Tribes. Враження від прочитання.

Оприлюднено Оприлюднено в Огляди книжок

Щойно дослухала аудіо-версію “Tribes: We need you to lead us” by Seth Godin – однієї з тих книжок, які реально надихають, змушують задумуватись над речима, що не входять в коло наших щоденних справ, і навіть більше – штовхають до дії вже і зараз.

tribes

Як багато навколо нас речей, які нас з якоїсь причини не влаштовують. Як багато в наших головах ідей, як змінити навколишній світ на краще, або як створити щось нове і прикольне.

І як багато в нас страху, невпевненості, і  виправдовувань (“колись я цим точно займусь”), які заважають нам робити реальні зміни і втілювати свої ідеї в життя сьогодні..

Щоб це не виглядало як кліше, можу зізнатися в декількох своїх досі нездійснених задумах, наприклад, що я давно хотіла відкрити сайт з українськими відкритками (але справа не дійшла навіть до першої з них); або про мій намір навчитися грати на губній гармошці (яка припадає пилом десь на полиці); або про свої вічні обіцянки почати здорове життя з зарядкою, ранішніми пробіжками або принаймні походами в басейн раз на тиждень (цей пункт в списку TO DO вже не один рік.. :( );  чи про задум дитячої книжки, яку я б хотіла написати; про розмальовану стіну в вітальні чи про ідею благодійної акції на новий рік; чи клубу екстремальних мандрівників ..цей перелік можна продовжувати досить довго…

Жодна з цих ідей досі не реалізована. Мабуть тому, що вимагає змін, які треба прийняти і зусиль, які треба прикласти (хоча ціна деяких ідей декілька днів чи навіть годин). І ще тому, що так сташно починати щось нове, знаючи що твій задум може завершитись повним крахом. ..І зрештою, завжди можна лишитися на своїй безпезній позиції і заспокоїти себе “он інші живуть собі спокійно і дурницями не займаються”.

Але з іншої сторони – я знаю як багато задоволення і гордості приносять ідеї, які таки вдається реалізувати.
Бо ти знаєш – що це твоя заслуга, це річ чи подія, якої ніколи не було б без тебе.

Так от, про книжку – насправді вона стосується не постановки цілей і get things done стратегій, а питання лідерства. Основним образом є плем’я (tribe) на чолі із справжнім лідером, за яким хочеться йти і який понад усе цінить зміни, в які пристрасно вірить. Бо саме зміни є суттю сучасного світу. І саме сміливість кинути виклик статусу кво, всьому світу з його правилами і ризиками, і головне – виклик самому собі,  робить з нас лідерів, чого б це не стосувалось.

А людей, які “спокійно собі живуть”, буде завжди більшість. Але чому ТИ повинен бути таким? :)

Англомовну аудіо-версію книжки можна скачати безкоштовно тут (вимагатиме спеціального софта, який можна використати на мп3 плеєрі).

2 коментарі до “Tribes. Враження від прочитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)