Продовжуємо наш зимовий марафон! Сьогодні розповім про наш “календар очікування” Нового Року і плани на найближчі 20 днів 🙂
Насправді ідея святкового “календаря очікування” для Ксені вже давно витала в голові – я все ходила в Pinterest розглядати західняцькі advent-и, намагалася визначитися з виглядом та конструкцією календаря, вигадати якесь змістовне наповнення для кожної його “комірки”… Але конкретний план реалізації виник лише після того, як Юля поділилася принципом своїх “7 днів перед Миколаєм“. Лише прочитавши цей допис мені нарешті все стало на свої місця!
Повністю погоджуюся з Юлею, що до певного віку дитина не здатна чемно відкривати одну комірчинку за іншою кожного нового дня. Ось чому симпатичні на вигляд календарі з віконечками чи пакетиками на кожен день, хоч і виглядають дуже гарно + наочно показують чи багато днів ще залишилось до свята, проте абсолютно не годяться для маленьких дітей. Рано чи пізно малеча “зірветься” і захоче відкрити все відразу. Навіть якщо повісити такий календар на видному, але важко доступному для дитини місці (як я робила з календарем очікування дня народження), є великий ризик регулярних слізних благань: “Хочу відкрити ще один, хочу відкрити ще один“.
Тож вирішено – сюрпризи мають однозначно з’являтися по одному в день.
Інша річ, яка мені страшенно сподобалась в Юлиному задумі – не просто щодня видавати дитині чергову порцію солодощів чи інших подарунків, а й на кожен день пропонувати якесь нове завдання, що асоціюється зі святом. Таким чином у малечі автоматично створється правильний святковий настрій, якесь передчуття казки, така, знаєте, приємна нетерплячка. А мама – автоматично отримує чіткий план дій, що ще треба не забути зробити до приходу свята Миколая/Нового Року/Різдва.
Серед завдань можуть бути звичні святкові приготування, які мама б робила все-одно (як от: розвісити в кімнаті гірлянди, прикрасити ялинку, надіслати листівки рідним), а можуть бути і просто речі, які давно хотілося зробити разом з дитиною (скажімо: вивчити нову колядку, зробити якусь зимову саморобку, піти на святкову виставу).
Далі я поділюся нашим попереднім списком завдань, але спочатку покажу як виглядає реалізація нашого “календаря очікування”:
Маємо кілька речей:
- Картинка з кишенькою для відліку днів до Нового Року (я вибрала тривалість акції – 20 днів)
- В кишеньці – змінні “кругляшки” з поточною кількістю днів, що залишилась
- Пакетик із сюрпризом-подарунком, що з’являється щоранку
- Папірчик із завданням на цей день
“Кругляшки” для відліку днів робила сама, ззаду попричіпала магнітики – планую вбити двох зайців і використовувати їх для вивчення чисел від 1 до 20. Коли приходить новий день, попереднє число переміщується на холодильник, а нове – з’являється в кишеньці. Таким чином можна поступово намагатися запам’ятати їх, навчитися порівнювати (що більше/що менше).
Сюпризи-подарунки у нас щодня будуть різні. Або солодощі, або невеличкі речі (канцтовари, резинки на волосся, наліпки, різний приємний дріб’язок), або штуки напряму пов’язані з новим завданням (наприклад, якщо треба щось змайструвати, то в пакетику можуть виявитися необхідні матеріали для саморобки).
Список завдань наразі такий:
- 20 днів до НР = 12 грудня (сб) – Дописати та відправити листа Миколаєві
- 13 грудня (нд) – Розмалювати гігантську настінну ялинку
- 14 грудня (пн) – Почитати перед сном книжку про Миколая
- 15 грудня (вт) – [CАМОРОБКА] Зробити іграшки на ялинку
- 16 грудня (ср) – Разом приготувати “зимовий напій” з вишневого соку, ягід, апельсинок і прянощів
- 17 грудня (чт) – [CАМОРОБКА] Ще якийсь дитячий hand-made до свят
- 18 грудня (пт) – Розвісити в кімнаті паперові гірлянди та вогники
- 19 грудня (сб) – Подарувати подарунки до Миколая рідним! (зокрема саморобки, які робили 15, 17 грудня)
- 20 грудня (нд) – Прикрасити вікна (сніжинки з серветок, наліпки, трафарети і зубна паста)
- 21 грудня (пн) – Разом почитати книжки про зимові свята (зокрема ті, що принесе цьогоріч Миколай :))
- 22 грудня (вт) – Повісити на стіну фетрову ялинку Ксеньки
- 23 грудня (ср) – Підготувати костюм сніжинки для Ксеньчиного виступу
- 24 грудня (чт) – Пісня/танець про зиму (в готовому костюмі сніжинки? ;))
- 25 грудня (пт) – Робимо медових чоловічків
- 26 грудня (сб) – Прикрасити новорічну ялинку
- 27 грудня (нд) – Записати відео-привітання для рідних (і в майбутнє :))
- 28 грудня (пн) – Разом подивитися якийсь новорічний фільм
- 29 грудня (вт) – [CАМОРОБКА] Ще щось повитворяти. Буде на новорічні подарунки!
- 30 грудня (ср) – Разом подивитися новорічний мультик
- 31 грудня (чт) – Зробити святкову сімейну “фотосесію” …ну, і весело відсвяткувати Новий 2016 Рік 🙂
Складаючи план, я орієнтувалася на дні тижня і наш звичний графік. Щось більш тривале – планувала на вихідні, легші пункти – на будні. Намагалася розставити їх у якійсь логічній послідовності. Наприклад, передбачити час для саморобних подарунків для рідних – за кілька днів до Миколая та Нового року. Костюм сніжинки – зробити перед запланованим виступом в садку. Зимові книжки – читати вже після того, як Миколайко їх принесе під подушку 🙂
Дуже імовірно, що цей список буде змінюватися, залежно від наших щоденних сімейних планів та мого встигання/невстигання приготувати те чи інше завдання. У тому то й крутість цього гнучкого поступового підходу (Юля, ти геній!), що можна пристосовуватися до обставин: вчасно переставити пункти, докупити інгредієнти/матеріали для чергової активності, конкретніше визначитися з завданням (наприклад, саморобки я ще всі чітко не вибрала, буду по ходу визначатись).
Отакий приблизно задум.
Сьогодні вже 18-й день до Нового року. І Ксеня і я наразі у повному бойовому ентузіазмі. Завдання робимо, дні рахуємо.
Деякі завдання вдається завершити того ж дня (як от лист Миколаєві), а деякі (як гігантська ялинка-розмальовка) залишаються на нашому task-board-і на довше 🙂
Якщо матиму натхнення, то спробую періодично звітувати з фотографіями, як просуваються наші святкові приготування 🙂
Гарного усім передноворічного настрою! 🙂
я так тішуся, що я вас заразила, капець 🙂
дуже класно з тими цифрами, які можна потім вчити!
а саморобок у вас наплановано, ух!!
о, треба не забути фарбу до личок своїм, бо завтра якраз Той День )))
гарно вам дочекатися Нового Року!