Розказати вам, як ми святкували перший рочок Ксені? Розказую! Може, комусь стануть в пригоді ідеї та знахідки нашого свята 🙂
Очікування дня народження доці почалось ще за декілька місяців до дати. На очі постійно потрапляли якісь “мамські” розповіді про сценарії дитячих вечірок, різні цікаві розваги, які можна влаштувати малюкам. Статті з порадами щодо “найкращих розвиваючих подарунків річним дітям”. Знайомі і друзі ділилися кадрами сімейних фотосесій з нагоди перших ювілеїв своїх малят. В pinterest постійно щось святково-тематичне проскакувало…
Одним словом, все це виглядало так мегакруто і серйозно, що в мене, в передчутті нашого “великого і серйозного дня”, сталась справжня творча і організаційна криза. Хотілося, щоб і в нашої дівчинки все було гарно та цікаво, хотілося запросити до нас інших діток. А з якої сторони до того всього підступати – не знала… Переймалась, думала, хвилювалась…
…а потім, все організувалось якось само собою. Десь за тиждень до дня народження, мені в голову прийшла ідея теми для Ксеньчиного свята. Вона ж в нас “жукер” (одне з дивних прізвиськ, якими ми кличемо доцю. Не питайте чому саме “жукер”. Так вже склалось), от я і подумала, що треба зробити свято на тему “жуки”. Або трохи ширше – на тему “комахи”.
Ну, а вже маючи близьку нам тему, решта ідей дуже швидко нагуглились або вигадались. Звісно, не все із задуманого вийшло організувати (все-таки, декількох днів виявилось недостатньо), але дитяче свято успішно відбулось! 🙂
Організація розваг
Перший нюанс, який я намагалась врахувати при підготовці, – вік маленьких гостей. Всього в нас було шестеро діток, включаючи Ксеню, віком від декількох місяців і до п’яти років. І “група підтримки” з дев’яти дорослих.
З таким “різношерстним” людом, ідея якогось цілісного сценарію-історії, яка б розгорталась поступово (як от “космічний день народження“, про який розповідала Ліза Ар’є), відразу відпала. До таких свят нам ще треба підрости. А цього разу я просто підготувала декілька простих “атракцій”, що могли б бути цікавими дітям різного віку, і оформила їх відповідно до вибраної теми.
Щоб спростити собі життя і застрахуватися від організаційних проколів, придумала зробити дорослих своїми асистентами (про що вони дізналися вже на місці). За легендою, в нас було шість комах-організаторів (бджола, комарик, метелик, мурашка, божа корівка та павук), за кожним з яких був закріплена одна гра.
Комахи-організатори мали спеціальні “медалі” на шию, щоб розуміти хто є хто
От, наприклад, Юра-божа корівка, відповідав за ігри на запам’ятовування
Кожній сім’ї пропонувалося прийняти участь в різних іграх у довільному порядку. Треба було тільки знайти відповідну комаху-організатора, яка пояснювала правила, проводила гру, і фіксувала результати участі в конкурсі в загальній “турнірній таблиці”.
Тобто, в будь-який момент часу, кожен займався “своєю справою”, всі ігри відбувалися паралельно, як у своєрідному парку розваг. Причому, в мене залишалися вільні руки, щоб, наприклад, готувати гостям обід, чи допомагати вирішувати різні форс-мажори по ходу ігор.
Хоч і виглядає це як повний хаос, тут є певний порядок! 🙂
Ігри
Ось перелік нескладних ігор, які ми бавилися:
1. Коробка-шукалочка від павука
2. Ігри на запам’ятовування від божої корівки
3. Кидки на влучність з бджолою
4. Будівництво вежі з мурахою
5. Контурна гра-головоломка з комариком
6. Творче завдання з метеликоми
Цей перелік я роздрукувала у вигляді такої собі “програмки свята”, щоб кожен міг відзначати собі ігри, які вже зіграв, і дивитися, які забави ще треба спробувати.
Детальніше розповім про кожну гру в другій частині розповіді…
Тематичне оформлення
Щоб підтримати тему свята, я трохи прикрасила “жуками” кімнату, а також наш стіл з десертами і закусками. Повісила великі кутаси з гофро-паперу, доповнивши їх картонними божими корівками (картон різних кольорів, жучки намальовані чорним маркером).
Зробила гірлянди з паперових прапорців, і все тих же божих корівок.
Використала зображення комах для фруктових “шпажок”. Крім фруктів, порозкладала на тарілку желейних хробачків, і гусениць з виноградинок.
Канапки також оформила за мотивами комашок – жучки, метелики, божі корівки. Все викладене із оливок, стебел, селери, огірків та помідорів. Все “просто як двері”, що встиглось в останній момент. Багато цікавіших ідей їстівного (і не тільки) декору можна знайти в Pinterest. Ось, зокрема декілька моїх нотаток на тему жуків.
Ще дуже хотілося самостійно оформити Ксені торт, наліпити їй чогось веселого-кольорового (може, не так професійно як вміє Оксанка, але хоч спробувати). Навіть роздобула супер-рецепт простої мастики з дитячої суміші в Юлі. Але, як не банально, не встигла знайти харчові барвники. І навіть не бралась пекти того торта, часу зовсім не було.
Вийшли з ситуації з купленим тортом, мінімально задекорованим мармеладними “жукерами” 🙂
На сьогодні це все про жуків! 🙂
Святкового всім настрою, байдуже, з нагодою чи без!
Мега круто! Ти молодчинка) (yes)
Старання були варті того результату) Хоч в нас теж були конкурси и план дій) Але то не допорівняння) Жаль що Ксенька того не запамятає) Добре що тепер є чудо-фотографії)
Малюночки жучків – просто вав)
Вітаю з маленькою датою!) (sun)
Малюночки жучків ті що на медальках і шпажках? То безкоштовні десь знайшла в інтернеті, в другому дописі викладу файли для друку…
А щодо свята, то й справді, цього разу найбільшим подарунком доці була весела компанія інших дітей, навряд чи вона змогла оцінити загальний задум жуковечірки. Але для мене це гарна підготовка до майбутніх днів народжень, які ми вже готуватимемо разом 🙂
Яка ж ти творча! Прямо згусток ідей і ентузіазму (clap)
Мені ніхто ніколи не влаштовував подібного свята, всі дні народження відбувались за радянським сценарієм – приходили родичі, дарували подарунки, сідали за святковий стіл і розмовляли про роботу, політику і інші дорослі проблеми, час від часу піднімаючи за мене тост.
Передавай вітання Жукеру з Днем народження! (flower)
Дякую, бачила б ти які штуки інші мами витворяють! 🙂
А щодо радянського минулого – то просто був інший час, тепер все по-іншому.
Нічого, відсвяткуєш своє, коли сама станеш мамою 😉
Ти ж знаєш що не стану 👿
Зараз мене свята не цікавлять, але в дитинстві цього дуже не вистачало.
Насправді ж не так і багато потрібно для створення святкової атмосфери – яскраві банти з жуками і фруктові шпажки у яблуці здаються простими, але стильними і небуденними! Хоча може тільки зі сторони здається, що це легко 8)
…час покаже… (mmm)
Ото мама молодчинка таке гарне свято організувала, хоч з такою мамою Ксеня завжди буде мати гарні, цікавущі і незабутні святкування. Тема жуків так гарно і яскраво зроблена. Ми свого малюка кличемо жук )) і жаба зелена, можна було б у вас ідеі позичити для святкування нашого рочку яке відбулось в березні))). Чекаю з нетерпінням на другу частину.
ггг, мабуть тих “жукерів” і “жабусьок” справді багато в природі, в інших мам теж он водяться… 🙂
ого!!!! як класезно все придумано! ти мега мама молодець)))
і цікаво, чому батьки дітей називають всякими такими різними йменнячками? в нас от малий жук або хрущик… андрійком рідко кличу)
напевно імена то для дорослих… а діти то сонечка котики жабки жучки і т.д.)))
Усі такі симпатяги 🙂 (yes) 8)
Так гарненько, Христь! А ще я нарешті роздивилась що то у вас за такий “підвіконнико-балкон” великий 🙂
От я так хотіла цікаво наші ДН відсвяткувати, але на Давидкове через погоду діток взагалі не прийшло (( і так і вийшло, як каже Kat, в якомусь радянському стилі, хоч і були деякі дитячі забавки але йому довелось чи не самому тим бавитись… А зараз наші на носі а в мене якась криза, навіть бажання ні на що не маю 🙁
може твоя криза закінчиться, як і моя з Ксеньчиним днем? 🙂
скоро “роздуплишся”, думаю 😉
Христя, ти молодець! Якось би зустрітися з тобою і твоєю донечкою) В мене вже теж козачок підростає) 😉
Дякую, Орисю! А ми знайомі? 🙄
Дякую за ідею, ми малу теж називаємо жучок, або жукер і я теж не можу пояснити, тому мене посміхнув ваш вступ нашій Єві 8місяціч і я вже починаю думати про наше свято?
та бо ті малюки чисті тобі жукери.. що тут ще скажеш 🙂