні мозок дуже активно працює і все розкладає по місцях. такшо сон можна включити в ті години (хоча думаю автор формули то вже врахував)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)