Наші секрети вдалого відпочинку за кордоном

Оприлюднено Оприлюднено в Подорожі

Перелік простих речей, які я збагнула за наш недовгий стаж сімейних відпусток за кордоном. Можливо, комусь знадобиться.

 • Підготуйтеся заздалегідь
 • get-prepared

  До відпочинку, як і до роботи, треба морально і організаційно підготуватися.

  Організаційно – все зрозуміло – треба обрати місце відпочинку, подбати про добирання та проживання. Причому, якщо є можливість, бажано не довіряти організаційну підготовку виключно туроператору, бо, грубо кажучи, його завдання – продати путівку, і рідко хто вміє запропонувати клієнту саме те, що йому потрібно. Натомість ви можете обрати місце відпочинку, та часто навіть конкретне місце проживання самостійно – інформації в інтернеті достатньо, а турфірма лише допоможе з бронюванням, візами, якщо треба, та транспортом. Таким чином можна не лише знайти свій райський куточок, але й зекономити кошти. Наприклад, ми підрахували, що середня вартість цьогорічних путівок в Хорватію, які пропонувалися українськими турфірами, була десь в півтора-два рази дорожчою за вартість проживання + добирання самостійно.

  Що ж до моральної підготовки, то я переконана, що чим довше ти омріюєш свою подорож, вичитуєш про місце, в яке поїдеш, уявляєш чим саме будеш займатися, яку страву обов’язково спробуєш, і все таке, – тим солодшою і приємнішою виявляється подорож.
  Знаю, є люди, що полюбляють їздити відпочивати по “гарячих путівках”, але ця схема, особисто для нас, не працює. І не тільки тому, що робота не дозволяє просто так зірватися в будь-який момент і поїхати відпочивати, але й тому, що їхати кудись невідомо куди – це не для нас.

 • Свобода пересування і не тільки
 • freedom

  Мабуть, найгірший відпочинок, який я можу собі уявити – це автобусний тур, коли ти разом з десятками інших туристів їдеш по заданому маршруту; їж по графіку те, що запропонують; фотографуєш те, що тобі показують; спиш тоді коли виключають світло,  і все в такому дусі. Я трохи перебільшую, але все ж.

  Для мене важливо мати свободу вирішувати, куди і коли я хочу податися, що їстиму на вечерю, на якому пляжі буду засмагати, зрештою, свободу вирішувати як саме я хочу відпочивати. І тому мені не дуже подобається схема аll inclusivе, яку часто пропонують туристам: з триразовим харчуванням в готелі (а що як вам заманеться поїсти страви іншої кухні? чи якщо ви не встигаєте на вечерю?), з власним готельним пляжем (а як же інші мальовничі пляжі околиці? так і стирчати на одному місці?), та іншими вже включеними опціями, які насправді обмежують вашу свободу вибору.

  Щодо свободи пересування, то, мабуть, ідеально подорожувати власним транспортом. Але навіть якщо такої можливості немає (наприклад, їхати дуже далеко; проблеми з транзитними візами; тощо), то варто подумати про оренду транспорту на місці. Скажу по собі – з усіх літніх відпусток закордоном, чи не найбільше запам’ятовувалися дні, коли ми брали напрокат авто, чи скутер і мчали куди душа бажає: романтична подорож Боко-Которською затокою в Чорногорії; екстремальний виїзд в гори в Туреччині; мото-дальнобій островами Хорватії, та навіть катання на човні, взятому напрокат в Кракові… Дорожні пригоди, несподівані повороти маршруту, приязні містечка по дорозі, ..свобода. І хоча коштує таке задоволення недешево, ціна абсолютно співрозмірна з типовими екскурсіями, які пропонують туристам, а вражень – незрівнянно більше.

 • Орієнтація на місцевості і практичні навики туриста
 • souvenirs

  Взагалі, турист істота досить вразлива. В новому для тебе місці часом важко зорієнтуватися і буває можна стати жертвою маніпуляцій. Зайти поїсти в перший же ресторан і викласти втричі більше, ніж положено – замість того, щоб прогулятися кварталом і знайти місце зі смачнішою кухнею, і за демократичнішу ціну. Купити сувеніри на центральній площі міста, а потім кусати лікті розглядаючи ті ж речі, але дешевше чуть далі від туристичної мекки. Записатися на екскурсію до дядька, який найголосніше агітує народ, а потім виявити іншу агенцію, яка пропонує цікавіший маршрут.

  Одним словом, завжди варто роззирнутися довкола, перш ніж здійснювати покупку, чи піддаватися на чиюсь агітацію. Не треба соромитися читати меню, вивішені на вході в ресторан – для того вони там і висять, щоб клієнт міг прикинути, наскільки це йому підходить. Та навіть якщо ви вже вмостилися за столиком, а в меню страшні ціни, чи в переліку немає улюбленої страви – ніколи не пізно встати, подякувати і гордо піти – це ваше право. Якщо ж ви ще й відпочиваєте в країнах арабського світу, то зовсім не зле буде поторгуватися при покупці товару, я особисто цього не люблю, але для чого переплачувати?

  Хоча з іншої сторони, економити також треба розумно. А то можна оббігати всі ресторани околиці і так і залишитися голодним і злим, не знайшовши прийнятних цін. А потім харчуватися всю відпустку дешевими піццою і пастою, уявляючи скільки всього ви могли б купити на ці гроші вдома. Якщо вже ви відпочиваєте – будьте готовими до витрат, адже головне – приємно провести час. Треба вміти сказати собі – “Гулять, так гулять!”, адже відпустка не так часто, щоб економити на самому собі :)

 • Приємні дрібнички і особливі ритуали
 • swiming

  Навіть якщо бюджет на відпочинок обмежений, це не значить, що не можна відпочити гарно і з шиком. Адже найцінніші речі зазвичай безкоштовні – краєвиди, море, сонце… Можна абсолютно безплатно зустрічати і проводжати сонце, спостерігаючи як воно тоне в морі. Можна взяти з собою з дому свічки, і хоч кожен вечір влаштовувати собі романтичні посиденьки з вином при їх світлі. А на фоні може лунати улюблена (абсолютно безкоштовна!) музика, яку ви передбачливо взяли з собою. Навіть традиційний вечірній перегляд серіалу, як в нашій сім’ї, не обов’язково повинен припинятися на відпочинку, якщо під рукою ваш ноутбук.

  Подумайте наперед які речі взяти з собою, щоб зробити собі свято: може це паперовий повітряний змій, якого ви запустите, або бенгальські вогні для відчуття справжнього свята, або ритуальна банка згущеного молока на чорний день, яку ви заточите якоїсь ночі :)

  Вигадайте собі особливе завдання на період відпустки, як от запустити пляшку з бажаннями в море, або скупатися голяка в світлі місяця, або збудувати гарний замок з піску. І повірте, саме це вам запам’ятається надовго, а зовсім не те, про що пишуть типові путівники туриста.

Наразі все.
Бажаю всім, хто збирається в відпустку – гарного відпочинку, що запам’ятається надовго! :)
Ну, і хто має свої особливі секрети вдалого відпочинку – ділимося ними в коментарях!

4 коментарі до “Наші секрети вдалого відпочинку за кордоном

 1. В мене в телефоні є файлик, котрий я доповнюю на ходу, і котрий зветься Tourists tips&tricks. Вже давно планую його перенести на сайт, але все ліньки. От повернемось і займусь.

 2. та я забуваю все завжди то мушу кудись записувати, а ше гіше що часом забуваю записувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;) :roll: :oops: :lol: :evil: :cry: :X :E :D :-| :-o :-P :-? :) :( 8) (yes) (sun) (nerd) (mmm) (flower) (drunk) (dance) (clap) (bandit) (angel)