-3+3 = план на вересень

Оприлюднено Оприлюднено в Осіння зомботерапія

А я все ходжу і думаю, з якої то сторони підійти до своєї осінньої акції зомботерапії… Пробувала виписувати на листочку все, що мене не влаштовує, і що хотілося б покращити, і що хотілося б додатково втілити. І щоразу виходив такий довжелеееезний список… І там не так, і тут прокол, і те давно хотіла зробити… Але що ж з тим списком робити далі? Дуже вже він непідйомний виглядав, навіть на три місяці роботи. 

Потім подумала, треба список “обрізати”, розставити пріоритети, і “фіксати тіки крітікалси”, все “як книжка пише”. Але й це не допомогло, бо все з того списку здається ну дуже вже важливим.

Нарешті вирішила спростити все до коротенької формули, яку легко застосувати.

Ідея така: перед початком кожного осіннього місяця я обиратиму три речі, які хочу “забрати” зі свого життя, і три речі, які хочу натомість додати. Придумаю -3 і +3 для вересня, потім, вкінці місяця, оберу -3 і +3 для жовтня, а ще через місяць і для листопада.

Виходить, що змін не так і багато (не так багатезно, як в ідеальному довжелезному списку), а з іншої сторони, по підсумках осені,  не так і мало! Ну, і ще кльово, що термін дії кожного пакету -3 і +3 доволі короткий, всього місяць часу (а не пів року, як в версії “З0 речей, які треба зробити до 30”), а значить є гарні шанси дотриматися даного самій собі слова.

Отож, мої вересневі зміни:

МІНУС ТРИ

 • мінус Інтернет і ТБ
  Вже давно пора повторити зимову профілактику і по можливості мінімізувати “онлайн-шум” у своєму житті. Звісно, по роботі доведеться користуватися, але кажу категоричне “ні” соцмережам, рідеру, і всім ресурсам, що мають здатність “затягувати” невідомо куди невідомо для чого.  Лишаю за собою право писати щось на блозі, відповідати на пошту, але не більше.
  А, ну і телебачення теж “в топку”. Разом з вечірніми серіалами. Нема чого час на дурню тратити.
 • мінус Фастфуд
  Знову помічаю за собою звичку “топтати все без розбору”. В першу чергу вдома, коли дитина вже сита, а собі готувати їжу ліньки. Напихаюся хлібом-булками-печивом-солодким, а потім почуваюся, як фаршироване поросятко. І з роботою та сама історія. Один раз в тиждень, поки доця з бабцею, приїжджаю в офіс. Там дориваюся до компа і просиджую до вечора, на одному “сухому пайку”. Ще й по дорозі на маршрутку назад в пекарні “дозаправляюсь”. А так, оголошу вето на фастфуд і солодке, доведеться шукати інші варіанти що (трохи здоровіше) поїсти.
 • мінус Списки
  Недавно прочитала в книжці, що в критичних ситуаціях, “мозку подобається вигадувати план порятунку“, хоча дуже рідко цей план допомагає. Ну, тобто, це такий солодкий самообман. Написала довгий список на майбутнє, і ніби вже заспокоїлась, що все обов’язково буде краще ..дарма, що в твоїй шухляді вже назбирався цілий стос тих (невиконаних!) списків.
  А ще одне зло моїх списків, в тому, що вони рідко виходять реалістичними. Планую вдвічі більше, ніж виконую, а потім ще й почуваюся невдахою, що стільки пунктів не вдалося зробити. Тому “ні!” спискам, “ні!” наполеонівським планам, а “так!” Юлиній пораді “якщо є вибір робити щось чи спати, я обираю спати:)

ПЛЮС ТРИ

 • плюс Режим дня
  Відчуваю, що треба мені якось грамотніше організувати свій і Ксеньчин час. Після того, як я втягнулась в роботу по проекту Nravo Kids мій, і без того дуже хаотичний, графік абсолютно поплив. Я ніби і вдома, а ніби і на роботі. Поки проводжу “статус коли”, плани погуляти “ідуть спати”. Поки “ще перевірю одне мило”, забуваю що пора б вже й поїсти дитині дати. Думаю, це все діло можна якось оптимізувати.
  Минулого року, після прочитання книжки “Муза и чудовище. Как организовать творческий труд”  я цілий експеримент проводила. Записувала скільки часу витрачаю на різні справи, думала як з ними можна краще давати раду, розробляла графік. Навіть вигадала цілу систему боротьби з рутинними задачами.
  Не буду обіцяти повторити подібне цього разу, але планую, принаймні, спробувати вставати, лягати, їсти і гуляти в приблизно-той-самий-час. Подивимося, що з того вийде..
 • плюс Руханка
  Знаєте, я страшенно скучила за йогою. З подорожами, відпустками, а ще будовою, яка проковтнула вечори нашого тата (а значить можливість мамі час від часу відлучатися з дому), стало якось важко знаходити на йогу час. А фізичні навантаження – це те, що мені (і моїй горбатій спині!) дуже-дуже потрібно. О, яке задоволення я відчувала щоразу після тренувань… Але в вересні ситуація з вечорами все ще буде непевна. Тож беруся, раз не вдається регулярно ходити “рухатись” кудись,  почати “рухатися” вдома.
  ЩОРАНКУ буду робити якісь вправи. 15 хвилин руханки. Може, парочку його-вправ, може звичайну розминку. Головне щоранку.
 • плюс Прогулянки
  Регулярні, як і положено молодій мамі. А то зі своїми списками-роботами, не знаю чим я займалась, але купа разів проживала погожий літній день, не виходячи з дому!!! Гуляти близько біля дому, далеко від дому – байдуже. Головне гуляти.

 

Ну що, як думаєте, вийде? Нормальний я собі пакет змін “жити по-новому” забабахала?

Пункти мої, здавалося б, мало корелюють зі списком оголошених “зомбопроблем”, ті проблеми і депресняки значно суттєвіші ніж просто неправильне харчування, чи неправильний графік. Але як ті суттєвіші проблеми “фіксати в лоб” я не знаю. А якщо і знаю, то рішення – не з тих які можна просто взяти і записати в список “зробити у вересні”.  Тому спробую, для початку, змінити те, що мені під силу, і те, що точно не зашкодить. Підозрюю, що брак життєвої енергії, чи натхнення, чи мотивації, чи гармонії може великою мірою залежати від банальних дрібниць (що ти їв, скільки спав,  де провів день, що читав, і які думки крутяться у твоїй голові)…

Отаке.

Запрошую всіх приєднуватись! Будемо випробовувати формуту -3+3 в дії! :) 
І нехай вкінці вересня ми всі пишаємося собою і новими позитивами в нашому житті. 

 

7 коментарів до “-3+3 = план на вересень

 1. нормальний ;) щодо нормального харчування і прогулянок то вони в мене в списку хороших звичок, от ніяк не знайду час дописати і забложити) а ранкова руханка в мене так і не прижилася, хоча в списочок ХЗ теж попала, а можливості десь виходити теж не дуже то є…
  а щодо -3, то такі самі-самі мінусячні речі я би сказала, серіали все ще деколи затягують, а особливо коли на компютері дивишся, то ж по кілька серій йде зараз!
  так що давай, вперед! успішного розмінусування і доплюсування ;)

 2. непоганий списочок. дуже навіть реальний і лояльний : )
  я зрозуміла, що списки і чіткі якісь задачі з короткими строками для мене надто нудно. ставлю трошки глобальніші і розпливчасті в часі. так з нового року це щоранковий (крім вихідних) похід в тренажерний зал, ніякого алкоголю в будні дні. далі додалось хоч день в тиждень на велику. з червня з’явилась цяця-мотиватор. тепер у мене є ціль по пройденим кроками та кілометрам, активностям, калоріям і випитій чистій воді. ще кліматичні умови змусили додати й вечірні прогулянки перед сном. ну і якщо вже я така туніядка, то змушую себе багато читати щодня.

 3. недавно прочитав про Хаотиків, і дуже впізнав в тому себе і зорзумів що списки не для мене, хоча далі продовжую їх писати, реалізовується з тих списків дуууже мало. А от коли я спонтано придумую собі задачі товсе дуже швидко робиться.

  почитай може себе впізнаєш http://interesno.co/mag/96d13bb8d8d4

  А ще, я чекав від тебе якоїсь нової гри на осінь )))) як завжди.

   1. нє, якась вона мені заскладна))))).
    Та і чесно кажучи теж виглядає як план, а я зара ніц не планую)
    Тільки що зрозумів, то ж далі списки))) список трьох + і трьох –
    так що ти бавсі, а я просто спостерігатиму.

    1. звісно що план! “ніц не планувати” – це теж план, що нє ;)

     ну, і, звісно, що список. але правильний: короткий перелік, який легко втримати в голові без будь-яких шпаргалок :)

     але якщо заскладно, можна для тебе ще більше спростити до – “-1 і +1”. і будемо бавитися разом ;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)