Про малюнки на тканині

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

Сьогодні забігала в наш львівський Центр паперу, виявляється, за тою ж адресою відкрився маленький магазинчик з всеможливими фарбами, грунтовками, розчинниками для художніх робіт.

akryl

Скориставшись нагодою, розпитала про малюнки на тканині (до теми розмальованих кедів) і ось, що з’ясувала:

По-перше, бувають різні техніки малюнку на тканині: може бути батік (це коли тонкі тканини зафарбовують певними рідкими фарбами, виходить ефект акварелі), а може бути звичайний розпис (це що треба в нашому випадку). Для звичайного розпису використовують спеціальну акрилову фарбу по тканині.

Техніка роботи така: натягуєш тканину на раму (в випадку кедів цей пункт, очевидно, пропускаємо :)); розмальовуєш фарбами (вони по консистенції схожі на гуаш, можна розводити водою або спеціальним розчинником); потім залишаєш малюнок на деякий час, щоб висох; і останнім пунктом – готовий сухий малюнок на тканині пропрасовуєш на салфетці, навиворіт – мабуть, щоб закріпити малюнок (у випадку кедів замість праски можна використати гарячий фен! :))

Думаю, результат сильно залежить від кількості фарби, нанесеної на тканину.. Треба щоб її було не забагато, а то повідвалюється. Ще я читала, що дехто покриває акриловий малюнок лаком, теж спеціальним – для тканин.

Згідно з інструкції, такі малюнки на тканині можна прати при низьких температурах 30-40 градусів та незначних механічних навантаженнях (ручний режим).

Щодо самих фарб, то у продажу є різні виробники. З найдемократичніших і найдоступніших – російська Decola, по 13-15 грн за 50 мл.

Крім фарб, можна купити маркери для тканин, а ще – 3D-фарби для об’ємних малюнків, але це вже трохи дорожче задоволення.

Одним словом, матеріали є, залишається тільки набратись натхнення і насолоджуватися можливістю творити щось нове і незвичне! :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)