Минулої зими нашій Ксені виповнилося одинадцять років. Святкувала з кількома подругами, в затишному камерному форматі, у нас вдома. Найбільшою радістю для дівчат було просто провести час разом, побавитися в ігри, сходити на санки, поїсти чогось смачного. Але в доповнення до цих простих радощів я підготувала для друзів Ксені невеличку «культурну програму» на тему цікавого числа 11.
У цьому дописі ділюся задумом та матеріалами – можливо вони стануть вам у пригоді для cімейних чи шкільних подій.
Задум та механіка гри «Happy 11»

Отож постановка задачі: невеличкий домашній квест, вкінці якого чекатиме приємний подарунок для всіх учасників. Тематика квесту – навколо числа 11 у різних його проявах. Хотілося, щоби діти дізналися щось нове, а також проявили кмітливість, уважність і творчий підхід. А також вміння користуватися пошуковиком та опрацьовувати інформацію, яку він повертає.
Розпочала я з невеликої інтернет-розвідки аби назбирати різних цікавих фактів про число 11 (їх виявилося немало!), а згодом згрупувала свої знахідки у кілька категорій:
- Числа та літери
- Дати та події
- Музика
- Кінематограф
- Кулінарія
Далі вирішила що до кожної категорії буде завдання (п’ять завдань – звучало оптимально, не мало і не багато), а відповіді до них допоможуть отримати посилання на фінал квесту – онлайн документ з фото-підказкою де саме шукати подарунки.
Отож, я почала з кінця: створила фінальний google документ, сформувала короткий лінк на нього через сервіс bit.ly і далі вже вигадувала завдання таким чином, щоб отримувати необхідні мені символи із цього посилання. Приблизно так:

Що класно: при такій механіці гри завдання можна проходити у довільному порядку, але водночас треба виконати їх усі, бо посилання не спрацює, якщо бракуватиме хоча б одного символу.
Факти з кожної категорії та завдання до них я видрукувала на окремих аркушах і запакувала у п’ять конвертів з назвами категорій. Діти разом обирали в якому порядку відкривати конверти і хто з гостей буде зачитувати вміст.
Завдання квесту
Далі поділюся з вами фактами, які я підшукала для кожної категорії, а також завданнями, які вигадала до кожної з них. До речі, усе це можна завантажити одним документом, який я виклала у вільний доступ.
- Категорія «Числа та літери»



2. Категорія «Дати на події»


Далі діти мали збагнути, що у Франції вже давно розпрощалися з монархами, а Швеція – все ще має почесний титул короля, і зараз там править Карл XVI. Тож для отримання розв’язку задачки треба було прочитати більше про Карла XI, який втратив батька (попереднього короля Карла), коли йому було всього 4 роки.
3. Категорія «Музика»


4. Категорія «Кінематограф»


Тож ми задекорували ванну кімнату аркушами, розфарбованими диво-фарбою, і залишили ледь-помітну нотатку з ключем до цього завдання десь неподалік від зображення «діаманта».

5. Категорія «Кулінарія»


Фінал квесту та враження від проведення
Посилання, яке сформували дівчата вело на папку з таким вмістом:

Підсумовуючи враження від свята скажу, що дітям сподобалося розв’язувати головоломки і сподобалися всі невеличкі несподіванки, які траплялися впродовж квесту. Можливо, я трохи перестаралася з кількістю інформації, яку виклала у частині з фактами. Діти хотіли розважатися, а не слухати лекції, тож радо пропускали деякі шматки тексту і бралися одразу до завдань. До того ж, attention span теперішніх підлітків і справді не дуже тривалий, особливо коли їх відволікають власні гаджети..
Та я все ж намагалася використати матеріали квесту щоб розговорити дівчат, дізнатися що кому подобається. Наприклад, вони гуртом вирішували яка категорія пасує найбільше кожній з гостей. Також було цікаво послухати як ці одинадцятирічки вголос зачитували вміст конвертів своїм друзям, як виокремлювали з тексту головне, як міркували над варіантами розв’язку головоломок, як гуглили інформацію на своїх смартфонах. Зрештою, мені було шалено цікаво побачити власну дитину в оточенні її друзів і цього своєрідного командотворчого досвіду.
Ну, і як побічний ефект – в процесі підготовки гри я начиталася багато випадкових фактів з різних сфер і маю тепер в рукаві кумедні теми для small talk-ів на дорослих вечірках )))
Буду рада, якщо мої матеріали стануть у пригоді комусь іще, або надихнуть вас на організацію чогось схожого. Сподіваюся, я змогла продемонструвати як проста механіка квесту може бути пристосована до абсолютно довільної теми, і як поєднати дуже різні розваги для підлітків (інтелектуальні, творчі, просто веселі) в один завершений квест. Змогла? Чекатиму ваших коментарів!
п.с. Ще кілька кадрів на згадку про атмосферу свята:




