Якби ви збиралися доживати віку на безлюдному острові (..трохи неймовірна, звісно, ситуація), і могли б взяти з собою одну-єдину книжку – яку б саме ви обрали?
Наприклад, я на таке питання навряд чи змогла б відповісти щось розумне… Я ніколи не була фанатом читання, мені завжди більше подобалось розглядати малюночки 😳
Це моя старша сестричка з дитинства пропадала за читанням – могла пів ночі не спати заради чергової глави чергового роману. Та й батьки в мене ще ті читачі – після кожного форуму видавців домашня бібліотека збільшується на десяток книг точно! 8)
Хоча, в своє виправдання, можу сказати, що за останні декілька років читала багато чого корисного по роботі – про тестування і менеджмент, всякі бізнесові книжки, про латеральне мислення, про креативність, про ефективне навчання. І більшість – англійською мовою. А от художні книжки – то для мене рідкість. 😕
А даремно! Адже прочитання доброї художньої книжки – це не лише відпочинок, але й можливість потренувати фантазію і почерпнути свіжі ідеї. Плюс це чудовий спосіб переключити мозок з режиму обдумування справ робочих чи побутових, на щось зовсім інше.
Є в мене один знайомий менеджер – дуже класний професіонал своєї справи, який мені колись, по-секрету, здав свій список запланованого читання “перед сном” на поточний тиждень. Це виявився перелік з десятків книжок в стилі фентезі, серед яких не було жодної “серйозної” книжки! І, до речі, саме цей товариш завжди дивував мене своїм вмінням миттєво переключатись з “робочого режиму” на “домашній режим” і навпаки (те що дуже погано виходить в мене…). Думаю, фентезі відіграє в цьому немаленьку роль!
Отож, було прийнято рішення читати більше художньої літератури! Завдання №31 зі списку 101/1001 – прочитати мінімум 10 художніх книжок.
Тільки от проблема – як вибрати добрі художні книжки? 🙄
Мені, як необізнаному читачу залишається тільки попросити поради в друзів і знайомих – які книжки любите ви? Яку б книжку ви взяли з собою на острів? 🙂
Впевнена, що книги “з ваших безлюдних островів” більш ніж варті прочитання. З нетерпінням чекаю на коментарі і поради!
п.с. Автор фотографії – Norby
Я також не є любителем читання, і за остані 10 років прочитав лише дві художні книжки.
Все інше я читав з шкільної програми, і думаю власне вона і відбила в мене охоту до читання.
В школі я прочитав лише 3 книжки повністю, все інше як на мене було нецікаве лайно.
Тобто за життя я прочитав всього 5 художніх нижок. Це по одній на 5 років життя. 😳
Дві з них я прочитав в маршрутках з телефону. )))
Список моїх книжок такий.
Школа:
-Біле ікло;
-Маленькі дикуни;
-Старий і море;
Сучасність:
– Бійцівський клуб;
– Пригоди бравого вояка Швейка.
От подумавши про список, зрозумів, що всі вони б були корисні на острові. Шкільні для побуту, там описано багато прийомів виживання. А інші дві для розваги.
Згадав, що було ще кілька книжок, але видно не такі цікаві як ці тому і забув про них, хоча Я колись кілька разів перечитав збірник японських казок. І згадав що слухав аудіокниги дереша.
НУ я і флудер)))
Можливо, я б взяла “Сільмаріліон” Толкієна – книга настільки насичена драматичними пригодами, і так часто міняються дійові особи, що мені цікаво перечитувати її знову і знову. Але багато людей просто не осилюють цю книгу, тож радити не буду 🙂
Мені ще подобаються книги по Ворхамеру, але це такий жорстокий всесвіт, що оптимісти навряд оцінять, тож, знову, не агітуватиму.
Зараз читаю “Лоліту”, і поки у неї є всі шанси потрапити до списку улюблених – не стільки через сюжет, скільки через стиль написання. Але з точки зору “суспільної моралі” її, може, і не слід читати.
Отак, нічого не пораджу, але якщо зацікавишся, можу дати в електронному чи друкованому варіанті 😉
Сільмаріліон теж не осилив. 🙂
Вважаю що в фентезі сильніше за Желязни нікого немає. Хіба що Крістофер Паоліні, хоча він трохи дитячіший. Тому “Хроніки Амбера”.
А ще є багато класних наших. Марія Матіос (Читав лиш “Солодку Дарусю”), Любко Дереш (“Культ” і “Поклоніння Ящірці” сподобались (навіть трохи страшні книжки, “Архе”, і “Намір” я не зрозумів), Андрухович (“Московіада” – ух!!).
Я розумію що тема не про це, але, якщо відповісти жартома то 😉
для безлюдного острова я б узяв якусь енциклопедію чи посібник “для виживання”. 😉
Теж раджу “Солодку Дарусю”. Направду вразило.
Люблю Дена Брауна – ось якраз читаю останню – “Втрачений символ”.
В Андруховича – також хороші книжки є.
Можу ще порадити – Анна Гавальда – Просто разом. Хороша, але то на любителя.
Прочитала коментар Дяка, і зрозуміла, що я просто мего-читач, порівняно з ним 😆 ! в шкільні часи я щось та й читала.. особливо коли їздила відпочивати до бабці в Новий Розділ. Напрклад, дуже чітко запам’ятала враження від прочитання “Землі” Кобилянської…
“Солодку Дарусю” також вже читала, старша сестра мені колись порадила. Справді сильна книжка. З Дереша читала “Культ” ще в ліцейські часи, коли ми з ним в паралельних класах вчились 😛 і потім ще щось починала ..але то не зовсім моя література. Можливо, занадто інтелектуальна і неоднозначна для мене. Та сама історія з Андруховичем. Я більше люблю, коли читати легко, коли все зрозуміло, але сюжет – такий що не відірватись. Або коли описи дуже образні, багата мова, гарні порівняння, такі – що аж бачиш перед собою картинку (як в вищезгаданій “Землі”)…
Фентезі читати ніколи не пробувала (“Гарі Потер” не враховується, правда? :)), може спробую щось з вашого переліку.. Ну, і на інші книжки гляну. ..заінтригувала назва книги “Просто разом” 🙂
Вгадай шо мені тільки шо видав скайп. Ну шо вітаю, нехай колекція жовтих окулярів росте, з списку викреслюються справи, а нові дописуються, ну і бажаю визначитись з книжкою.
Вітаю іменинницю!! Все що я можу їй подарувати це інтерв’ю з нею самою )
З днем народження!!
А ось і Інтерв’ю з Христиною http://akhe.info/intervyu-z-hrysteyu-chrishoneybee-zhovti-okulyary-to-jiji-tvorinnya/ 🙄
Чудо, вітаю тебе з твоїм днем!
в цей день завжди мала починатися справжня весна, думаю цього року теж))
бажаю тобі досягти всіх своїх цілей. перевиконати план 1001, бути щасливою і щоб сім’я в тебе була щаслива, мали купу радості і кольорових приколів. щоб довкола всі посміхалися частіше і впевненості тобі у всьому.
любимо, поважаємо і тішимося з тебе!
От я добре що сюди сьогодні заглянула!!!!
А то так би й не знала, що в тебе сьодня свято!
Христинка, вітаю тебе!!! Бажаю тобі успіху в житті і роботі; здоров’я, щоб цей успіх досягти і розуму та мудрості, щоб не впустити ні перше, ні друге.
Нехай здійснюються мрії, нехай на твому шляху буде побільше хороших людей, хай доля завжди посміхається тобі!
Удачі і тільки хорошого настрою за будь-якої погоди!! 🙂
дякую-дякую!!! 🙂 дякую, що ви всі є!
знаю, що все, що бажається щиро – обов’язково збувається. так що моя щаслива старість забезпечена! 😆
Привіт. Дуже подобається твій блог. Періодично читаю. Саме тут вперше познайомилася з проектом 365 🙂
От побачила цікаву тему і не стрималася написати. Страшенно люблю читати. Тому, на мою думку, читати треба і по-можливості багато. Адже, як правило наш світогляд формується з нашого досвіду і вражень. А в житті все пережити неможливо. От і стає на допомозі книжка. Я звичайно маю на увазі серйозні книжки, а не дамські романи. Хоча…краще вже хоть щось читати, ніж взагалі нічого.
http://castle-way.blogspot.com/2009/12/blog-post_18.html тут є список книг, які варто прочитати за життя. Список звичайно умовний.
Хм.. а посилання вже не працює 🙁
А в мене якраз знов питання “що б почитати” постало, думала заглянути ще раз..
Може десь ще список зберігся онлайн? 🙂
приємно познайомитись, Toyen. мабуть треба частіше вигадувати цікаві теми, щоб побільше людей “не стримувалось” 😀
..а список реально крутий. мій комплекс неначитаності вернувся на своє місце 😆 але хз, може щось та й виберу.
п.с. я так розумію, декому щоб завантажити на острів улюблене чтиво знадобилася б не одна валііііізиииищааааа 😛
Можу порадити мега книжку – Игра Эндера. автор Орсон Скотт Кард. Класика фантастики 🙂 Як на мене, найбільш захоплююча і незвичайна 🙂
Прочитала книжку про Ендера, реально цікава 🙂 ..а ще посміхнуло що там ворожа раса називалась “жукери”, дуже співзвучно з словом “жуця”, ходовим прізвиськом, яким ми одне одного в сім’ї називаємо. Тепер можна і “жукер” для окремих ситуацій юзати 🙂
от випадково сюди зайшла..і не втрималась коли зайшла тема за читання..
особисто я почала отак читати, так шоб Читати, зовсім недавно…і книг прочитала не дуже багато…але є деякі непогані..
знову ж таки вищезгаданий Дереш…дивакуватий, але багато правди він пише… трохи подекуди зажостко, але і таке треба попробувати)
….сподобалось мені творіння Ірен Роздобудько “Ґудзик”… прочитала її за ніч в поїзді, отаке моє маленьке звершення)…
Люко Дашвар “Рай.Центр”- це просто клас, стільки символіки…..і такий несподіваний фінал….ех…))(планую ще прочитати “Молоко з кров*ю”)
ще вразив роман “Сад Гетсиманський”..взагалі люблю шось таке правдиве, навіть трохи страшне, але аж ніяк не фантастику….
ось…
(P.S. дуже цікаво все отуточки почитати)) тепер маю ше одне улюблене заняття))
Коли говорити про острів, і справді вибрати можна було би лише одну книгу, то книгою цією без жодних вагань стала б Біблія. І навіть не тому, що я релігійний фанатик (хоча з цієї причини теж 😆 ), а це реально хрестоматія вишуканої високої літератури. Тут і збірка завжди юної поезії, і закохане хвилювання та еротизм любовної лірики, є тут епічні оповідання про хоробрих і відважних лицарів, які виявляються звичайними людьми з сусіднього під’їзду, і якім притаманні такі ж самі хиби, як мені, і величезна купера всього іншого (включаючи квитанції і накладні — раптом серед читачів будуть фанати бухгалтерії). Навіть якщо ставити під сумнів авторитет біблії для сучасної людини (хоча буває прикро, коли так), вона реально залишається перлиною літератури, і зачитуватись нею можна довгі роки. Якраз те, що шукалось для острова!!!
але якщо б довелось вибрати не одну книжку, а дві, то на острів я не попав би! ну як вибрати між «Вінні-Пухом» та «Алісою в Країні див»? (це без жарту і не про кінематограф)
Я думаю, що на безлюдний острів найкраще взяти з собою багацько книжок але в електронному варіанті. 😀
Наприклад “Сто років самотності” Маркеса, його ж “Кохання під час холери”. Збірочку Маріо П’юзо із “Хрещеним батько включно”, збірку оповідань Мопасана, О’Генрі, чи Григора Тютюнника….
Прочитала книжку “Просто разом” Анни Гавальди, яку порекомендувала Наталя – сподобалось. Зараз читаю “1984” Джорджа Оруелла – зовсім інший жанр, але теж доволі цікаво..
Коли назбирається хоч парочка книженцій планую поділитися враженнями 😉
мо хрестоматію складеш, для таких як я 🙂