Про білоруську мову

Оприлюднено Оприлюднено в Некатегоризовано

belorussiaТема, звичайно, несподівана, але все ж. Я з великою симпатією ставлюся до білоруської мови, і білорусів взагалі. Можливо тому, що  їхня історія чимось схожа з нашою – все той же згубний вплив Росії, розколена нація і білоруська мова, що зараз на грані зникнення.

В Білорусії була двічі і переконалася на власному досвіді, що по-білоруськи там майже не говорять, принаймні, в містах. Хоча мову і вчать в школі, але реально нею не користуються (добре хоч написи вулиць і держ.установ досі білоруською). І це так сумно..

Сьогодні в розмові з другом обговорювали різні мови, я для цікавості погуглила на цю тему, щоб з’ясувати, чи є якісь ресурси на підтримку білоруської мови . Натрапила на цікаву дискусію тих, хто любить, і тих, хто ненавидить (!!!) білоруську мову: http://www.lovehate.ru/Belorussian-language

Відповіді тих, хто “ненавидить”, зачепили до глибини душі..

…”Те кто ЛЮБИТ этот язык и относится к нему серьезно, наверное просто ненормальные люди”

…”Знаете, мне до последнего времени думалось, что самое тупое наречие – украинское. Ни фига!”
“И это не удивительно – белорусский, как и украинский, создавался с целью отчленить часть русского этноса, но если над украинской частью поуродовались только ляхи, то над бело-русской – ещё и литовцы.”

Яким же треба бути бовдуром, щоб таке написати???!!! Та кожен народ, який ще не втратив своєї гордості остаточно, повинен мати власну мову! Я навіть не стрималась і вирішила вставити свої 5 копійок в дискусію (довелося зареєструватись на тому сайті), написала декілька слів українською (моя російська граматика просто жахлива), …а потім в правилах сайту вичитала:

“Писать только на русском языке. Янки го хоум! Для украинцев отдельной страницы тоже нет, так что пишите по-русски.”

Мабуть читачі цього сайту настільки обмежені, що інших мов крім “руского наречия” не знають.

Одним словом, вся ця історія ще раз змушує задуматись і над ситуацією з українською мовою. В нас, звісно, все набагато краще, але розслаблятися ніколи не можна.

Хай живуть українська та білоруська мови! Хто зі мною?!

9 коментарів до “Про білоруську мову

 1. І ще: щойно вичитала, що білоруська мова, як і сербська, наприклад, має дві абетки – кириличну і латинку, ось сайт на підтримку латинської абетки:
  http://lacinka.org/?page_id=26

  Ще один аргумент на користь білоруської мови – яка виявляється набагато цікавіша і самобутніша, ніж російська. :P

 2. і я за цю мову. і взагалі за будь-яку. У нас в школі вчили, шо скільки знаєш мов стільки разів ти людина.

  Так приємно отримувати коментарі десь у блогах білоруською :) Я її подекуди краще розумію ніж польську. Живє Бєларусь!

 3. Ну ця білоруська така ж сама як і російська, читати без сміха не можливо:)))

 4. А мені завжди здавалося, що польська по-смішному звучить, але ж це не значить, що вона не має права на існування :) ..а може навіть навпаки!!

 5. А мені польська подобається. Але вчити білоруську не збираюсь, може тільки після самих білорусів;)

 6. угу, але вже виправили ніби. Зрештою, якшо там є кнопка запропонувати кращий варіант, то це наштовхує на думку чому воно так сталося і який принцим дії того перекладача

 7. От прочитала… І аж самій захотілося вивчити. ;) Тільки поки треба ще дати раду тим, які у процесі вивчення чи, краще сказати, удосконалення.
  Але от подумалося: «Ну що ж ви так…» Хочу вірити, що ми до такого стану не дійдемо.
  А подібні форуми-обговорення-дискусії, як та, просто шкідливі для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)